PZC I 3: Afscheid van Franse magiër mm 33 Katerina Bondarenko schakelt Ivanovic uit Murray verder zonder setverlies Nek-aan-nekrace voor Spelen 2016 Amazone Werth halfjaar geschorst Mauresmo nu al uit Aanwinst Pantelic kan nog niet trainen bij Ajax door Marco Knippen den haag - Fabrice Santoro mag worden bestempeld als laatste der Mohikanen of, zoals hij het zelf on langs verwoordde, 'een met uitster ven bedreigd type tennisser'. In het hedendaagse profcircuit is de Franse veteraan een onalledaag se verschijning. Niet alleen vanwe ge zijn gedateerde speelstijl, maar ook omdat hij drie generaties met elkaar wist te verbinden. De houd baarheidsdatum van zijn topsport- bestaan is echter verstreken. De nestor, inmiddels bijna 37 jaar, is bezig met zijn laatste stuiptrek kingen. Gisteravond volgde bij de US Open het afscheid van het de cor waarin hij zich sinds 1989 had bewogen. De Spanjaard Juan Carlos Ferrero was de beul: (4-6, 3-6, 3-6). In New York was het voor de 69ste keer in grandslamverband dat San toro na zijn debuut in 1989 in het enkelspel uitkwam, bij de mannen een absoluut record. Het maakt hem niet alleen vanwe ge dit historische wapenfeit uniek. Santoro is ook de man die niet al leen tegen de huidige grootheden Roger Federer en Rafael Nadal speelde, maar ook in het strijdperk trad tegen iconen als Pete Sam pras, Andre Agassi, Ivan Lendl, Mats Wilander, Boris Becker, Jim Courier, Stefan Edberg, Michael Chang, landgenoot Yannick Noah en Richard Krajicek. Geprezen werd hij om zijn ragfij ne touch, wiskundige precisie, tac tische raffinement en ongeëvenaar de volharding. Sampras gaf hem niet voor niets de bijnaam 'de magiër', terwijl Fe derer zijn inzicht roemde en Andy Murray hem tot zijn favoriete spe ler bombardeerde. Met zijn onor thodoxe, dubbelhandige slagen a la Raemon Sluiter kon Santoro als hij geen ander toveren en dreef hij menig topper tot waanzin. Als een zeis hanteerde hij zijn racket, waar door hij onvoorspelbare en veelal vertraagde sliceballen produceer de. Het leverde hem onder meer de winst op tegen landgenoot Ar- naud Clément op Roland Garros in 2004, de marathonsessie die met zes uur en 33 minuten de lang ste grandslampartij ooit is. Ook nu kon hij nog goed mee, getuige zijn 44ste plek op de wereldranglijst. Desondanks was zijn spel aan slij tage onderhevig, de topvorm van weleer werd nog slechts zelden geëtaleerd. Het deerde Santoro niet. „Ik ben op de laatste bladzijde van een lan ge loopbaan aanbeland", aldus de oudgediende, die momenteel de laatste hand legt aan zijn biografie 'A deux mains' (met twee han den). Santoro verkeerde overigens in goed gezelschap. Ook voor Marat Safin viel, op een avond van wee moed, het doek. De 29-jarige Rus, ooit nummer één op de wereld ranglijst en winnaar van de US Open (2000) en Australian Open (2004) nam eveneens afscheid. De temperamentvolle broer van Dina- ra Safina redde het niet tegen de Oostenrijker lürgen Melzer (6-1, 4-6,3-6, 4-6) en vond zodoende in zijn 53ste grandslamoptreden zijn Waterloo. in totaal zegevierde hij in vijftien toernooien. „Het is een mooie reis geweest, ik ben toe aan iets an ders", luidde Safins simpele verkla ring voor zijn vertrek uit de tennis wereld. lie! sport@pzc.nl NEW YORK Venus Williams heeft zich ge plaatst voor de derde ronde van de US Open op Flushing Meadows. De Amerikaanse tennisster, versloeg haar landgenote Bethanie Mat- tak-Sands met 6-4 en 6-2. Ana Ivanovic is na één ronde al klaar. De als elfde geplaatste Servi sche, voormalig winnares van Ro land Garros, verloor van Katerina Bondarenko uit Oekraïne: 2-6 6-3 7-6 (7)- NEW YORK Andy Murray heeft de tweede ron de van het US Open bereikt. De als tweede geplaatste Schot versloeg de Let Gulbis in drie sets: 7-5 6-3 7-5. Eerder was ook de Serviër Djo- kovic (4) succesvol in de eerste ron de. De Kroaat Ivan Ljubicic pakte slechts zeven games: 6-3 6-16-3. De Zwitser Wawrinka kan al naar huis. Hij gaf tegen de Ecuadoriaan Lapentti een voorsprong van twee sets weg: 4-6 3-6 7-6 (6) 7-6 (3) 6-3. BERLIJN De vier steden die de organisatie willen van de Olympische Spelen van 2016 zijn verwikkeld in een nek-aan-nek-race. Het evaluatierapport dat het IOC gisteren publiceerde maakt duide lijk dat Rio de Janeiro, Chicago, Ma drid en Tokio ongeveer evenveel kans maken te worden uitverko ren, al lijkt de VS een lichte voor keur te genieten. De beslissing valt op 2 oktober in Kopenhagen. LAUSANNE De internationale paardensportfe deratie heeft de Duitse dressuur- amazone Isabell Werth voor een half jaar geschorst wegens doping. Haar paard Whisper werd in juni positief bevonden. De vijfvoudig olympisch kampioene was vele ja ren de grote concurrente van Anky van Grunsven. Omdat haar uitslui ting beperkt is tot zes maanden kan de Duitse bond Werth gewoon selecteren voor de Spelen van 2012. MEEST CELEZEN 1. Hoek uitgeschakeld in beker 2. Verhoene niet snel in paniek 3. Pim Bouwman in nationale selectie STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Veteraan Fabrice Santoro was niet de enige tennisser met de Franse nationaliteit die gisteren werd uit geschakeld op de US Open in New York. Voormalig nummer één van de ten niswereld Amélie Mauresmo moest in de tweede ronde het strijdtoneel verlaten. De Fran^aise had weinig kans te gen de Canadese Aleksandra Woz- nïak: 4-6 0-6. Mauresmo was in New York als zeventiende ge plaatst. Mauresmo deed tien keer mee aan de US Open. Nooit eerder ging ze er zo snel uit. Het Franse talent Gael Monfils plaatste zich wel voor de tweede ronde. De als dertiende geplaatste speler versloeg zijn landgenoot Chardy met gemak: 6-1 6-4 6-3. De Italiaanse Flavia Pennetta maak te indruk tegen de Indiase Sania Mirza. Pennetta, nummer tien van de plaatsingslijst, walste over Mirza heen: 6-0 en 6-0. Het duel duurde 50 minuten. Fabrice Santoro vindt het na 69 grandslamtoernoois welletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33