stopt vele uurtjes in nieuw gebouw zeeland 23 Vogelaarweg omgedoopt in Rondweg Terhole Al meer dan 600 adressen van oud-leden gevonden Monumentendag gaat van start met symposium donderdag 3 september 2009 Z 'Bij de scouting leren kinderen hoe ze zelfstandig dingen kunnen doen 'Wie de opening verricht en op welke manier is nog een verrassing, en daar hebbben ze later in de maatschappij profijt van.' maar het wordt zeker spectaculair: TERNEUZEN - De Open Monumen tendag 2009 gaat woensdag van start met het mini-symposium Op de Kaart. Het wordt gehouden in het stadhuis van Terneuzen. De organisatie van de Monumen tendag is in handen van de stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland. Met het thema Op de Kaart wordt ingespeeld op de aandacht voor monumenten die op de een of an dere manier ooit op de kaart zijn gezet. Tijdens het symposium wordt dieper ingegaan op de bete kenis en het belang van de monu menten. In Zeeland zijn zaterdag 12 september ruim 300 monumen ten open voor het publiek. Het symposium begint om 13.30 uur. door Eugène Verstraeten Meer dan een jaar lang is er menig uurtje vrije tijd in gaan zit ten, maar nu heeft de Westdorpse scouting dan ook een eigen gebouw dat aan de modern ste eisen voldoet. Leiding, bestuur en vrijwillige ouders van de We- WeKabo, want zo heet de scou ting officieel, hebben een mooi staaltje werk afgeleverd. Met oog voor details, want het blauw in het interieur kleurt pre cies bij de dassen die de scoutingle- den dragen. Zaterdag 19 september is de feestelijke opening van het nieuwe scoutinggebouw. Met over dag allerlei activiteiten voor jong en oud en 's avonds een groot feest, waarvoor alle scoutinggroe pen uit de regio en alle leden en oud-leden zijn uitgenodigd. Met een wordt alsnog het 60-jarig be staan van de scouting in Westdor- pe gevierd en het 25-jarig jubileum van de huidige WeWeKabo-groep (Westdorpse Welpen en Kabou ters). „Omdat we in 2005 plannen be gonnen te maken voor een nieuw gebouw hebben we het 60-jarig be staan toen niet gevierd", zeggen door Eugène Verstraeten WESTDORPE - Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe scou tinggebouw in Westdorpe wordt zaterdag 19 september een reünie gehouden voor alle oud-leden van de scouting. „We hebben inmid dels meer dan 600 adressen gevon den van mensen die vanaf de op richting in 1945 lid zijn geweest", zeggen voorzitter Marty Kindt en penningmeester Henk kindt. „We hebben er zelfs eentje op Aruba ontdekt. Die zijn we nu allemaal aan het aanschrijven." Het was nog een heel karwei om de oud-leden van de scouting te traceren. „We hebben een oproep je in de krant gedaan en hebben bij wat oud-leden aan de bel ge trokken en gevraagd of ze nog door Wout Bareman HULST - Het straatnaambordje met de aanduiding Bgm. Vogelaarweg verdwijnt uit het straatbeeld van Terhole. Het was destijds een lu diek gebaar van burgemeester en wethouders van Hulst naar de bur gemeester van de voormalige ge meente Hontenisse. Het college heeft nu echter vastge steld dat de naam in strijd is met het beleid dat straten alleen kun nen worden vernoemd naar overle den personen. Daarom wordt het gedeelte van de N290 tussen beide rotondes bij Terhole omgedoopt in Rondweg Terhole. penningmeester Henk Kindt en voorzitter Marty Kindt. Inderdaad, vader en zoon. „En de derde scou- tinggeneratie Kindt is er ook al." Het oude scoutinggebouw heeft ja renlang goede diensten bewezen, maar voldeed uiteindelijk niet meer aan de eisen. Er moest dus een nieuw onderkomen komen. Da's snel gezegd, maar de penning meester moest zich toch eerst eens flink achter de oren krabben, voor dat het financiële plaatje rond was. De gemeente heeft de helft bijge dragen, de Rabobank sprong bij, evenals het VSB-fonds en Jantje Beton. De scouting ging ene le ning aan van 20.000 euro, waarna er uiteindelijk nog een bedrag van 