zeeland 125 'Honderd liter koken is lastig' Mogelijk instituut an regiotuinen FOOTNOTES Berkhout schoenmodes Voor uw Staatslot loopt u binnen bij Jaarmarkt en vlasdag in Koewacht De Hulster bakker Giovanni van Rie maakt zijn brood nat met een plantenspuit. De ovens geven geen stoom. Van Rie kan overigens weinig met het kook advies van waterbedrijf Evides. Hij is immers grootverbruiker met honderd liter voor het bakproces. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten Dat is even wennen voor de inwoners van de ge meente Hulst. Kraanwa ter eerst drie minuten koken, luidt het advies van water bed rijfEvides. Het is net alsof je weer op vakan tie bent in landen als Frankrijk, Ita lië of verdere oorden waar het drinken van water uit de kraan wordt afgeraden. De waterkoker biedt geen oplos sing. Die slaat direct af als het wa ter borrelt. De pan of ouderwetse fluitketel biedt uitkomst. Ondernemers die veel water ge bruiken kunnen echter niets aan vangen met dit advies, maakt bak ker Giovanni van Rie van de Bou- langerie in Hulst duidelijk. „Ik ge bruik honderd liter water voor mijn brood. Dat kan ik echt niet eerst gaan koken. Ik kreeg de fol der om 17.00 uur 's avonds in de bus. Toen ik belde voor informatie kon ik pas de volgende morgen te rugbellen. Lekker handig voor een bakker zoals ik die 's nachts werkt." Het water dat gisteren uit de kraan kwam, is overigens gelig van kleur. Volgens woordvoerster Rianne de Voogt van Evides zegt dat niets over de kwaliteit. „Het water in Oost-Zeeuws-Vlaanderen komt uit Huijbergen. Dit diepe grondwater is helder en transparant. Om de druk op peil te houden is tijdelijk de zuiveringsinstallatie in Sint lan Steen bijgeschakeld. Deze installa tie zuivert polderwater. Vandaar de afwijkende kleur. De kwaliteit is echter hetzelfde." Wanneer het Oost-Zeeuws-Vlaam- se water weer de vertrouwde hel derde kleur heeft, kon De Voogt gisteren nog niet zeggen. Het lek in de leiding in het bietenveld tus sen de Hontenissestraat en Terho le is weliswaar gedicht maar het volledig terugschakelen naar de in stallatie in Huijbergen moet gelij- delijk verlopen. Het kookadvies blijft in ieder geval tot en met zaterdag van kracht. Evi des controleert iedere dag de mon sters om er zeker van te zijn dat het leidingwater weer de vertrouw de kwaliteit heeft. „We meten meerdere dagen om er zeker van te zijn dat het water weer van de gebruikelijke kwaliteit is." Niet iedereen ontving gisteren de zogenaamde kookadvies-kaart van Evides. „Vanwege de uitgestrekt heid van het gebied was het best lastig de flyers bij iedereen op tijd in de bus te krijgen. Mensen die de kaart ook woensdag niet heb ben ontvangen, kunnen onze web site www.evides.nl raadplegen of bellen naar de klantenservice van Delta." De oorzaak van de lekkage was gisteren overigens nog niet be kend. Eventuele schadeclaims kun nen worden gestuur naar Delta, Postbus 5048, Afdeling Opdracht Support, 4330 KA Middelburg. KOEWACHT - Heel Koewacht staat zaterdag 12 september in het teken van de internationale jaarmarkt. Naast de keuring van paarden en kleinvee op het terrein bij café Be nelux aan de Nederlands Belgische grens zijn er tal van andere activi teiten. Er staan kermisattracties en markt kramen en er is ook een rommel markt. Beoefenaars van oude am bachten geven tekst en uitleg. Om de rijke vlashistorie van Koewacht in beeld te brengen wordt ook een vlasdag gehouden. In een tent op het jaarmarktterrein zijn een zwin- gelmolen en een 'binderke' (bin dermachine) te bewonderen. Vlas museum 't Vlasschuurken uit Koe wacht zal vlasproducten tentoon stellen. Een aantal vlasbedrijven demonstreert hedendaagse vlasma chines. Wie fotomateriaal over de vlashistorie heeft, wordt gevraagd dat mee te nemen. Het komt dan mogelijk terecht in een boek. De eerste 300 inzenders worden be loond met een passend aanden ken. De jaarmarkt wordt om 17.30 uur afgesloten met een optreden van The Rocks onder leiding van Nico Haak. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 Alles kan i Staatsloterij donderdag 3 september 2009 Z door Frank van Cooten DRINKWATER Grootverbruikers zitten door kookadvies Evides met handen in het haar OOSTBURG - De initiatiefnemers van het plan voor de bouw van het subtropisch zwemparadijs en Health Spa Salt Life Paradise aan de Zeeuws-Vlaamse kust willen ook een kennisinstituut beginnen voor onder meer huidaandoenin gen in de voormalige Euregiotui- nen in Oostburg. Hiervoor is een samenwerkingsver band aangegaan met het Magne sium Health Institute in Veendam. De toepassing van magnesiumchlo ride heeft een heilzame werking bij huidaandoeningen zoals psoria sis en bij aandoeningen aan hart en bloedvaten. „De ligging van de voormalige Euregiotuinen voor het kennisinstituut is ideaal", zegt woordvoerder Kees Vermeer uit ij- zendijke van de initiatiefgroep. „Want dicht bij het Antoniuszie- kenhuis. Hiermee willen we ook inspelen op de groeiende markt van het zorgtoerisme." Vermeer had gisteren een eerste gesprek met de gemeente Sluis over het kennisinstituut in Oost burg. „Het gebouw dat er nu staat in de Euregiotuinen kan met sim pele ingrepen worden verbouwd." Het kennisinstituut voor behande ling van huidaandoeningen zou het eerste in Nederland zijn. Sportief bootje met uitstekende ook zeer geschikt voor losse steunzolen. Verkrijgbaar in de grafiet/wit en donker paars/wit. Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67