io uit Havenkwartier Katendrecht beleeft Nacht van de Kaap Twee dagen wandelen langs de havens van Rotterdam donderdag 3 september 2009 met Europa te maken hebben. Al die vernieuwende ontwerpen van de jaren vijftig en zestig hebben ze gemist. Dat hebben ze nu ontdekt. Er gaan containers vol naar Japan en Korea. Ik denk dat de Chinezen nog gaan komen." Naast meubels en verlichting vor men stoffen en behang een belang rijk onderdeel van het aanbod. El- la de Boer is degene die zich daar het meest mee bezighoudt. De (gordijn)stoffen worden niet al leen aan de meter verkocht, maar door haar ook verwerkt tot slabbe tjes, kleuterkleding, ceintuurs en bijzondere tassen. Onder de merk naam Ella-oSix hebben de ontwer pen van Ella hun weg gevonden naar verkooppunten in Antwer pen, Leuven, Ierland, Parijs, Ber lijn, Australië en Zwitserland. Ella en Bob de Boer in de 'Ballchair' door Eero Aarnio voor Adelta. een belangrijk deel ook gemaakt door grote ontwerpers en voor gro te merken. Denk aan strak design van Pastoe, Royal, Topform, Frits Hansen, Artifort, aan ontwerpers als Verner Panton en Charles Ea- mes. De prijzen zijn dan ook niet die van een rommelwinkel. Voor een set van vier stoelen kun je van af 150 euro terecht, maar er zijn ook uitschieters van een euro of 1000. Dat design een zekere tijdloosheid heeft en waardevast is, blijkt wel uit het feit dat sommige ontwer pen nog steeds (na)gemaakt wor den. Zo is nog steeds de originele 'Ballchair' van Eero Aarnio te koop, a 5600 euro. Bij De Kame leon is een gebruikt maar nog al tijd fraai exemplaar te koop voor 2750 euro. En dat stamt dan wel uit de tijd dat Eero Aarnio de stoel ontwierp. Naast de drie toonzalen heeft De Kameleon nog een opslagruimte van 300 vierkante meter. Veel tijd om stof te vangen hebben de spul len niet. Regelmatig melden zich handelaren die in het magazijn ko men uitzoeken. „Kijk, die klant die nu staat te laden, komt uit Ber lijn. Die komt hier elke twee maan den. Nederland is in vergelijking met andere landen toch een van de goedkopere." Een belangrijk deel van de ver koop loopt via de website - zo'n 40 procent van de artikelen staat daar op - en kopers melden zich vanuit de hele wereld. „We expor teren naar Engeland, Frankrijk, En geland, België, Duitsland, Japan, Hongkong, Nieuw-Zeeland. IJs land zelfs." Japan is een verhaal apart. „Na de Tweede Wereldoor log wilde Japan een tijd lang niets Design heeft een zekere tijdloosheid en is waardevast. door Ondine van det Vleuten Toevallig die tv- serie gezien over een schoolklas die terug in de tijd ging, naar een internaat uit de jaren vijftig? „Voor die Endemol-productie hebben wij alles gele verd. In totaal dertig kuub meubelen, lesmate riaal, accesoires en noem maar op. En al die spul len zijn nu weer te koop in de winkel", zegt Bob de Boer van vintage de signwinkel De Kame leon. De Kameleon is géén kring loopwinkel. Alles wat hier te koop is, is origineel mate riaal uit de jaren vijftig tot en met zeventig en voor Zeer zeldzaam: theetrolley van Franse ont werper Mategot, te koop voor 1450 euro. Katendrecht, het oudste ha venkwartier van Rotter dam wordt zaterdag voor één dag getransformeerd tot een muzikaal festivalterrein. Daar tre den onder meer op: Jeroen Zijls tra, Maria de Fatima, Kees Korbijn de Uitslovers en de 4Tuoze Mat roze. Het doel is ook voor even weer de bruisende tijden van wel eer te laten herleven. Tot in de jaren zeventig van de vo rige eeuw vormden de talloze zee manskroegen Katendrecht dé ont moetingsplek voor bewoners, zee lui, studenten en stappers uit de stad. In die tijd voerde live muziek de boventoon en trok dit schier eiland tussen de Rijnhaven en de Maashaven, dat tot in de jaren tachtig ook bekend stond als de hoerenbuurt van de stad, bezoe kers uit alle windstreken. Tijdens de zogeheten Nacht van de Kaap wordt de muzikale tradi tie zaterdag nieuw leven in gebla zen. De muziek is heel gevarieerd. Het programma vermeldt passie volle Argentijnse tango, weemoedi ge fado, vurige flamenco, Russi sche drinkliederen, Duitse Schla gers, Bretonse volksmuziek en New Orleans blues. Nacht van de Kaap, Katendrecht, Rotterdam, aanvang 20.00 uur. Eethoek met stoelen van Verner Panton. In het havengebied van Rotter dam kunnen zaterdag en zon dag wandeltochten worden ge maakt. In het kader van de We- reldhaventocht 2009 zijn routes uit gezet van 7,10,15, 20, 25 en 40 kilo meter. Er is voor kinderen een puz zelopdracht bij de afstand 7 km. De tochten vallen samen met de We reldhavendagen die van vrijdag tot en met zondag worden gevierd. Het startbureau is aan de Zeilma kerstraat in Rotterdam-West. Auto mobilisten moeten komend uit de Maastunnel links aanhouden en de rotonde volgen. De VWereldhaventocht wordt via bord jes aangegeven. Parkeren kan in de omgeving van de Zeilmakersstraat. Op zaterdag betaald parkeren (geen munten). Bovendien is er een vrij parkeren-gebied op circa tien minu ten loopafstand van het startbu reau. Op zondag is parkeren gratis. Met het openbaar vervoer is het startbureau te bereiken via NS-sta- tion Rotterdam Centraal. Daar tram 4 of 8 nemen, uitstappen hal te Zeilmakersstrat, of de metro Ca- landlijn, uitstappen Marconistraat. De route naar het startbureau wordt met bordjes aangegeven. Start: 40 km vanaf 8 uur, overige afstan den vanaf 9 uur Inschrijfgeld: lid wan- delbond 2 euro, niet-leden 2,50 euro. Zie ook: www.botu.nl t-m ss tmt £f; f De Wilhelminakade met de terminal vooi Erasmusbrug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54