10.000 euro opgehoest moest wor den. „We hebben dat geld bij el kaar gekregen via verschillende ac ties. Een aantal inwoners heeft een certificaat gekocht voor 50 eu ro en we hebben ook een 'club van 25', mensen die 25 euro heb ben geschonken." Het doel om een duurzaam, veilig en multifunctioneel gebouw neer oude foto's hadden. Vervolgens hebben we geprobeerd de namen van de mensen op de foto's te ach terhalen. Zo is het balletje toch flink gaan rollen, we krijgen veel leuke reacties terug per mail, verha len en ook veel foto's van vroeger. Die gebruiken we voor onze fo to-expositie. De foto's hebben we verzameld onder oud-leden en ze geven een goed beeld van de scou ting in Westdorpe van vroeger tot nu." De oud-leden zijn zaterdag 19 sep tember welkom vanaf 14.00 uur. Hoewel er dus heel wat namen zijn opgespoord is de scouting nog steeds op zoek naar oud-leden. Wie lid is geweest of mensen kent die lid zijn geweest kunnen con tact opnemen via info@weweka- bo.nl of 0115-450017. De provinciale weg vanaf Kapelle- brug tot bij Terhole heet voortaan Rondweg Hulst. B en W: „Onder meer in situaties van calamiteiten is het belangrijk dat alle straten in onze gemeente een officiële naam hebben." Die was voor het stuk provinciale weg langs Hulst nooit bedacht. Tenslotte wil het college ook een deel van het Kerkhofpad in Vogelwaarde omdopen. Het gedeelte tussen de Bossestraat en het Bossepad blijft weliswaar Kerkhofpad heten, maar het reste rende deel heet voortaan Meule- pad. De wijziging vergemakkelijkt de toekenning van huisnummers aan nieuwe woningen. te zetten is bereikt. „We hebben het skelet laten bouwen en de rest hebben we zelf gedaan", zeggen va der zoon Kindt. „Er zijn ook extra voorzieningen zoals een invaliden toilet. We hebben nog gene leden die dat nodig hebben, maar wel ouders." In de hoogtijdagen telde de scou ting in Westdorpe we 60 tot 70 kinderen. Nu zijn er zo'n 40 leden. „We zitten een beetje in een dip. Als scouting deinen we mee op de golf van de school. Als daar het aantal leerlingen daalt merken wij dat ook." Marty Kindt heeft echter vertrou wen in de toekomst. „Ik woon in de nieuwe wijk en als ik zie hoe veel kinderen daar geboren zijn dan denk ik dat we als scouting niet bang moeten zijn voor de toe komst." Ondanks het tijdperk van de spel computers heeft de scouting nog een grote aantrekkingskracht op de jeugd, denkt Henk. „Scouting is ontspannend, maar ze leren ook hoe ze zelfstandig dingen kunnen doen: koken, je eigen positie bepa len als je ergens bent, eerste hulp bij ongevallen." Vanwege de uniformen wordt de scouting nog wel eens argwanend bekeken. „Onze uniformen heb ben niet met militarisme te ma ken. Iedereen draagt hetzelfde uni form, iedereen is gelijk, of je nou arme of rijke ouders hebt. Dat is het idee erachter." In het nieuwe gebouw is zaterdag 19 september een fototentoonstel ling te zien over de geschiedenis van de Westdorpse scouting. Van 14.00 tot 17.00 uur zijn er allerlei activiteiten op het veld zoals een springkussen, broodbakken, een kampvuurtje, kratten stapelen. De middenstand presenteert zich in kraampjes die op het terrein staan. De officiële opening van het nieu we gebouw is van 17.00 tot 18.00 uur. „Wie dat doet is nog eeti ver rassing en ook hoe we het doen. Maar het wordt zeker spectaculair, dat willen we wel verklappen." Om 19.00 uur begint dan een groot feest met medewerking van een discjockey. Alle scoutinggroe pen van Zeeuws-Vlaanderen zijn er voor uitgenodigd en ook alle oud-leden en de direct omwonen den. Wewekabogroep Scouting-Westdorpe vr*V. Het nieuwe gebouw van de scouting wordt zaterdag 19 september ge opend met onder andere een reünie voor oud-leden, foto Camile Schelstraete 'We hebben nu een modern gebouw dat aan alle eisen voldoet en waarmee we jaren vooruit kunnen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65