eigen plek terug 2-3 Meer voorzieningen in Goese opplusregeling Onderhoud aan twee provinciale wegen NUVOOR INKOOP PRIJZEN! Automobilist onwel, auto totaal vernield Raad llawa bezoekt de gemeente Tholen Kinderdagverblijf in Kohnstammschool Kunst- en spelroute in Goese serviceflat Goesenaar stal anderhalve ton donderdag 3 september 2009 door Rob Paardekam GOES - Het project om woningen van 55-plussers in Goes levensloop- bestendig te maken, wordt uitge breid door het Goese college. Se nioren kunnen straks ook een bij drage krijgen voor opdrukbeugels, een trapleuning in delen en anti- slipmaatregelen op een gestoffeer de trap. De succesvolle opplusregeling van de gemeente bestaat sinds 2007. Bij het opplussen van de woning gaat het om zaken als het aanbren gen van beugels in sanitaire ruim ten, het weghalen van drempels of de inbouw van een toilet op de eerste etage. Door een bijdrage te leveren, hoopt de gemeente dat ouderen langer in hun eigen huis kunnen blijven wonen. De verstrekte bij dragen variëren van een tientje tot een paar honderd euro. Bij het aanbrengen van de voorzie- nog in de katholieke kerk van Ovezande. Zondag keert ze terug naar huis. foto's Ronald den Dekker WAARDE Een 86-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal heeft gister morgen op de Kerkweg in Waarde een auto geramd. Mogelijk is de man onwel gewor den tijdens de rit. De 86-jarige is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Zijn auto bleek totaal ver nield. De auto van een 25-jarige man is flink beschadigd door de aanrijding. De politie doet onder zoek naar de toedracht. THOLEN De burgemeester, gemeentesecteta- ris en gemeenteraad van het Pool se llawa brengen deze maand een bezoek aan zustergemeente Tho len. Ze komen de sociale voorzie ningen bekijken. Tijdens een tripje van de Thoolse raad naar llawa, vo rig jaar, bleek daar veel belangstel ling voor te bestaan. Er staat onder meer een bezoek aan Budelpack op het programma. Daar werken enke le cliënten van de Betho. Het be zoek duurt van 9 tot 13 september. ningen zijn vaak vrijwilligers, be trokken. Zij hebben de afgelopen jaren ervaren dat sommige dingen die veel ouderen nodig hebben niet op de lijst staan. Burgemees ter en wethouders willen die za ken daarom toevoegen. Zo kun nen 55-plussers straks ook een bij drage vragen voor zogeheten op drukbeugels. De meer bekende wandbeugels staan wel op de lijst, maar die zijn in sommige gevallen niet geschikt. De anti-slipvoorzieningen voor trappen die op de lijst stonden ble ken alleen geschikt voor niet ge stoffeerde treden. Daarom worden straks ook voorzieningen voor ge stoffeerde trappen betaald. Ten slotte komt ook de 'trapleuning in delen' op de lijst. Nu is het alleen mogelijk om een volledige leuning vergoed te krij gen. Soms is het echter beter een leuning van bijvoorbeeld maar één meter te hebben. GOES Kinderopvang De Bevelanden opent een nieuw kinderdagverblijf in de Prof. Dr. Kohnstammschool in Goes. 'Aagje' is vanaf maandag 7 september elke werkdag geopend van 07.00 tot 18.30 uur. In de school is ook al buitenschool se opvang Jolijtje gevestigd. Vol gens Kinderopvang de Bevelanden zijn de school, de opvang en het kinderdagverblijf goed op elkaar af gestemd. Informatie via 0113-619090. GOES Serviceflat De Schakel aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes houdt vrijdag en zaterdag een kunst- en spelroute om belangstel lenden van buitenaf de kans te ge ven kennis te komen maken. Bewoners en personeel laten hun zelfgemaakte kunstwerken zien. Verder worden er allerlei spellen gespeeld. Iedereen is op beide dagen welkom in De Schakel tussen 11.00 en 16.00 GOES - In opdracht van de provin cie worden tussen maandag 7 en maandag 21 september onder houdswerkzaamheden uitgevoerd aan twee provinciale wegen: de N673 (Zanddijk) bij Yerseke en de N665 (Drieweg) tussen Heinkens- zand en Nisse. In beide gevallen worden de hoofdrijbanen voor zien van nieuw asfalt. Het werk aan de Zanddijk begint maandag en duurt naar verwach ting tot en met 18 september. Er worden twee wegvakken aange pakt: het stuk tussen de rotonde N289 en de Olzendedijk en het stuk tussen hectometerpaaltjes 1.6 en 1.9. Op beide plekken is scheur vorming ontstaan, vermoedelijk onder meer als gevolg van de droogte. Het verkeer wordt omge leid via de N289, Kanaalweg en Postweg, aangrenzende percelen blijven zoveel mogelijk bereikbaar. Het werk aan de Drieweg begint op donderdag 10 september en duurt bij gunstige weersomstandig heden tot en met 21 september. Het gaat om het stuk tussen de aansluiting op de N667 (Heinkens- zandseweg) en Nisse. Er wordt een omrijroute aangegeven via Ovezande en 's-Heerenhoek. Ook hier wordt geprobeerd de aangren zende percelen zoveel mogelijk be reikbaar te houden. Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 17 www.tmcwopnwinkels.nl MIDDELBURG - Een 54-jarige Goese naar die bijna een jaar lang zijn twee werkgevers voor 158.000 eu ro bestal, wordt voor 138.250 euro 'geplukt'. De rechtbank in Middel burg heeft dat gisteren beslist. Het Openbaar Ministerie had 140.000 euro gevorderd. Daarnaast moet de Goesenaar als ten uitvoerleg ging van een eerder vonnis 120 uur werken. Het OM had het dub bele geëist. De Goesenaar werkte als boekhouder bij een taxibedrijf in Colijnsplaat en was gemachtigd om betalingen te doen. Via inter net sluisde hij bedragen door naar zijn privé-rekening. Het taxibedrijf werd ruim 120.000 euro armer ge maakt. Een makelaardij in Vlissin- gen werd voor 38.000 euro besto len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89