21 zeeland Veel mosselzaad in Oosterschelde Roosevelt Academy is excellent Cd-speler donderdag i fci K-J i iv.T.j m H/»M donderdag 3 september 2009 door Willem van Dam "EERSTE LUSTRUM ROOSEVELT ACADEMY Minister-president Jan Peter Balkenende was gisteren aanwezig bij de opening van het academisch jaar van de Roosevelt Academy in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Er zijn van die dagen dat een mens op ruwe wijze met beide beentjes op de grond wordt geplaatst Za terdag was zo'n dag. Tot voor kort koesterde ik de illusie, dat ik nog redelijk van deze tijd was. Sinds zaterdag weet ik echter wel beter. De cd-speler op mijn werkkamer haperde, en omdat ik ook tijdens het tikken van dit soort stukjes graag naar een moppie muziek luister, besloot ik tot de aanschaf van een nieuwe. Op naar de Media- Markt in Middelburg derhalve. Want als je iets zoekt, hebben ze het daar, hadden vrienden mij ge garandeerd. Nou, zoeken is het er zeker. Wan delpaden vol koelkasten, magne trons, camera's, computers, was machines, koelkasten, koffiezetap paraten, televisietoestellen - een mens geraakt er gemakkelijk de weg kwijt. En dat deed ik dus ook. „Kunt u mij misschien vertellen", vroeg ik aan een verkoper, „waar ik de afdeling met cd-spelers kan vinden?" De jongeman keek me vriendelijk doch licht geamuseerd aan Hij: „Meneer bedoelt een los cd-spelertje?" Ik: „Jazeker, gewoon zo'n ding, waarin ik mijn cd'tjes kan afspe len." Hij (op meewarige toon): „Maar die worden nog nauwelijks ge maakt, meneer" Ik: „En hoe moet het dan met al mijn cd'tjes?" Hij: „Dan koopt u toch gewoon een dvd-speler?" Ik: „Maar zo'n dvd-speler is toch om filmpjes op af te draaien?" Hij: „Ja, maar u kunt er ook cd's op spelen. Kwestie van een paar tulpstekkertjes in de versterker en hup: muziek" Kwestie van een paar tulpstekker tjes; ja, ja. Het gehele weekeinde ben ik be zig geweest om de juiste stekker- tjes in de juiste gaatjes te prikken, met als enige resultaat: ruis - in stereo, dat wel. Gelukkig heb ik nog een ruime verzameling langspeelplaten en een ouderwetse grammofoon. Klinkt hartstikke goed; Het is helemaal niet zo erg om niet meer van deze tijd te zijn. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoien@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AG Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties - VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Cornelleke Blok Het onderwijs op de Roosevelt Academy is van excellente kwali teit. Dat heeft de Neder- lands-Vlaamse Accreditatie Organi satie (NVAO) bepaald. Bestuursvoorzitter Karl Dittrich van de NVAO overhandigde de on derscheiding gisteren aan dean Hans Adriaansens van de Roose velt Academy, tijdens de opening van het nieuwe academisch jaar en de viering van het eerste lus trum in de Nieuwe Kerk in Middel- burg. Dittrich: „De opleiding is een voor beeld voor alle bachelor-opleidin gen in Nederland, maar ook in het buitenland. Middelburg, Zeeland en Nederland kunnen trots zijn op deze prestatie, die in een paar jaar bereikt is." Van de ruim drie duizend opleidingen in Nederland en België zijn er slechts tien excel lent, waaronder de university colle ges in Maastricht en Utrecht. Minister-president Jan Peter Bal kenende was naar Middelburg ge komen om de feestelijke plechtig heid bij te wonen. Hij noemde de onderscheiding van de NVAO 'een prachtige erkenning'. In de geest van de vier vrijheden van Franklin D. Roosevelt, be noemde de premier vier ambities waarmee de toekomstige generatie iets kan bijdragen aan de samenle ving: ambition to lead, ambition to learn, ambition to labour and ambition to love. Balkenende sprak de 'leiders van de toekomst' - zoals hij de studen ten van de Roosevelt Academy noemde - aan op hun verantwoor delijkheidsbesef „Er is meer in het leven dan werk. Speel ook een maatschappelijke rol." Een gedegen opleiding als die van de Roosevelt Academy is een goed begin, maar Balkenende spoorde de jongeren aan om te blijven le ren, ook na hun opleiding. „De am bition to learn als way of life. Zo zou ik het graag zien." Hard werken (ambition to labour) is volgens Balkenende het recept om wereldproblemen als armoede de baas te worden. Als laatste riep de premier op tot begrip. Ambi tion to love: 'heb je naaste lief en 'stel je open voor de ander'. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAI4) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven, Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Harmen van der Werf YERSEKE - In de Oosterschelde be gint maandag een ongekend grote mosselzaadvisserij. Mosselkwekers mogen maximaal twintig miljoen kilo mosselzaad vissen. Secretaris Hans van Geesbergen van de pro ducentenorganisatie mosselcul tuur in Yerseke is blij verrast. „Ik kan me niet herinneren dat er in de Oosterschelde zoveel mossel zaad te vissen viel." Minister Verburg van Landbouw heeft gisteren ook een vergunning gegeven voor mosselzaadvisserij dit najaar in instabiele gebieden in de Waddenzee. Hoeveel mossel zaad daar kan worden gevist, is nog niet bekend. „De inventarisa tie is begin deze week begonnen en die duurt twee weken", aldus Van Geesbergen. Al te hoge ver wachtingen heeft hij niet. „De Waddenzee is niet zo groeizaam dit jaar en het mosselzaad is er nog aan de kleine kant." Gewoonlijk is de Waddenzee al tijd veel productiever dan de Oos terschelde, maar de rollen zijn dit jaar omgedraaid. Van Geesbergen: „Er is niet alleen veel mosselzaad in de Oosterschelde, maar de mos selen uit de Oosterschelde hadden dit seizoen ook meer vleesgewicht dan de mosselen uit de Wadden zee." Een verklaring kan de secreta ris van de producentenorganisatie niet geven. „Blijkbaar is er dit jaar veel voedselaanbod in de Ooster schelde. Ik noem het een speling van de natuur." Premier Jan Peter Balkenende bezoekt Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken prijst de relatie tussen Nederland en de Verenigde Staten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2