341 sport Priscilla Meerman is nu Oemoemenoe wacht zwaar rugbyseizoen Favoriet Rutger Beke Zeeuwse titelstrijd golf bij Woeste Kop Veertienjarige zwemster van Luctor et Emergo wil aan het Van der Meet door in enkel en dubbel donderdag 3 september 2009 door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe staan aan de voora vond van een lastig seizoen. In het eerste optreden in de eerste klasse wisten de Middelburgers het vege lijf pas na twee promotie/ degrada tieduels tegen Breda te redden. Zondag start de nieuwe competi tie in de eerste klasse. Henny Zandbergen heeft de eerste selectie van Oemoemenoe weer onder zijn hoede. In het verleden leidde hij de Middelburgers al eens naar de ereklasse, maar een herha ling van dat huzarenstukje lijkt voorlopig ver weg. Zandbergen moet werken met een smalle selectie van pakweg 20 spe lers en dat is volgens de 55-jarige Middelburger veel te weinig: „Een paar blessures en je komt al in de problemen." Oemoemenoe begint met onge veer dezelfde selectie als vorig sei zoen. De Nieuw-Zeelander Clint Dodds is vertrokken naar Enge land en Harry Pool gaat zijn kun sten voortaan op een lager niveau vertonen. Verder kan Zandbergen maar twee duels beschikken over Govert van Hoek, die daarna weer drie maanden gaat varen. Ook hebben de Middelburgers nog geen zekerheid over de dispen- satieaanvraag van Laurent Leg rand, die in november 18 jaar wordt. AXEL Op het golfterrein de Woeste Kop in Axel wordt zaterdag en zondag het Zeeuws kampioenschap stroke- play golf gespeeld. De vijf Zeeuwse verenigingen vaardigen de beste vier vrouwen en mannen af. Zater dag zijn de kwalificaties, zondag wordt er verder gespeeld door de beste tien vrouwen en mannen. Za terdag wordt om 9.00 uur begon nen. Bij strokeplay komt het erop aan met het minste aantal slagen (strokes) de baan af te leggen De voorbereiding stemt Zandber gen nog niet tot tevredenheid: „In het eerste duel tegen Schilde Dia- bolos hebben we goed kunnen oe fenen, maar een week later ontbra ken er op het voorbereidingstoer- nooi in Uden te veel spelers." Wel zag hij op het toernooi enkele tegenstanders uit de eerste klasse aan het werk en tegen zowel US- RS en Waterland, de kampioen van het afgelopen seizoen, ziet Zandbergen mogelijkheden voor zijn ploeg, die een gemiddelde leef tijd van 21/22 jaar heeft: „Water land werd vorig jaar met hulp van een aantal Australische spelers kampioen, maar na hun vertrek is het daar als een kaartenhuis in el kaar gevallen en durfde de club de promotie naar de ereklasse niet aan. Daar help je dus een club niet mee." Zandbergen weet dat zijn selectie vorig seizoen veel ervaring heeft opgedaan en hoopt daar op voort te kunnen borduren: „Afgelopen seizoen maakte Oemoemenoe door het gunstige competitiepro gramma een verrassende start en behaalde het in de eerste vier duels 11 punten. Zo'n start is nu haast ondenkbaar!" Zondag begint Oemoemenoe in Sassenheim tegen het sterke Bas sets en een week later ontvangen de Middelburgers op eigen veld URC uit Utrecht. Geen gemakkelij ke opgave. ALMERE Na Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde heeft ook Angelique van der Meet ('s-Heer Abtskerke) de laatste zestien van het tennistoer nooi van Almere gehaald. Ze ver sloeg in de eerste ronde de Bel gische Ysaline Bonaventure met 6-3 6-3. In het dubbelspel bereikte ze bovendien de halve finales. Sa men met Van de Velde klopte ze een Roemeens koppel: 6-3 6-3. Le sley Kerkhove en Nicolette van Ui- tert strandden in de kwartfinales. door René van Stee VLISSINGEN - Haar recent behaalde nationale titel op de tien kilome ter vrije slag bij de jeugd in het open water zwemmen geeft al aan dat Priscilla Meerman over boven matig veel talent beschikt. De veer tienjarige Vlissingse