Maria met het Gouden Hart keert naar agin 221 zeeland Felle brand in woning Scherpenisse Zet uw foto in het album www.pzc.nl timmermans t - Op 27 augustus 2009 heeft gerechts deurwaarder Marco Rave te Goes op verzoek van DE GEMEENTE REI- MERSWAAL, zetelende te KRUININ- GEN, GEMEENTE REIMERSWAAL, te dezer zake woonplaats kiezende aldaar aan de 'Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaar ders/ incasso, bij exploot aan FRANS BRAND, GEBOREN 31-03-1967, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de dwangbeve len d.d. 20 december 2004 en 5 juli 2005, waarbij Frans Brand voornoemd onder meer is veroordeeld tot betaling van een geldsom. In dit exploot is aan de schuldenaar tevens bevel gedaan om aan de inhoud van gemelde dwangbe velen te voldoen. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en vonnis wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113-246333 donderdag 3 september 2009 B Maria met het Gouden Hart staat nu VIDEO'S Kijk op www.pzc.nl/bevelanden voor beelden van het schaatsen in Kloetin gen en het 'kalfjesprotest' in Goes. MEEST GELEZEN 1. Automobilist rijdt over voet meisje 2. Duurzame lening schot in de roos 3. Bescheiden huurdersfeestje THOOLSE TIP? mail naartholen@pzc.nl SCHERPENISSE - Een felle brand heeft gisteren grote schade toege bracht aan een woning in de Wil- helminastraat in Scherpenisse. De melding kwam om kwart over zeven binnen, waarna de blusgroe- pen uit Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland snel ter plaatse wa ren. Ze konden niet voorkomen dat de benedenverdieping van het huis vrijwel helemaal uitbrandde. De bovenverdieping wisten ze wel te sparen. Die liep alleen wat roet- schade op. De bewoner van het huis kon de woning tijdig verlaten en zelf de hulpdiensten inschakelen. Omdat hij rook had ingeademd is hij naar het ziekenhuis gebracht. De oorzaak van de brand was giste ren nog niet duidelijk. De brandweer kon niet voorkomen dat de benedenverdieping van het huis aan de Wilhelminastraat helemaal uitbrandde. foto Lourens Riemens Piet Rijk: „De Stille Omgang in Am sterdam was ook zo bijzonder." Bij de geboorte van haar zoons is de belangstelling voor het katholie ke geloof sterker geworden. Ook haar man, van huis uit hervormd, staat daar helemaal achter. „Hier voelen we ons thuis." Veel deelnemers zijn vooral heel benieuwd, nieuwsgierig gemaakt door de verhalen van anderen. „Ik ben ooit mee geweest met de Stil le Omgang in Amsterdam. Dat was zo bijzonder, om midden in de nacht met duizenden mensen in stilte door de straten te lopen", zegt Piet Rijk. Ineke Priem hoorde de verhalen vroeger van haar moe der, die samen met haar gehandi capte zus naar Lourdes ging. Ze gaat nu samen met haar man en vijf kinderen, van wie er twee in het 'jeugd'koor Oal In zitten, dat samen met het 'ouderen'koor Pius X zondag zal zingen. „Ik zou graag willen weten: wat is dat dan? Wat ervaar je er?" Karien de Meij ver wacht dat vooral van de saamho righeid van de groep kracht zal uit stralen. Ook Nicole Boonman is benieuwd wat er zal gebeuren als ze eenmaal in Beauraing is. „Als je in een kerk komt heb je dat ook al, dan stop je met praten, dan komt er iets over je. Ad Schenk is, als een van de weinigen, al eerder in Beauraing geweest. „Ik ben daar sceptisch naar toe gegaan, maar het heeft toch heel veel indruk ach ter gelaten." Betsy Rentmeester, lid van het koor Pius X, ging eer der met haar gezin naar Fatima in Portugal. „Jonge moeders die op hun knieën naar het beeld krui pen. Persoonlijk vind ik dat te ver gaan, hoor." Van de zondaars Maria van het Gouden Hart is de maria van de zondaars. Deze Maria verscheen in 1932 en 1933 enkele malen aan vijf kinde ren in Beauraing, een kleine stad in de Belgische provincie Namen. Een van deze keren verscheen ze in de vorm van een gouden hart, vandaar haar naam. Sindsdien is Beauraing 'een veelbe zochte bedevaartplaats. De katholieke kerk van Ovezande is een Mariakerk. Ineke Priem: „Ik zou graag willen we ten: wat ervaar je er?" Annemieke Harthoorn: „We gingen vroeger alleen naar de kerk." Ad Schenk ging eerder naar Beau- ring. „Dat maakte veel indruk." De parochie van Ovezande gaat zondag met een grote club op bedevaart naar Beau raing. Voor veel deelnemers zal het de eerste bedevaart van hun leven zijn. door Lilian Dominicus De katholieke kerk van Ovezande had de afge lopen weken een bij zondere gast onder zijn dak. Als jubilerende Mariakerk mocht de parochie het originele beeld van Maria met het Gouden Hart, de geschutsheilige van het bedevaartsoord in het Belgische Beauraing, in bruikleen hebben. Ze was het stralende middelpunt van de lichtprocessie die op 15 au gustus, Maria ten Hemelopne ming, werd gehouden. Nu moet ze terug naar huis, maar met zo'n spe ciale gast gaat dat niet zomaar: met veel eerbetoon wordt ze deze zondag door 78 mensen in een dubbeldekkerbus (en één auto) te ruggereden naar de plek waar ze ooit verscheen aan vijf kinderen. Het wordt een speciale reis. De meeste deelnemers zijn, ondanks hun katholieke achtergrond, nog nooit op bedevaart geweest. „Gek is dat eigenlijk", zegt Annemieke Harthoorn, die samen met haar man en twee zoons van acht en tien, meegaat. Ze is katholiek op gevoed. „Maar dat ging niet verder dan 's zondags naar de kerk gaan." Karien de Meij verwacht veel van de saamhorigheid van de groep. Betsy Rentmeester ging eerder op bedevaart naar Fatima in Portugal. Nicole Boonman: „Als je in een kerk komt heb je dat gevoel ook al. www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88