Inwoners Burghsluis 22 zeeland Rabelink krijgt bezoek van Limburgse collega's Surpriseparty in café Neffen d' Eule Open Dag bij kynologenclub Veel respons enquête leefbaarheid Bruinisse Driedaagse cursus voor creatief schrijven Dierenvriendjes op stap in het bos Volop dweilbands en showorkesten Hersengymnastiek Zorgcentra weren shantykoren donderdag 3 september 2009 door Ton van den Nouweland zierikzee - Burgemeester Gerard Rabelink heeft vandaag en mor gen zes collega's uit Noord-Lim burg over de vloer. De burgemees ters zijn op Schouwen-Duiveland voor een tweedaagse 'intervisiebij eenkomst'. Tijdens dergelijke sessies praten de zeven burgemeesters over hoe ze hun werk ervaren en over bestuur lijke zaken die in hun gemeente spelen. Rabelink: „Ik ga het over mijn eer ste maanden hier hebben. Verschil lende collega's zijn vanwege een herindeling aan hun laatste weken in hun eigen gemeenten bezig en daar hebben we het dan ook over." De zeven ambtsdragers hielden in Limburg deze intervisiebijeenkom- sten met enige regelmaat. „Ik was aan de beurt om er een te organise ren en heb gezegd dat we die dan maar in Zeeland moesten hou den," verklaart Rabelink. „Het zal overigens wel de laatste bijeen komst zijn." De burgemeesters be talen zelf hun overnachting op Schouwen-Duiveland. Het zevental maakt de komende dagen onder meer een wandeling door Zierikzee. Verder staat een presentatie over de recreatieve ont wikkeling van de Brouwersdam op het programma en gaat het gezel schap 's avonds nog naar een voor stelling van het Zeeland Nazomer festival. Het bezoek aan Rabelink betreft de vroede vaderen van de gemeen ten Beesel, Meijel, Sevenum, Meer- lo-Wansum, Arcen Velden en Gennep. 'In de volksmond wordt de Steursweg nu al de Scheursweg genoemd' Ceciel van Rooijen, bewoner Steursweg OOSTERLAND Verschillende acts voor mannen en vrouwen. Dat belooft de surprise party die zaterdagavond in café Nef fen d' Eule in Oosterland wordt ge houden. Het café wordt tot half sep tember geëxploiteerd door de in Oosterland wonende beheerder van de Bruse sporthal De Vanger. De surpriseparty in café Neffen d' Eule is gratis en begint om 21.00 uur. ZIERIKZEE De kynologenclub Zeeland houdt op zaterdag open doedag. De hon denvereniging is onlangs verhuisd naar een nieuw onderkomen aan de Van Veenlaan in Zierikzee. Het pand wordt om 12.00 uur geo pend door wethouder Wijnand Renden. Daarna staat tot 16.00 uur een team van vrijwilligers klaar om (bijna) alle vragen over hon denverzorging te beantwoorden. BRUINISSE ZIERIKZEE Volgende week is het in Nederland en Vlaanderen de 'Week van het Schrijven'. Ester Verwoest geeft op 5,6, en 7 september cursussen crea tief schrijven op inspirerende loca ties als de Rozentuin in Kats, de Noordhavenpoort in Zierikzee en in Burghsluis bij de Plompe Toren en het haventje. Meer informatie via 0651-062598. Q www.lettervers.nl WESTENSCHOUWEN Kinderen tot en met 10 jaar kun nen zondag weer het dierenvriend- jespad lopen. Onder leiding van een gids gaan de kinderen op stap in de boswachterij Westerschou- wen. Deelnemers moeten niet bang zijn om vieze handen te krij gen. De tocht start bij het infocen trum in de boswachterij om 13.30 uur. Aanmelden via de vw Burgh-Haamstede. RENESSE Stuur uw foto's naar Schouwen-Duiveland@pzc.nl TERNEUZEN - Zorgcentra in Axel en Zaamslag hebben een optreden af gezegd van shanty koren in het ka der van het Vliegende Hollander- shantyfestival. Het festival wordt vrijdag, zaterdag en zondag in Terneuzen gehou den. Bij dergelijke festivals is het goed gebruik dat een aantal koren, in ruil voor een broodje en een kop koffie, optreedt in zorgcentra in de directe omgeving. Dat was ook nu de bedoeling. De locatiemanagers Van de Vurs- sche in Axel en de Molenhof in Zaamslag vinden de komst van de koren met het oog op mogelijke verspreiding van de Mexicaanse griep echter onverantwoord, ners BIJ NADER bruinisse - Bijna een op de twee Bruënaren heeft de moeite geno men om de leefbaarheidsenquête in te vullen die de dorpsraad heeft verspreid. De uitslag wordt gepre senteerd op dinsdag 8 september in het dorpshuis, dan worden ook de speerpunten vastgesteld. Renesse viert komend weekend weekend Festival aan Zee. Dit driedaagse nazomerfestival voor dweilbands en showorkesten begint vrijdagavond met optredens bij de Watermeter in het centrum van het dorp. Zaterdag spelen de bands tussen 12.00 en 01.00 uur op verschillende locaties en zondag staat het feestplein centraal. Het festival trekt ongeveer 400 deelnemers uit heel Nederland. Meer informatie over het pro gramma op www.festivalaanzee.nl. Recreatie Vandaag op de site beeldmateriaal van de start uitbreiding Hoeve Batenburg in Ellemeet. TIPS Schouwen-Duiveland@pzc.nl In het artikel over het tankstation in de haven van Zierikzee stond gisteren dat de pleziervaart in de jachthaven van Brouwershaven niet langer kan tanken. Dat blijkt niet juist te zijn. De pleziervaart kan in Brouwersha ven aan de Nieuwe Haven nog steeds terecht voor dieselolie. Al leen de verkoop van benzine is, vanwege de wet- en regelgeving, enige jaren geleden gestaakt. SCHARENDIJKE - De 'oudere hobbyschaker' kan wekelijks weer de krachten meten met gelijkgestemden in gebouw de Hoeksteen in Scharendijke. Het nieuwe seizoen voor de club van hobbyschakers is gisteren van start ge gaan. Eens per 14 dagen komen schaakliefhebbers van heel het eiland bij el kaar om een paar potjes te spelen. foto Dirk-jan Gjeltema De bovenroute is taboe in Burghsluis. Praktisch alle verkeer neemt de benedenroute, vlak langs de huizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76