binnenland 15 saai, integer en trouw GRATIS; Inkomen is 'schamel' Volvo houdt vertrouwen in de remmen 'Geen Piet Snot' Ruim 26.000 swimmers afgeluisterd 'Te veel rechters zijn middelmatig' OM vervolgt Ail om cartoon op website Prijs Essent daalt met bijna miljard euro Scheve hooiberg mogelijk monument Huisartsen wijzen bezuinigingen Klink af EACTIE ÏLpAKKER, Nokia N97 donderdag 3 september 2009 glazen huis is een opgave. Dat je in een winkel koopt, is onderwerp van gesprek. In een kleine gemeen te, maar ook in Rotterdam", aldus Bandell. Burgemeesters willen door de toe genomen druk in aanmerking ko men voor de vaste wachtregeling voor politieke ambtsdragers zoals wethouders en Kamerleden. Nu moeten aftredende burgemeesters hierover met de gemeenteraad in de slag. Dat leidt volgens Bandell vaak tot gênante vertoningen. Het NGB pleit ook voor een hoger salaris. Een burgemeester van een gemiddelde gemeente verdient nu zo'n 7000 a 8000 euro bruto per maand. Hoe hoog het inkomen precies moet zijn, laat het NGB aan de vakbonden en de minister over. Minister Ter Horst zegt dat meer salaris er niet in zit. Wel gaan burgemeesters vallen onder de wachtgeldregeling die al voor ministers en wethouders geldt. Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) is gisteren boos weggelo pen uit een overleg met de Tweede Kamer. „Ik zit hier toch niet voor Piet Snot", zei ze, deed haar map dicht en liep de zaal uit. Dat gebeur de nadat ze moest wachten op Ka merleden die steggelden over het verloop van het overleg over burge meesters en het veiligheidsbeleid. Burgemeester Zijlmans BEUNINGEN - Het inkomen van bur gemeesters is schamel in vergelij king met functies in het bedrijfsle ven. Dat zegt burgemeester Huib Zijl mans (62) van Beuningen, met 24 jaar de langstzittende burgemees ter van Nederland. De rechtspositie van eerste burgers noemt hij verre van ideaal. „Mijn positie heeft een keer gewankeld en ik realiseerde mij dat er geen vangnet is. Burgemeesters moeten gelijk een beroep op de bijstand doen als het misgaat. Dat is onver antwoord." Het aanzien van de ambtsketen is veranderd. „Vooral langzittende burgemees ters worden vaker benaderd door mensen die zaken 'geregeld willen hebben'. Eerlijkheid en integriteit zijn de belangrijkste wapens daar tegen." Burgemeester Jaap Gelok van Bor- sele is bondig in zijn reactie op het verlangen van het Nederlands Ge nootschap van Burgemeesters dat de beloning van eerste burgers wordt verhoogd. „Het lijkt me niet het juiste mo ment om het over een eventuele sa larisverhoging te hebben", laat hij via zijn woordvoerder weten. Wel meent hij dat de functie van burge meester 'niet overbetaald' wordt. BEESD - Volvo Cars Nederland maakt zich geen zorgen over de V50. „We houden het volste ver trouwen in de remmen van alle Volvo's", aldus een woordvoerster van de autofabrikant. Gisteren werd bekend dat het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) dit type Volvo uit voor zorg niet meer inzet voor snelle rit ten. Dat de remmen van een poli- tievolvo vlam hebben gevat op de DEN HAAG Justitie heeft vorig jaar 26.425 tele foonnummers afgeluisterd. In 90 procent van de gevallen werd een mobiele telefoon afgetapt, bij de overige 10 procent ging het om ge sprekken die via een vaste telefoon aansluiting werden gevoerd. Taps van de inlichtingen- en veiligheids diensten zijn niet in de statistieken opgenomen, omdat die aantallen als staatsgeheim zijn bestempeld. NIJMEGEN Te veel rechters zijn middelmatig. Bij opleidingen