CDA pakt drankgebruik jeugd aan déDRVKKERY Veldtocht SCHOUWEN-C 22 en 23 Kaartje Concert at Sea als beloning voor jaar zonder alcohol almanak Inwoners Burghsluis in actie tegen plan afsluiten Meeldijk Sterke koffie en luister selectief Donderdag 3 si 2009 door Ton van den Nouweland zierikzee - De Schouwen-Duive- landse raadsfractie van het CDA heeft een plan bedacht om het al coholgebruik onder jongeren terug te dringen. Burgemeester Gerard Rabelink (openbare orde en veilig heid) is blij met elke suggestie die het drankgebruik door de jeugd te rugdringt, maar heeft toch beden kingen bij dit plan. De christen-democraten willen een werkgroep in het leven roe pen, waarin politie, GGD, de stich ting alcoholpreventie en het CDA samenwerken. Die club gaat drie jaar werken aan het tegengaan van drankgebruik onder jongeren tot 16 jaar, aan het bestrijden van over matig alcoholgebruik onder de jeugd tussen 16 en 25 jaar en aan het voorkomen van problemen met de openbare orde door dron ken jongeren. De partij legt de na druk op positieve stimulansen. Zo stelt het CDA voor dat de gemeen te met iedere jongere een contract sluit dat deze een jaar geen alcohol drinkt. De beloning is een kaartje voor Concert at Sea of een pret park. Tien euro per leerling, per jaar, is de beloning voor de Pontes scho len als er bij diploma-uitreikingen of eindejaarsfeesten geen drank ge schonken wordt. Dezelfde premie is er voor sportverenigingen en jongerenclubs als zij tijdens activi teiten de tap gesloten houden. Voor het overige moet de politie 'zuipketen' sluiten en een lik-op-stuk-beleid invoeren. Ook voorlichting is belangrijk, vindt het CDA. Burgemeester Gerard Rabelink zei na een bezoek aan Renesse tijdens Pinksteren dat het tijd wordt voor maatregelen tegen drinkgelagen door jongeren. Bij het CDA-plan heeft hij echter zijn bedenkingen. „Want wie gaat controleren of een jongere een jaar lang niet drinkt of dat er tijdens schoolfeestjes niet wordt gedronken? Bovendien gaan de beloningen van het CDA de ge meente waarschijnlijk forse bedra gen kosten." Volgens Rabelink ligt de eerste ver antwoordelijkheid hierbij ook niet bij de overheid maar bij de ouders. „En daar kan de gemeente wel een bijdrage in leveren. Je zou bijvoor beeld de ouders en kind kunnen belonen." Jongeren bestellen een rondje bier tijdens een avondje stappen op Schouwen-Duiveland. archieffoto Dirk-jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118886886 „Een oorlogsschip", wees de man op de dijk bij Temeuzen. „Een Belgisch oorlogsschip", vulde ie mand anders aan. „Het gaat beginnen", constateerde nummer drie, „de Tiendaagse Veld tocht van de 21ste eeuw is begon nen." Ze gingen er eens goed voor zitten. Gewapenderhand zouden de Vlamin gen de naleving van het verdrag over de verdieping van de Schelde op- Tip? redactie@pzc.nl eisen. Mooi spektakel voor een mooie vroege herfstdag. „Een baggerschip", wees de man op de dijk bij Temeuzen. „Een Belgisch baggerschip", vulde nummer twee aan. „De verdieping gaat beginnen", stel de de derde vast. „Ik zei toch dat het wel weer met een sisser zou aflopen", reageerde spreker een. Het klonk een beetje teleurgesteld. t/m zaterdag 5 september Zeeland Nazomerfestival Ontmoetingsplaats van het festival: De Drvkkety: toegangskaartjes, foto-expositie en een speciale ZNF-lunch. dagelijkse talkshow de Nazomertafel in de brasserie van 15.00 -16.00 uur o.l.v. Rebecca van Wittene met acteurs, regisseurs, schrijvers en muzikanten. Zie ook: www.drukkerijmiddelburg.nl voor het dagelijkse programma van de Nazomertafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75