Pantelic kijkt toe op training 33 Leipheimer naar nieuwe wielerploeg Armstrong Mafketels AJA) Eerst werkvergunning, dan pas aan de slag donderdag 3 september 2009 door Johnny Hoogerland Marko Pantelic (links) hoopt over een paar dagen een werkvergunning te krijgen. Dan kan hij aan de slag bij Ajax. foto EPA door Dick Sintenie AMSTERDAM - Marko Pantelic meld de zich gisterochtend op De Toe komst voor de training van Ajax. Als toeschouwer. Een paar uur la ter zat hij alweer in een vliegtuig naar Servië. De nieuwe spits wacht nog op een werkvergun ning. Ook twee andere aanwinsten die op de laatste dag van de transferpe riode naar Amsterdam werden ge haald, Zé Eduardo en Kerlon, be schikken nog niet over de vereiste papieren om bij Ajax aan de slag te kunnen. Pantelic: „Ik hoop dat het binnen jjL een paar dagen geregeld is, dan Wï kan ik trainen met mijn nieuwe m team. We moeten zo snel mogelijk m aan elkaar wennen." Komend I weekeinde ligt de eredivisie stil vanwege interlandvoetbal. Volgen- pi de week speelt Ajax tegen NAC. Of Pantelic dan al inzetbaar is, kan trainer Martin Jol moeilijk inschat ten. „Zijn contract bij Hertha BSC liep eind vorig seizoen af Pantelic heeft dus een gedegen seizoens voorbereiding gemist, al trainde hij deze zomer mee bij Rode Ster Belgrado." En met een schalks lachje: „Ik heb maar vijf minuten nodig om te zien of hij écht fit is. Zo niet, dan S doen we het tegen NAC met de aanvallers met wie aan de competi tie zijn begonnen." Jol is al heel blij met het feit dat Ajax Pantelic heeft kunnen strik- ken; dan kan hij best nog een weekje extra wachten op diens bij drage. „De verwachting was dat Pantelic naar een grote club in Eu ropa zou verkassen", zegt Jol. „Hij was in onderhandeling met AS Ro ma. Misschien heeft hij zijn hand een beetje overspeeld. Neemt niet weg dat Pantelic in Duitsland een heel goede naam heeft. Wie vijfen veertig doelpunten maakt in de Bundesliga kan ook wel wat." Ajax zocht de voorbije maanden naar een centrumspits in de tradi- tie van de club, een nummer 9: zo wel aanspeelpunt als doelpunten- SANTA ROSA - Levi Leipheimer fietst vanaf komend wielerseizoen voor Team RadioShack. „Ik had ook andere mogelijkheden, maar ik heb ervoor gekozen om naar het beste team van de wereld te gaan", aldus de Amerikaanse wiel- maker. Jol: „We wilden Klaas-Jan Huntelaar heel graag terughalen, maar dat bleek onmogelijk. De meeste opties waren onbetaalbaar. Pantelic is dan misschien .niet de centrumspits- naar wie we zoch ten, maar als voetballer hoort hij wel thuis in een voor Ajax te duur segment van de markt. Op de komst van een spits van zijn kali ber had ik een paar weken geleden niet durven hopen." Pantelic zat'evenwel zonder club en Ajax kon nog wel een derde spits gebruiken naast Luis Suarez renner over de wielerploeg van Lance Armstrong. Armstrong en Leipheimer fietsten tot voor kort allebei bij Astana. De zevenvoudig winnaar van de Ron de van Frankrijk gaf eerder al aan graag renners mee te nemen naar en Dario Cvitanich. Jol: „Ajax en Pantelic proberen van elkaar te pro fiteren. Daarom heeft Marko een contract van een jaar getekend. Hij kan zich in de kijker spelen en on ze selectie krijgt een kwalitatieve impuls." De dertigjarige Pantelic komt bij Ajax in een jonge spelersgroep te recht, waarvan ook zijn negentien jarige landgenoot Miralem Sulej- mani deel uitmaakt. De ervaren aanvaller - Ajax is zijn tiende prof club - vindt dat eigenlijk „wel leuk. Misschien kan ik een soort zijn nieuwe team. Ook Gert Steeg- mans en Sébastien Rosseler rijden volgend jaar voor RadioShack. Chris Horner van Astana ver schijnt vandaag niet aan de start van de vijfde etappe van de Ronde van Spanje. Bij de massale valpar- mentor van die jongens zijn, zo wel op als buiten het veld. Want het is op dit niveau niet alleen be langrijk dat je goed kunt voetbal len, maar ook dat je weet wat er wordt gevraagd op de momenten dat het moeilijker gaat." Dat zijn niet de woorden van een querulant, een beeld dat in de loop der jaren van Pantelic