wordt vaak genoe gen genomen met 'een zesje'. Dat zei prof. dr. Hans den Tonkelaar, vi ce-president van de rechtbank Arn hem gisteren in zijn oratie. Den Tonkelaar is benoemd tot bijzon der hoogleraar Rechtspraak aan de Radboud Universiteit. De komst van meer allochtone rechters, zegt hij, zal de rechtspraak versterken. snelweg, ziet Volvo Cars als een in cident. „Dat is onder zeer extreme omstandigheden gebeurd. Je moet wel zo ontzettend je best doen om dat voor elkaar te krijgen." Volvo vindt de voorzorgsmaatregel van de KLPD overbodig. „We heb ben de V50 getest op het circuit in Lelystad en pas bij een belasting van drie keer het normale politie werk vatte een remblokje vlam, maar de remmen bleven werken." UTRECHT Het Openbaar Ministerie (OM) in Utrecht vervolgt de Arabisch Euro pese Liga (AEL) voor het plaatsen van een cartoon op zijn website. Het is een tekening waarop twee Joden de Holocaust verzinnen. Volgens het OM kan de cartoon worden aangemerkt als discrimine rend. Het Centrum Informatie en Docu mentatie Israël deed aangifte. DEN BOSCH De aandeelhouders van Essent, vijf provincies en 139 gemeenten, krij gen 950 miljoen euro minder bij verkoop van het energiebedrijf aan RWE. Dat heeft de provincie Noord-Brabant meegedeeld. Het Duitse energieconcern verlaagt de koopprijs van 9,3 naar ruim 8,3 mil jard omdat het de kerncentrale Borssele vooralsnog niet in handen kan krijgen. De KLPD meent dat de auto ge woon zonder problemen moet kunnen functioneren. „We vragen veel van het voertuig, maar rijden niet als idioten. Dit moet het voer tuig gewoon aan kunnen." Particulieren hoeven zich volgens Volvo geen zorgen te maken. „Een particulier zal het echt niet lukken een remblok zo heet te krijgen dat die vlam vat." Volvo levert vanaf 1993 dienstwagens aan de politie. RIJSWIJK Een scheve hooiberg in het Gelder se dorp Rijswijk wordt mogelijk rijksmonument. De hooiberg da teert uit 1870 en bestaat eigenlijk uit twee tegen elkaar gezakte hooi bergen. Het gevaarte heeft al de ge meentelijke monumentenstatus. De constructie bestaat uit vier en zes palen met een dakje die de twee scheve bergen al bijna 140 jaar overeind houden. ZWOLLE De Landelijke Huisartsen Vereni ging (LHV) heeft het voorstel van minister Klink (Volksgezondheid) om 60 miljoen euro te bezuinigen op de huisartsenzorg, afgewezen. De vereniging heeft hem daarover een brief gestuurd. Die brief volgt op protesten uit de achterban van de LHV. Klink moet bezuinigen omdat de kosten voor de zorg ster ker stijgen dan verwacht. Samsung E1120 Laptop laptop specs ZONDAG 32GB intern geheugen wai?7/ro»m__ J General Mobiel internet (€9.50 p/mnd) j Incl. 300 belminuten 600 sms Windows Vista Nededands ■15 4'' TFT DVD-brander 1160GB opslagruimte vodofone Icm 2-jarig Vodafone 27.50 abonnement (200 min/ 400 sms) Incl. 100 belminuten 200 sms vodofone Samsung Star Samsung El 120 Nintendo Wii Na 12 maanden €27.50 Icm 2-jarig Vodafone 27.50 abonnement (200 min400 sms) Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat l Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 6S Ternouzen 0115-616121 Havenstraat 28 Cordrecht 078-6351441 Vocisttaat 266 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 Etten-Leur 076-5441441 Maiktbof 7 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 13 Oosterhout 0162-420033 Arendsho? 5 NIEUW FILIAAL: Tilburg 013-S4S4785 Heuvelstraat 115 (H) kpn felfbrtr. Icm 2-jarig Vodafone 17,50 abonnement (100 min200 sms)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5