341 sport Favoriet Rutger Beke Rancuneuze Piquet opent 'Renault-gate' Spits met elastiek Nieuwe RIA W.-speler Zakaria 'Ziko' Ouchchen is Zeeuwse titelstrijd golf bij Woeste Kop Van der Meet door in enkel en dubbel donderdag 3 september 2009 Z Ziko Ouchchen is naast voetballer ook breakdancer: „Binnenkort gaan we naar door Paul Zweverink DEN HAAG - Het Fi-team van Renault is in ernstige opspraak ge komen na uitlatingen van Nelson Piquet. De Braziliaan, die onlangs door de teamleiding van de Franse renstal aan de kant werd gezet, be schuldigt zijn voormalige team van grove onsportiviteit tijdens de Grand Prix van Singapore in 2008. De beschuldiging van Piquet, ge daan op de Braziliaanse TV-zen- der Globo, houdt in dat hij tijdens die race op last van de teamleiding van Renault opzettelijk een crash moest veroorzaken om zo de posi tie van teamgenoot Fernando Al- onso te verbeteren. Als gevolg van dat ongeluk en de daarbij behorende safetycar-situa- tie kon Alonso precies op het juis te moment een pitstop maken zon der al te veel tijd te verliezen. Na de safety car en een drive through-penalty voor Nico Ros berg kreeg de Spanjaard de leiding in handen en kon hij zonder al te veel moeite winnen, na als vijftien de te zijn gestart. Naar aanleiding van de uitzending van Globo start de internationale autosportfederatie FIA een onder zoek naar de gebeurtenissen in de betreffende race. Globo verklaart desgevraagd bewijzen te willen overleggen om de beschuldiging van Piquet te ondersteunen. Piquet werd in de zomer door AXEL Op het golfterrein de Woeste Kop in Axel wordt zaterdag en zondag het Zeeuws kampioenschap stroke- play golf gespeeld. De vijf Zeeuwse verenigingen vaardigen de beste vier vrouwen en mannen af. Zater dag zijn de kwalificaties, zondag wordt er verder gespeeld door de beste tien vrouwen en mannen. Za terdag wordt om 9.00 uur begon nen. Bij strokeplay komt het erop aan met het minste aantal slagen (strokes) de baan af te leggen Renault ontslagen als gevolg van teleurstellende prestaties. De Brazi liaan reageerde woedend op zijn ontslag en noemde Renault-team- chef Flavio Briatore een 'nietsnut die geen enkel verstand van autora cen heeft'. Intussen maakt Bernie Ecclestone, houder van de meeste zakelijke rechten in de Fi, zich zorgen over de ontstane situatie. „Dit is iets wat we in dit toch al moeilijke Fi-jaar niet kunnen ge bruiken. De kans is nu zeker aan wezig dat Renault de sport zal ver laten, zeker als uit het onderzoek voort gaat komen dat de beschuldi gingen kloppen. Ik hoop niet dat het zover zal komen, maar het zou zomaar kunnen gebeuren." „Flavio Briatore houdt vol dat hij van niets weet", vervolgde Ec clestone. „De FIA zal nu alles tot op de bodem gaan uitzoeken. Ze zullen de waarheid proberen te achterhalen. Als de beschuldigin gen waar blijken, zal de FIA zeer geschokt zijn." In 2007 werd McLaren bestraft met een boete van honderd mil joen dollar en drie wedstrijden voorwaardelijke uitsluiting wegens het in diskrediet brengen van de sport. Het ging daarbij om een bewuste leugen van de teamleiding tegen over de stewards in een zaak rond het inhalen tijdens een safety car-situatie. ALMERE Na Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde heeft ook Angelique van der Meet ('s-Heer Abtskerke) de laatste zestien van het tennistoer nooi van Almere gehaald. Ze ver sloeg in de eerste ronde de Bel gische Ysaline Bonaventure met 6-3 6-3. In het dubbelspel bereikte ze bovendien de halve finales. Sa men met Van de Velde klopte ze een Roemeens koppel: 6-3 6-3. Le sley Kerkhove en Nicolette van Ui- tert strandden