buitenland 17 BeGompany Doden bij beving Java Britse tieners planden bloedbad op school EHHHli INDONESIË Driehonderd gewonden en tientallen vermisten Elmo als wapen tegen Mexicaanse griep 'EU moet meer hulp aan vluchtelingen bieden' Topman geheime dienst vermoord B v vv rniytl BS' HaraGuêr.--35j" 0 jr.. 17/0?i *4 s (oniam Open dtltk Ja 1 fS Nokia N86 8MP GRATIS Lorn T-Mobile Relax 250 web'n'walk Plus 2 jaar (39,95 p/mnd) donderdag 3 september 2009 LONDEN Twee Britse tieners zijn gisteren aangeklaagd, omdat ze tien jaar na het bloedbad op de Amerikaanse Columbine High School dit wilden imiteren op hun eigen school en een winkelcentrum in de plaats Au- denshaw bij Manchester. De nu 18-jarige Matthew Swift en zijn 16-jarige vriend Ross McNight uit Denton wilden naar de school rij den om leerlingen, leraren en uit eindelijk zichzelf dood te schieten. De Britten werden in maart opge pakt, nadat de jongste een vriendin had opgebeld om te zeggen dat hij van haar hield en dat hij uitkeek naar 'het tienjarige jubileum van Columbine'. WASHINGTON Het nieuwste wapen tegen de Mexi caanse griep heet Elmo en woont in Sesamstraat. De Amerikaanse overheid maakte bekend dat de plu che kindervriend ingezet wordt om kinderen de risico's van de griep duidelijk te maken. Ook gaat de rode Elmo via reclamespotjes op televisie kinderen leren hoe ze besmetting het beste kunnen voor komen. 'i r Oo'( v.'l verkrijgbaar in zwart 39 99* Samsung C3050 Elite prepaid max. 15,- beltegoed "Inclusief 10,- ïnruilkorting voor je oude werkende mobiel. Voor alle prepaid aanbiedingen geldt: maximaal één per klant en niet voor handelaren. Aanbiedingen zijn geldig t/m 9 september 2009 tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder. Ga naar www.beIcompany.nl BRUSSEL - Eurocommissaris Barrot van justitie wil dat de lidstaten van de Europese Unie meer vluch telingen toelaten uit landen waar oorlog of ernstige armoede heerst. Hij lanceerde gisteren een voorstel voor een programma van de 27 EU-landen. Die landen namen vo rig jaar slechts 7 procent van alle vluchtelingen op. Dat komt neer op iets meer dan vierduizend per sonen. Ter vergelijking: de VS na men 60.000 mensen op, Canada tienduizend. Een panel van des kundigen zou volgens Barrot moe ten vaststellen hoeveel vluchtelin gen de EU elk jaar- kan opnemen. Om lidstaten te stimuleren en hen financieel te ontzien wil Barrot dat de EU elke lidstaat 4000 euro per vluchteling betaalt. Een zelfmoordcommando heeft gis teren in Afghanistan een einde ge maakt aan het leven van Abdullah Laghmani, de plaatsvervanger van de topman van de geheime dienst. Naast Laghmani kwamen nog ze ker 22 andere mensen om het le ven tijdens de aanslag nabij een moskee in de plaats Mihtarlam. Dat maakte de gouverneur van de oostelijke provincie Laghman be kend. De dader maakte gebruik van een auto, die was geladen met explosieven. De Taliban hebben de aanslag opgeëist. beschadigd. In de hoofdstad brak door de beving, die wel een mi nuut duurde, op veel plaatsen pa niek uit. Het Rode Kruis is bezig de gevol gen van de aardbeving in kaart te brengen. Een woordvoerder ter plekke wist al te melden dat de plaats Tasikmalaya, ten oosten van Bandung, het zwaarst lijkt te zijn getroffen. De beving was zo zwaar, dat de schokken zelfs op het vakan tie-eiland Bali, 700 kilometer ver derop, nog werden gevoeld. Na de aardbeving werd een tsuna- mi-alarm afgegeven. Bij Tasikmala ya werd een minieme vloedgolf ge registreerd, maar die richtte geen schade aan. Na enkele uren werd de waarschuwing ingetrokken. In Indonesië ligt de verwoestende tsunami van kerst 2004 nog altijd vers in het geheugen. Een zware aardbeving voor de kust van het ei land Sumatra wekte toen een vloedgolf op. Die zaaide dood en verderf in de landen rond de Indi sche Oceaan. In totaal kwamen on geveer 230.000 mensen om het le ven, van wie het merendeel in In donesië. Onder de doden zeker 36 Nederlanders. In 2006 werd Java getroffen door een tsunami waar bij zeshonderd mensen omkwa men, onder wie een Nederlander. Indonesië ligt op de 'Ring van Vuur', waar continentale platen op elkaar botsen. Hierdoor wordt het land vaak getroffen door aard bevingen. KABUL Nokia N97 GRATIS u m T-Mobile Relax 300 web'n'walk Plus 2 jaar (44,95 p/mnd) Het Indonesische eiland Java is gisteren getroffen door een aard beving van 7 op de schaal van Richter. In hoofdstad Jakarta brak paniek uit. Een tsunami- waarschuwing die werd gegeven kon later weer worden ingetrok ken. JAKARTA - Het Indonesische eiland Java is gisteren getroffen door een zware aardbeving. Zeker 33 men sen zijn om het leven gekomen. Meer dan driehonderd mensen raakten gewond en tientallen men sen worden vermist. Of onder de slachtoffers ook Nederlanders zijn, is nog niet bekend. De beving had een kracht van on geveer 7 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag ten zuiden van Java, onder de zeebodem van de Indische Oceaan, op minder dan 200 kilometer van de Indone sische hoofdstad Jakarta. In het rampgebied liggen onder meer de miljoenensteden Jakarta en Bandung. Volgens de autoritei ten zijn in de twee steden onge veer 1300 gebouwen ingestort of Patiënten worden verzorgd in Tasikmalaya, op het eiland Java. Tasikmalaya is zwaar getroffen door de aardbeving van gisteren, foto Irvan Mulyadie/EPA BelCompany. Verstaat je als geen ander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7