'Geen fluitketel in huis, wat nu?' BELLE EN HET BEEST Balkenende vol lof over investering door Yara PZC Voor uw Staatslot loopt u binnen bij: v.a. 5 september verkrijgbaar WATERPROBLEMEN Evides ontvangt verontruste telefoontjes van inwoners Oost-Zeeuws-Vlaanderen 'Kasper' vraagt aandacht voor transport kalfjes Andere datum feest bewoners Goese Polder donderdag 3 september 2009 GOES - Vanwege verkeerd verstrek te informatie is er gisteren in het bericht over de feestelijke afslui ting van het Masterplan Goese Pol der een verkeerde datum ge noemd. Het feest wordt niet, zoals gemeld, op donderdag 17 septem ber in wijkgebouw De Spinne ge houden, maar op donderdag 24 september. Op die dag wordt van af 15.15 uur tot 20.00 uur met tal van activiteiten - onder meer de première van de film Goese Polder - de afronding van de herstructure ring van de wijk gevierd. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 Alles kan staatsloterij jpr knip de bon uit de zaterdagkrant! door Frank van Caoten HULST - Dat is even wennen voor de inwoners van de gemeente Hulst. Kraanwater eerst drie minu ten koken, luidt het advies van wa terbedrijf Evides. Het is net alsof je weer op vakantie bent in lan den als Frankrijk, Italië of verdere oorden waar het drinken van wa ter uit de kraan wordt afgeraden. De waterkoker biedt geen oplos sing. Die slaat direct af als het wa ter borrelt. De pan of ouderwetse fluitketel biedt uitkomst. Maar wie heeft nog een fluitketel in huis? Waterbedrijf Evides kreeg gisteren nogal wat verontruste telefoontjes van Oost-Zeeuws-Vlamingen die niet weten wat ze moeten doen omdat ze geen fluitketel in huis hebben. „Mensen vergeten echter dat ze het water ook gewoon drie minuten in een pan kunnen ko ken", zegt woordvoerster Rianne de Voogt. Het water dat gisteren uit de kraan kwam, is overigens gelig van kleur. Volgens De Voogt zegt dat niets over de kwaliteit. „Het water in Oost-Zeeuws-Vlaanderen komt uit Huijbergen. Dit diepe grondwater is helder en transparant. Om de druk op peil te houden is tijdelijk de zuiveringsinstallatie in Sint Jan Steen bijgeschakeld. Deze installa tie zuivert polderwater. Vandaar de afwijkende kleur. De kwaliteit is echter hetzelfde." Wanneer het Oost-Zeeuws-Vlaam- se water weer de vertrouwde hel derde kleur heeft, kon De Voogt gisteren nog niet zeggen. Het lek in de leiding in het bietenveld tus sen de Hontenissestraat en Terho le is weliswaar gedicht maar het volledig terugschakelen naar de in stallatie in Huijbergen moet gelij- delijk verlopen. Het kookadvies blijft in ieder geval tot en met zaterdag van kracht. Evi des controleert iedere dag de mon sters om er zeker van te zijn dat het leidingwater weer de vertrouw de kwaliteit heeft. „Een controle op basis van één dag is voor ons onvoldoende om het water defini tief goed te keuren. Vandaar dat we meerdere monsters nemen." Niet iedereen ontving gisteren de zogenaamde kookadvies-kaart van Evides. „Vanwege de uitgestrekt heid van het gebied was het best lastig de flyers bij iedereen op tijd in de bus te krijgen. Mensen die de kaart ook woensdag niet heb ben ontvangen, kunnen onze web site www.evides.nl raadplegen of bellen naar de klantenservice van Delta." GOES - Een Suzuki Alto met een nepkalf erin. Daarmee vroegen actievoerders van Compassion in World Farming (CIWF) gisteren op de Grote Markt in Goes aandacht voor de erbarmelijke om standigheden waaronder kalfjes uit bijvoorbeeld Litouwen en Polen naar Nederland worden ge transporteerd om hier in kale stallen te worden vetgemest voor hun vlees. Vrijwilligers van CIWF toeren deze zomer met Kasper, zoals het nepkalf heet, door Nederland met als doel dat de EU een einde maakt aan het verre transport van de die ren. Voorbijgangers wordt gevraagd een handte kening te zetten. Die zullen worden aangeboden aan landbouwminister Gerda Verburg. foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf SLUISKIL - Premier Balkenende strikken voor het storten van een eerste steen lukt niet elk bedrijf! Kunstmestproducent Yara wist hem gistermiddag via commissaris van de koningin Peijs naar Sluiskil te halen. „Een bedrijf dat ruim vierhonderd miljoen euro durft te investeren in deze zware economi sche tijden, verdient alle lof', ver klaarde Balkenende zijn komst uit Den Haag. Hij hield het daar niet bij. Met de bouw van een nieuwe ureumfa- briek - die twee oudere vervangt - levert Yara een bijdrage aan een be ter milieu. De uitstoot van schade lijke stoffen kan omlaag. Yara richt zich ook meer en meer op de pro ductie van Air 1, een ureumoplos- sing. Air 1 wordt toegevoegd aan brandstof van vrachtwagens waar door die minder milieuvervuilend worden en voldoen aan strenge Eu ropese regels. De nieuwe ureumfabriek komt op het bedrijfsterrein waar in het ver leden het voetbalveld van Sluiskil was en een wijk met villa's voor leidinggevenden van het bedrijf Juni 2011 moet de productie in de nieuwbouw beginnen. Meer werk gelegenheid levert dit niet op. De kunstmestproducent telt mo menteel 560 arbeidsplaatsen, in 2011 zijn er daar nog 520 van over. „Als wij deze investering niet zou den doen", verklaart woordvoer der Jos van Damme van Yara, „zou den we in tien jaar zakken naar zo'n 280 arbeidsplaatsen. Dit is een injectie in de toekomst." Yara werkt voor de nieuwbouw vooral met regionale aannemers. Balkenende hielp hen gisteren dus al een handje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91