begint binnen kort weer met haar trainingen in het binnenbad. Een hekel heeft ze daar natuurlijk niet aan. „Maar het liefst zou ik het hele jaar buiten bezig zijn. Daar voel me echt als een vis in het water. Binnen doe ik vooral de 800 me ter, de 1500 meter en de twee kilo meter vrije slag. Dat gaat best goed, maar eigenlijk is het te kort. Voordat ik goed en wel ben warm- gedraaid, moet ik er alweer mee stoppen", vertelt de zwemster van Luctor et Emergo uit Middelburg. Zij pakte in Stadskanaal niet alleen de nationale titel bij de jeugd, maar zij kaapte op haar onderdeel ook de derde plaats bij de vrou wen weg. Priscilla Meerman wil alles op al les zetten om een topper in het open water zwemmen te worden. Volgens haar trainer Thierry Potin heeft zij daarvoor de kwaliteiten in huis. „Ze is nog niet volgroeid, maar er zit nu al geweldig veel kracht in haar kleine lichaam. Natuurlijk kun je niet te ver vooruitkijken, maar Priscilla is toch wel een bij zonder talent dat ook mentaal heel sterk is", zegt trainer Thierry Potin. De zwemcoach noemt Meerman ook een 'wild meisje'. „Maar dat bedoel ik dan in de goede zin van het woord. Ze wil altijd zó graag. We moeten haar regelmatig afrem men. Aan de andere kant is het al leen maar goed dat ze enthousiast is. Ze heeft echt alles over voor haar sport." Wat Priscilla Meerman betreft be gint ze nog eerder vandaag dan morgen aan het echte grote werk. Het gaat dan om wedstrijden van twintig kilometer of langer. Regle- - menten van de zwembond KNZB schrijven echter voor dat ze dan Priscilla Meerman kijkt uit naar de echte lange afstanden bij het open water nog twee jaar geduld moet heb ben. Ook dat vindt Potin alleen maar goed. „Ze zou het best aankunnen, maar het is nog te vroeg. Haar tijd komt nog wel." Uiteraard zwemt Priscilla Meer man altijd voorin tijdens Zeeuwse open water zwemwedstrijden. Eind juli hield zij op de zeezwem tocht tussen Westkapelle en Zoute- lande na vier kilometer zelfs de door René van Stee Rutger Beke wordt met een gebroken voet naar het ziekenhuis afgevoerd. Rechts zijn vrouw en dochtertje. foto Peter Nicolai KNOKKE - Drama in optima forma tijdens de Zwintriatlon in Sluis. Na nog geen honderd meter op de racefiets kwam de Belg Rutger Be ke gistermiddag op het Walplein dermate ongelukkig ten val dat hij zijn rechtervoet brak. De winnaar van vorig jaar, 2002, 2003 en 2004, werd afgevoerd naar het ziekenhuis waar hij onmiddel lijk geopereerd werd. De Ironman van Hawaï, de moeder aller triat lons, waar Beke op 10 oktober nog eens wilde schittereren, komt door het ongeval in Sluis ernstig in het gedrang. Ondank het malheur van één van de topfavorieten was de elfde edi tie van het evenement een succes. De zege bij de mannen ging naar Bart Aernouts. Luc van Lierde, de man om wie het gisteren in be langrijke mate draaide, eindigde op de tweede plaats. Eén van de beste triatleten uit de geschiedenis neemt afscheid als topsporter en deed voor de laatste keer mee aan een triatlon in zijn vaderland. De oud-Europees en wereldkampi oen en tweevoudig winnaar van de Ironman van Hawaï groeit naar eigen zeggen langzaam maar zeker naar zijn topvorm. De inmiddels 40-jarige atleet wil nog één keer vlammen op Hawaï. „Na een hoogtestage op Lanzarote merk ik dat mijn basissnelheid bij het lopen weer dik in orde is. Voor dien heb ik me bewust ingehou den, om de kans op blessures zo klein mogelijk te houden. Vandaag heb ik mezelf goed getest. Op basis van wat ik heb kunnen laten zien, ben ik hoopvol gestemd voor wat nog komen gaat", vertelde Van Lierde. De inwoner van Brugge belandde bij zijn deelnames aan de Zwin triatlon altijd in de top drie. Fre- derik van Lierde, geen familie van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84