«eland PZC Zorgcentra weren shantykoren Balkenende vol lof over investering door Yara Verdachte langer vast deDRVKKERY 'ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 29 Uit angst voor besmetting met Mexicaanse griep van bewoners en personeel Scouting in Westdorpe stopt vele uurtjes in nieuw gebouw Wewekabogroep Scouting-Westdorpe Sterke koffie en luister selectief 21 Donderdag 3 september 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Zorgcentra in Axel en Zaamslag hebben een optreden af gezegd van shantykoren in het ka der van het Vliegende Hollander- shantyfestival. Het festival wordt vrijdag, zaterdag en zondag in Terneuzen gehou den. Bij dergelijke festivals is het goed gebruik dat een aantal koren, in ruil voor een broodje en een kop koffie, optreedt in zorgcentra in de directe omgeving. Dat was ook nu de bedoeling. De locatiemanagers Van de Vurs- sche in Axel en de Molenhof in Zaamslag (onderdeel van de Stich ting Voor Regionale Zorgverle ning) vinden de komst van de ko ren met het oog op mogelijke ver spreiding van de Mexicaanse griep echter onverantwoord. Woordvoer ster Mareille Jongepier van de stichting: „Onze directie heeft de centra geadviseerd voorzichtig te zijn met evenementen en de situa tie per geval te beoordelen. Omdat het bij de koren gaat om grote groepen mensen van buitenaf, waarover verdere informatie ont breekt, is besloten geen onnodige risico's te nemen. De gezondheid van onze cliënten en ook het per soneel staat immers voorop." Vol gens haar zijn binnen de SVRZ meer inmiddels meer activiteiten afgelast, waaronder ook een groot personeelsfeest voor zo'n 3500 mensen. De organisatoren van het festival vinden de voorzorgsmaatregel van de zorgcentra 'sterk overdreven'. Marius Joensen: „Dit is echt koud watervrees. Welk risico loop je nou met koren uit Grubbenvorst en Blankenbergei? Maar goed, we respecteren hun besluit. Ze zullen er hun redenen wel voor hebben. In de andere zorgcentra, Bachten Dieke en De Blide in Terneuzen en Vremdieke in Hoek, zijn de ko ren wél welkom. Voor Axel en Zaamslag hebben we inmiddels al ternatieven gevonden." Het koor dat zaterdagochtend in de Vurs- sche zou optreden verhuist nu naar het plein bij de Jumbo in Ter neuzen en het koor voor de Molen hof zingt op Het Plein in Zaam slag. Het festival begint vrijdaga vond met een lezing in de Grote Kerk. Zaterdagmiddag treden de koren op in het stadscentrum. imWIIIIHgW888iglS door Harmen van der Werf SLUISKIL - Premier Balkenende strikken voor het storten van een eerste steen lukt niet elk bedrijf. Kunstmestproducent Yara wist hem gistermiddag via commissaris van de koningin Peijs naar Sluiskil te halen. „Een bedrijf dat ruim vierhonderd miljoen euro durft te investeren in deze zware economi sche tijden, verdient alle lof', ver klaarde Balkenende zelf zijn komst uit Den Haag. Hij hield het daar niet bij. Met de bouw van een nieuwe ureumfa- briek - die twee oudere vervangt - levert Yara een bijdrage aan een be ter milieu. De uitstoot van schade lijke stoffen kan omlaag. Yara richt zich ook meer en meer op de pro ductie van Air 1, een ureumoplos- sing. Air 1 wordt toegevoegd aan brandstof van vrachtwagens waar door die minder milieuvervuilend worden en voldoen aan strenge Eu ropese regels. De nieuwe ureumfabriek komt op het bedrijfsterrein waar in het ver leden het -voetbalveld van Sluiskil was en een wijk met villa's voor leidinggevenden van het bedrijf Juni 2011 moet de productie in de nieuwbouw beginnen. Meer werk gelegenheid levert dit niet op. Yara telt nu 560 arbeidsplaatsen, in 2011 zijn er daar nog 520 van over. „Als wij deze investering niet zouden doen", verklaart woordvoerder Jos van Damme van Yara, „zouden we in tien jaar zakken naar zo'n 280 arbeidsplaatsen. Dit is een injectie in de toekomst." Yara werkt voor de nieuwbouw vooral met regionale aannemers. Balkenende hielp hen gisteren dus al een handje. Premier Balkenende stortte gistermiddag op het bedrijfsterrein van kunstmestproducent Yara bij Sluiskil de eerste steen voor een nieuwe ureumfabriek. foto Camiie Schelstraete Markt 51 Middelburg T0118886886 t/m zaterdag 5 september Zeeland Nazomerfestival Ontmoetingsplaats van het festival: De Drvkkeiy: toegangskaartjes, foto-expositie en een speciale ZNF-lunch. dagelijkse talkshow de Nazomertafel in de brasserie van 15.00 - 16.00 uur o.l.v. Rebecca van Wittene met acteurs, regisseurs, schrijvers en muzikanten. Zie ook: www.drukkerijmiddelburg.nl voor het dagelijkse programma van de Nazomertafel. MIDDELBURG - De raadkamer in Middelburg heeft gisteren besloten dat een 45-jarige van moord ver dachte Terneuzenaar nog min stens negentig dagen in hechtenis mag worden gehouden. De politie heeft daardoor meer tijd om het onderzoek naar de toe dracht van het familiedrama af te ronden. De Terneuzenaar heeft al bekend dat hij vrijdagavond 21 au gustus zijn 40-jarige vrouw om het leven bracht in de echtelijke woning. De gealarmeerde politie slaagde er door reanimatie in de hartslag van de zwaargewonde vrouw op gang te krijgen, maar ze overleed later in het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63