is ont staan. Jol haalt zijn schouders er over op. „Pantelic heet lastig te zijn. Prima, want dat zijn ook de spelers die je nodig hebt als het er op aan komt in een wedstrijd." tij van dinsdag in Luik heeft de Amerikaan een breuk in zijn lin kerhand opgelopen. De artsen con stateerden verder nog een zware bloeduitstorting aan zijn rechter heup en een diepe wond in zijn bovenlip. Het moest een rustdag zijn en dat is het ook ge worden. Ik heb een he le dag op mijn nest gele gen en ook bijna de hele dag gesla pen. Mijn lichaam zal het wel no dig hebben gehad na die val van dinsdag. We hebben in het begin allemaal gezegd dat het wel vreemd was, een rustdag na drie dagen koersen. Maar nu kwam hij goed van pas. Ik heb gehoord dat ze mij de schuld geven van die massale valpartij. Ik ben wegge schoven toen ik de sprint wilde gaan voorbereiden. Dat kan gebeu ren hè. Dat er daarna een heel pe loton overheen valt, daar kan ik ook niks aan doen. Ie hebt altijd van die mafketels die dan gekke dingen roepen. Die van Vacanso- leil, heb ik horen zeggen, zijn er de schuld van dat het hele peloton op straat lag. Ze doen maar. Ik heb Lars Boom later gesproken, die zei dat er op die plek olie op de weg lag. Dan kun je makkelijk onderuit schuiven hè. Ik voel me nu wat be ter na zo'n dagje in bed. En ik heb ook helemaal geen flikker gedaan, alleen anderhalf uur gefietst hier langs de kust in Tarragona. Voor de rest alleen maar geslapen. Van de mooie Spaanse kust en het lekkere zonnetje heb ik bijna niks gezien. Ik kijk vanaf mijn balkon over de zee uit, maar ik heb er van daag geen oog voor. De schaafwon den op mijn lichaam doen nog zeer, dat heeft een paar dagen no dig om te genezen. 's Morgens om elf uur ben ik even uit bed gekomen om een ontbijtje te nemen, 's middags even op mijn eentje gefietst en 's avonds met de ploeg gegeten. Ik geloof dat het allemaal nog meevalt met de blessures. Marco Marcato moeten we nog afwachten. Die is naar het ziekenhuis in Tarragona geweest voor onderzoek. Hij start vandaag wel. Vandaag wordt het gewoon weer een sprintetappe, denk ik. We rijden een stuk langs de kust, krijgen na vijftig kilometer een klimmetje en dan blijft het vrij vlak tot in Vinarös. Het schijnt dat Jos van der Vleuten, die nu in Zee- land woont, hier in 1972 een etap pe heeft gewonnen. Voor mij een aardig detail, voor de ploeg is het vooral zaak om te overleven. VcrtiekdnW: 8. 15, 22. 29 okl. IS, 12, 19. 76 nov. 13, 10, 12 - Vonrökdnts. 1,8. 15 22,29 okt..'5, 12. 19.26 Vertrekdatum: 17 okt. BOLDERMAN BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 3 overnachtingen op basis van logies en ontbijt in 2-persoons kamers met faciliteiten Dagelijks ontbijtbuffet Excursies (excl. entreegeld) Luxe touringcar chauffeur/ reisleider BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 2 nachten omg. Zuid-Duitsland o.b.v. half- pension 5 nachten 3* plus hotel Park op loopaf stand van het historisch centrum van Rovinj. Binnen en buitenzwemad Comfortclass touringcar chauffeur reis leider Ontbijtbuffet en diner Excursies (excl. entreegeld) BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 3 nachten o.b.v. logies en ontbijt in 2-pers.kamers met faciliteiten Dagelijks ontbijtbuffet Excursies (excl. entreegeld) Stadswandeling o.l.v. gids Luxe touringcar chauffeur/reis leider Nederlandstalige gids in Praag BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 3 nachten in de omgeving van Parijs in een keurig ingerichte kamer met douche en toilet Ontbijtbuffet Excursies (excl. entreegeld) Luxe touringcar chauffeur/reis leider BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 3 nachten in een middenklasse hotel o.b.v. logies en ontbijt, in een 2-pers.kamers met faciliteiten Verzorging o.b.v. logies en ontbijt Excursies (excl. entreegeld) Stadsbezichtigirig o.l.v. een gids Luxe touringcar chauffeur/reis leider Voor brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Industrielaan 8 /fgiï 3903ABVEENENDAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71