in de kwartfinales. Dit weekeinde spelen de amateur clubs hun eerste competitiewed strijd. Aan de vooravond van die start blikt deze krant vooruit met een aantal nieuwkomers bij Zeeuws-Vla am se clubs. Vandaag deel 2: Zakaria 'Ziko' Ouchchen, spits én breakdancer bij RIA W. door Peter van Kouteren westdorpe - Met Zakaria Ouchchen verwelkomde RIA Westdorpe de laatste nieuwkomer in de selectie. De zondagclub be gint met een vreemdelingenle gioen aan een nieuw avontuur in de derde klasse. Ouchchen zelf staat ook voor een uitdaging. Hij hoopt in Westdorpe voor het eerst een volledig seizoen in een eerste elftal te spelen. Het is één van de laatste trainin gen in de voorbereiding, waarin trainer Piet de Vries net als veel collega's nauwelijks over een com plete selectie heeft kunnen be schikken. Met elf nieuwkomers zal het tijd vergen om er een op el kaar ingespeeld collectief van te smeden, beseft de oefenmeester. In het bekerduel met Zaamslag be gonnen de Westdorpenaren met slechts twee spelers uit de basis- ploeg, die vorig seizoen kampioen werd. „Ik ben hier gekomen via Thomas David", vertelt Zakaria Ouchchen, die in Westdorpe met Ziko wordt aangesproken. „Ik ben met mijn ploeg van Lochristi in de zaal kam pioen geworden van de eerste klas se provinciaal in Oost-Vlaanderen. Thomas David heeft hier nog ge speeld en vroeg of ik al een ploeg op het veld had. Ik wist niet wat ik van Westdorpe moest denken, maar mijn vriend Salim Hamidi was hier al ingeschreven. Zo zijn de gesprekken met Ronald Möhring (de teammanager) op gang gekomen." De 23-jarige uit Lokeren afkomsti ge Marokkaan maakte in eigen streek met Hamidi naam in de zaal- en minivoetbalcompetitie en is vooral in eigen land een beken de breakdancer. Hij vormt met vijf anderen de kern van het team Mo- seba, dat tot de top in België be hoort en optredens verzorgt. „We Rutger Beke wordt met een gebroken voet naar het ziekenhuis afgevoerd. Rechts zijn vrouw en dochtertje. foto Peter Nicolai door René van Stee knokke - Drama in optima forma tijdens de Zwintriatlon in Sluis. Na nog geen honderd meter op de racefiets kwam de Belg Rutger Be ke gistermiddag op het Walplein dermate ongelukkig ten val dat hij zijn rechtervoet brak. De winnaar van vorig jaar, 2002, 2003 en 2004, werd afgevoerd naar het ziekenhuis waar hij onmiddel lijk geopereerd werd. De Ironman van Hawaï, de moeder aller triat lons, waar Beke op 10 oktober nog eens wilde schittereren, komt door het ongeval in Sluis ernstig in het gedrang. Ondank het malheur van één van de topfavorieten was de elfde edi tie van het evenement een succes. De zege bij de mannen ging naar Bart Aernouts. Luc van Lierde, de man om wie het gisteren in be langrijke mate draaide, eindigde op de tweede plaats. Eén van de beste triatleten uit de geschiedenis neemt afscheid als topsporter en deed voor de laatste keer mee aan een triatlon in zijn vaderland. De oud-Europees en wereldkampi oen en tweevoudig winnaar van de Ironman van Hawaï groeit naar eigen zeggen langzaam maar zeker naar zijn topvorm. De inmiddels 40-jarige atleet wil nog één keer vlammen op Hawaï. „Na een hoogtestage op Lanzarote merk ik dat mijn basissnelheid bij het lopen weer dik in orde is. Voor dien heb ik me bewust ingehou den, om de kans op blessures zo klein mogelijk te houden. Vandaag heb ik mezelf goed getest. Op basis van wat ik heb kunnen laten zien, ben ik hoopvol gestemd voor wat nog komen gaat", vertelde Van Lierde. De inwoner van Brugge belandde bij zijn deelnames aan de Zwin triatlon altijd in de top drie. Fre-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72