GROOTS Standaardwerk dat idealen helpt hooghouden amii» VOORDEEL! I w commentaar Zeelandpromotie Grote enquête over veiligheid in Zeeland Zeelandbrug nacht afgesloten GALL® GALL donderdag 3 september 2009 van de 3000 opleidingen in Nederland en België hebben de status 'excellent' 'Dit is het mooiste en meest volledige boek dat ooit is gepubliceerd over de Nederlands-Amerikaanse betrekkingen' Commissaris van de koningin Karla Peijs Zeeland timmert aan de weg. Het bedrijf Yara in Sluiskil pleeg de een investering van 400 miljoen euro. Een zon nig geluid in deze economisch sombere tijden. Het Roosevelt Studie Centrum presenteerde een kloek boek, wat heet, een standaardwerk over vierhon derd jaar betrekkingen tussen Nederland en de Verenigde Sta ten. De Roosevelt Academy ten slotte opende stemmig het aca demische jaar en nam en pas sant het predikaat Excellent in ontvangst. Deze zaken passeerden niet on opgemerkt. Premier Jan Peter Balkenende bezocht Yara en hield later in Middelburg een inspirerende toespraak bij de opening van het nieuwe acade mische jaar. Minister van Bui tenlandse Zaken Maxime Verha gen en prinses Margriet behoor den tot de sprekers tijdens de boekpresentatie. Deze Zeeland promotie vond plaats tegen het decor van het Zeeland Nazo merfestival. Een regisseur had het niet fraaier kunnen beden ken. door Maurits Sep MIDDELBURG - Overladen met com plimenten door een reeks belang rijke sprekers, richt Kees van Min nen zich tot zijn collega's van het Roosevelt Studie Centrum: „He ren, de klus is geklaard, de weg is vrij voor een nieuw boekproject." Het klinkt bijna als een opluchting en dat is begrijpelijk. Van Minnen heeft met Hans Krabbendam en Giles Scott-Smith de redactie ge voerd over het nieuwste boek over vierhonderd jaar betrekkingen tus sen Nederland en de Verenigde Staten: 94 auteurs vulden met 92 essays bijna 1200 pagina's. Van Minnen - die het eerste exem plaar van Four centuries of Dut ch-American Relations, 1609-2009 gistermiddag in de Middelburgse Koorkerk overhandigde aan prin ses Margriet en het tweede aan een achterkleinkind van president Franklin D. Roosevelt, Scott M. Roosevelt - is zelf ook overtuigd van de kwaliteit van het geleverde werk. „Het is zonder twijfel het standaardwerk voor de komende tien tot twintig jaar. Ik denk ook niet dat iemand zo gek zal zijn de ze klus over te doen." Vier jaar duurde de totstandko ming ervan en het resultaat wordt alom geprezen. Een 'niet eerder vertoonde topprestatie' (commissa ris van de koningin Karla Peijs), het 'zal voor studenten het belang rijkste werk zijn in de komende ja ren' (de Amerikaanse ambassa deur in Nederland Fay Hartog-Le- vin), het 'mooiste en meest volledi ge boek ooit gepubliceerd over de HamsHHssB Nederlands-Amerikaanse betrek kingen' (opnieuw Peijs), een 'boek met wetenschappelijke diepgang en maatschappelijke betrokken heid' (algemeen secretaris van de Koninklijke Akademie van Weten schappen Jacques Thomassen). Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken verwacht nog veel meer dan slechts wetenschap pelijke kwaliteiten van het boek. In zijn toespraak benadrukte hij de uitstekende samenwerking tus sen Nederland en de Verenigde Staten bij het bevechten van demo cratie, vrijheid en mensenrechten. „Ik hoop dat dit standaardwerk daaraan een bijdrage kan leveren." Verhagen kondigde aan dat hij sa men met zijn Amerikaanse collega Hillary Clinton binnenkort bij de Algemene Vergadering van de Ver- PRINSES MARGRIET Op www.pzc.nl is een video te zien van de boekpresentatie met prinses Margriet en Maxime Verhagen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl enigde Naties zal pleiten voor een harde aanpak van de mishande ling van meisjes. Hij noemde het 'schrikbarend' hoe de wereld om gaat met kinderen. „Dat mogen we niet langer tolereren." Dat Nederland en de VS in hun buitenlandse beleid beide zo veel aandacht schenken aan mensen rechten, onderstreept volgens Ver hagen dat de landen dezelfde waar den nastreven: 'het belang van mensenrechten, een hang naar vrij heid, een passie voor ondernemen en hard werken - dat moet Zeeuws zijn'. Daarom is het altijd zo prettig zakendoen met de VS. Een voorbeeld zijn de mensenrech ten. Bij een toenemende morele schaarste in de wereld is het juist van belang daarvoor op te komen, aldus Verhagen. MIDDELBURG - Ruim twintigdui zend Zeeuwen wordt binnenkort gevraagd om mee te doen aan een onderzoek over veiligheid. Zij moe ten vragen beantwoorden over cri minaliteit, problemen in de buurt en het optreden van de politie en de gemeente. Het is onderdeel van de veiligheidsmonitor, een lande lijk onderzoek. De deelnemers kunnen de vragen op internet of desgewenst schriftelijk beantwoor den. De resultaten van het onder zoek worden in het voorjaar van 2010 bekendgemaakt. Vorig jaar bleek dat Zeeuwen zich van alle Nederlanders het veiligst voelen. ZIERIKZEE - In de nacht van maan dag 7 op dinsdag 8 september 2009 is de Zeelandbrug afgesloten voor al het wegverkeer. De brug is vanaf middernacht tot ongeveer 05.00 uur in de ochtend niet toe gankelijk wegens werkzaamheden. Het gaat om het vegen van de brug door een veegauto, inspectie van het leuningwerk en het ver plaatsen van steunen en rails. Bij de Zeelandbrug en de toeleidings- wegen staan informatieborden. www.gail.nl Prinses Margriet ontvangt het boek 'Four centuries of Dutch-American Rela tions, 1609-2009'. foto Ruben Oreel de Roosevelt Academy. foto Lex de Meester Hartevelt s'k Jonge Jenever 'M lOOd LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tel. (0118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 info@leichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3