Het is dringen in de Brouwersbuurt Uw culturele seizoen start hier! Culturele Informatiemarkt Zeeuwse Bibliotheek Geen cel voor aanrijding zaterdag 5 september 2DÖ9 10,00 - 16.00 uur 25 BOUWTOEZICHT Controleur van gemeente Veere bouwt zeifin strijd met bestemmingsplan Kunsteducatie Walcheren KIKA Iti Europe Direct Stichting Zeewusse Senioren Academie HÖWÖ Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit Schuttershoftheater tl Stichting Literaire Activiteiten Zeeland Zeeuwse Bibliotheek Zeeuws Museum Zeeijvise Muziekschool Stichting DanZee Stichting ISIS Zeeuws Archief HZ Cult Stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek De band Smout zorgt voor swingende muziek! Zeeuwse Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg Bibliotheek www.zeeuwsebibliotheek.nl Voor uw Staatslot loopt u binnen bij donderdag 3 september 2009 door Henk Postma DOMBURG - Het is dat het de achter buren een doorn in het oog is. An ders zou het waarschijnlijk nooit iemand zijn opgevallen: dat de 'Domburgs zomerwoning' die Huib Lievense in zijn achtertuin liet bouwen dertig centimeter te hoog is. Niemand die dat beter had moe ten en kunnen weten dan Lie vense zelf! Als gemeentelijk ambte naar voor bouw- en woningtoe zicht is het zijn dagelijks werk te controleren of bouwwerken aan de wetten en regels voldoen. „Hij staat bekend als een Pietje pre cies. Alles moet kloppen. Anders wordt het afgekeurd. Maar nu hij zelf bouwt, neemt hij het niet zo nauw. Hij spot niet alleen met de regels van het bestemmingsplan, maar ook met die van het buren- fatsoën", fulmineert achterbuur vrouw Patricia Louws verontwaar digd. Het is dringen bij de Brou wersbuurt, het nieuwbouwwijkje in Domburg. De gemeente Veere verkoopt er kavels waarop je behal ve een woning ook nog een 'Dom burgs zomerhuis' mag bouwen (een vakantiehuisje voor verhuur aan toeristen). Zowat alle kopers maken gretig van die mogelijkheid gebruik. En daar blijft het niet bij. Ook in de tuintjes wordt driftig ge bouwd. Er verrijzen garages, 'mmsmmmmmmmsmmmffsmsmsmmiBt In de Brouwersbuurt staat een 'Domburgs zomerhuis' de achterburen in de weg. De nok is dertig centimeter hoger dan het bestemmingsplan toestaat. De achterburen hebben er nu een muurtje voor gezet. foto Lex de Meester schuurtjes en afdakjes. Is een goot eens wat te hoog, of een muurtje te dik, dan zijn B en W niet te be roerd om ruimhartig enige vrijstel ling van de regels te geven. Nie mand die er om maalt. Zolang de verstandhouding tussen buren goed is. En daar ontbreekt het, midden in het woon- en vakantie wijkje nu aan. Op zaterdagochtend 15 november van het vorig jaar kreeg Patrica Louws de schrik van mmmBmmmammÊUBmmaaamsm II De Zeeuwse Bibliotheek is op zaterdagmiddag weer tot 16.00 uur geopend. haar leven. Achterin haar tuin was ineens een aannemer aan het werk. Bleek dat daar, op 50 centi meter van haar erfgrens, een vrij staande vakantiewoning zou wor den gebouwd. Met een raam op door Ad Roos MIDDELBURG - Een 47-jarige inwo ner van Koudekerke is gisteren door de rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van vier weken. De rechtbank achtte bewezen dat hij twee mannen, die hem eerst hadden beroofd, had mishandeld. Het openbaar ministerie had voor een poging tot zware mishande ling een celstraf van 150 dagen waarvan 105 voorwaardelijk tegen hem geëist. De rechtbank legde die eis naast zich neer en gaf de man een veel lichtere straf Medio maart 2008 vertoefde de man in Vlissingen. Toen hij in zijn auto wilde stappen, werd hij door twee jongemannen belaagd. Het duo beschadigde zijn auto en sta len zijn tom-tom-navigatieappara- tuur. Nadat de twee hun weg vervolg den, stapte de Koudekerker in zijn auto en reed hen achterna, met de bedoeling hen te laten stoppen. Bij die actie reed hij over de stoep en botste zachtjes tegen hen aan, waardoor ze vielen. Na die aanrij ding stonden de twee gewoon op en klommen over een hek. Vervol gens reed hij weg. Agenten had den echter zijn actie gezien en hiel den hem aan. Zijn raadsman C. Korvinus had om vrijsprak of ontslag van rechts vervolging gevraagd. Volgens hem handelde zijn cliënt uit psychische overmacht. haar tuin. En een veranda tegen de tuin van haar naaste buren. „Weg droom van vrijheid en rust", zou ze later tegenover de ge meentelijke bezwaarschriftencom missie verklaren. De 'boosdoener', gemeentelijk bouw- en woning controleur Huib Lievense, wist van de prins geen kwaad. Hij voer de aan dat hij zijn achterburen te voren had ingelicht, en dat die zon der morren akkoord gingen. Dat was dus gelogen, verklaren bei de achterburen. Ze ontdekten dat het bouwplan op diverse punten niet klopte met de regels. Een raam op de tuin van de buren, dat mag niet. Dat geldt ook voor een veranda. Aan die twee problemen lijkt inmiddels een mouw gepast. Maar dat het zomerhuis nu af is, zonder dat een definitieve bouw vergunning is verleend, en dat de nok drie decimeter hoger is dan toegestaan, dat is een probleem. In het gemeentehuis werden de be zwaren daartegen aanvankelijk weggewuifd. Maar inmiddels is er kend dat is gebouwd in strijd met het bestemmingsplan. En loopt een officiële procedure, bedoeld om de illegale bouw met een vrij- stellingsbesluit te legaliseren. Amb tenaar Lievense beschouwt de kwestie nu als 'iets' tussen de ge meente en zijn buren. Daarom wil hij er in dit stadium niet op in gaan. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 Alles kan J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27