221 zeeland Scouting in Westdorpe Oproep tot meer sociale controle bij pandemie Veldtocht Verkoop afgeschreven boeken bibliotheek Man(26)opgepakt na mishandeling almanak Open avond van volwassenenonderwijs Senioren-filmmiddag in bioscoop View Opnieuw fietsactie door dorpsraad Kloosterzande voor brugklassers donderdag 3 september 2009 door René Hoonhorst hoofdplaat - Willem Oranje uit Hoofdplaat vreest dat kwetsbare groepen bewoners in dorpen en buurtschappen tussen wal en schip vallen als een groot deel van de (beroeps)bevolking met griep in bed ligt. Oranje roept overheden, (zorgin stellingen en verenigingen op om kwetsbare bewoners(groepen) in kaart te brengen en vrijwilligers- clubjes te vormen voor hulpverle ning op verschillende gebieden. Zo zouden ze tijdens een hevige griepgolf dagelijks alleenstaande en hulpbehoevende ouderen moe ten bezoeken. De oproep is sympathiek, maar een gemeente kan inwoners geen mantelzorgverplichtingen opleg gen, meldt een woordvoerster van de gemeente Sluis. Ziekenhuizen, huisartsen en zorginstellingen heb ben sluitende afspraken over de zorgverlening in tijden van nood. De Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst (GGD) Zeeland en de Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) werken al jaren aan scenario's voor hulpverlening bij de uitbraak van een nieuw griepvirus waar voor niet direct antistoffen be schikbaar zijn. "Zorginstellingen, overheden én bedrijven hebben draaiboeken klaarliggen, mocht er een grieppandemie uitbreken. Die draaiboeken worden bovendien continu tegen het licht van veran derende omstandigheden gehou den. „Maar het kan natuurlijk nooit kwaad als mensen elkaar wat extra in het oog houden", stelt de gemeentewoordvoerster. 'Met ons ledental zitten we nu een beetje in een dip, maar gezien de vele kinderen die worden geboren hebben we alle vertrouwen in de toekomst.' Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 19 augustus 2009 is mevr. M.C. Babeu, geboren op 22- 04-1958, wonende te 4554 BG Westendorpe, De Witte Leeuw 11onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwak- kenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. AXEL De bibliotheek Zeeuws-Vlaande- ren houdt in Axel weer uitverkoop. In de bibliotheek wordt vrijdag een groot aantal afgeschreven boe ken te koop aangeboden. De verkoop, die plaatsvindt bij de ingang van de bibliotheek, begint om ïo.oo uur en duurt tot 16.00 uur. Het aanbod bestaat uit boeken voor de jeugd en volwassenen, zo wel informatieve als romans. TERNEUZEN Dinsdagmiddag heeft de politie in een woning in Terneuzen een 26-ja- rige man uit die plaats aangehou den aangehouden. Hij had kort daarvoor op het trot toir voor zijn woning een 27-jarige plaatsgenote bedreigd en vervol gens mishandeld. De oorzaak ligt in de relationele sfeer. De man is meegenomen naar het bureau en in verzekering gesteld. TERNEUZEN Het ROC Westerschelde presen teert vanavond de opleidingsmoge lijkheden voor volwassenen. Tus sen 18.00 en 20.00 uur wordt in de ontmoetingsruimte informatie ver strekt overopleidingen voor volwas senen op een breed terrein. Er is ook een speciale krant verschenen, die huis aan huis is verspreid. Wie de krant niet heeft gekregen kan bellen naar 0115-641604. TERNEUZEN Stichting Welzijn voor Ouderen Terneuzen houdt in samenwer king met bioscoop View in de Nieuwstraat in Terneuzen een se nioren-filmmiddag. Die vindt plaats op 1 oktober om 14.00 uur 's middags. De ouderen krijgen de film De Storm voorgeschoteld. Bleangstellenden wordt verzocht vooraf te reserveren via telefoon nummer 0115-68884. Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113-24 52 45 www.zwartepoorte.nl Tip? redactie@pzc.nl „Een oorlogsschip", wees de man op de dijk bij Terneuzen. „Een Belgisch oorlogsschip", vulde iemand anders aan. „Het gaat beginnen", constateer de nummer drie, „de Tiendaagse Veldtocht van de 21ste eeuw is begon nen." Ze gingen er eens goed voor zit ten. Gewapenderhand zouden de Vla mingen de naleving van het verdrag over de verdieping van de Schelde op- eisen. Mooi spektakel voor een mooie vroege herfstdag. „Een baggerschip", wees de man op de dijk bij Terneu zen. „Een Belgisch baggerschip", vul de nummer twee aan. „De verdie ping gaat beginnen", stelde de derde vast. „Ik zei toch dat het wel weer met een sisser zou aflopen", reageer de spreker een. Het klonk een beetje teleurgesteld. door Harmen van der Werf kloosterzande - Het wordt maan dag vroeg opstaan voor leden van de dorpsraad Kloosterzande. Even als vorig jaar aan het begin van het nieuwe schoolseizoen gaan ze op de fiets met kersverse middelbare scholieren uit Kloosterzande naar Hulst, naar het Reynaert College. Onderweg worden de brugklassers gewezen op gevaarlijke verkeerssi tuaties en vooral hoe ze die kun nen vermijden. De actie begint om 07.45 uur bij het voormalige gemeentehuis van Hontenisse aan het Hof te Zande- plein. Miel de Koek, dorpsraadlid, verwacht daar dertig, veertig brug klassers. „We hebben via de basis scholen in Kloosterzande een op roep gedaan. Vorig jaar werkte dat Scholieren kregen toen het advies de Rijksweg voortaan te passeren via een tunneltje vlakbij Klooster zande, in plaats van even verderop de weg gelijksvloers over te steken. De Koek: „Veel kinderen zijn het hele jaar via dat tunneltje gere den." Een andere gevaarlijke ver keerssituatie is ten zuiden van Ter hole, bij de rotonde waar de Huls- terweg en Rijksweg op elkaar aan sluiten. „Vandaar moet een fiets pad naar de Hontenissestraat ko men", vindt De Koek. „Het water schap moet dat regelen." De Koek is ook lid van het waterschapsbe stuur. Volgens hem moet het mo gelijk zijn het fietspad volgend jaar ZEEUWS-VLAANDEREN Premier Balkenende gaf het startsein voor de bouw van een ureumfabriek bij Yara. Zie filmpje op www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Geen water uit kraan drinken 2. Koren niet welkom in zorgcentra 3. Aardenburg strijdt voor stadhuis STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ajü1 Vader Henk Kindt (penningmeester) en zoon Marty Kindt (voorzitter) zijn in hun nopjes met het nieuwe scoutinggeboi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64