hebben 'primeur' van de Kunstroute Minicampings in Veere van de kaart geveegd NU VOOR INKOOP PRIJZEN! donderdag 3 september 2009 'Bij de eilandbeelden wordt het mysterie van het onzichtbare 'Ik doe niet graag dezelfde dingen, af en toe moet ik flink met mezelf gedeeltelijk onthuld' kunstenares Anneke de Witte WOrStelen als ik nieUWe materialen probeer' Yvonne Smid, Koudekerke door Henk Postma DOMBURG - Het oprichten of uit breiden van minicampings in de gemeente Veere ligt stil. Er kun nen geen vergunningen voor wor den afgegeven. Dat komt doordat de Raad van State de gemeentelij ke lijst heeft vernietigd waarop de minicampings staan vermeld. Zon der zo'n lijst kan de gemeente geen vergunningen verstrekken. De Raad van State haalde een streep door de lijst omdat cam ping De Heksenketel bij Veere daarop ontbreekt. Volgens de ge meente voldeed die niet aan de re gels. Maar de exploitante vocht dat aan. De Raad van State stelde haar in het gelijk. De gemeente moet nu een nieuwe lijst maken, met daarop ook De Heksenketel. Die nieuwe lijst moet worden opgeno men in het bestemmingsplan Bui tengebied. Om dat zo snel moge lijk af te wikkelen, zien B en W af van de gebruikelijke inspraak. Het provinciebestuur kan daar mee le ven omdat slechts sprake is van een 'formeel juridische aanpas sing'. Voor de aanpassing t van het be stemmingsplan wordt het bureau RBOl ingehuurd. Die rekent daar tweeduizend euro voor. Inmiddels wachten drie aanvragers op afhan deling van hun vergunning. 1. Impulsen voor de Fonteyne 2. Nachtvergunning discotheek ZEP 3. Kleine horeca kan barricaden op Kijk voor de herbouw van Middel burg voor het bombardement op www.pzc.nll/imiBddlelburg1940. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen De laatste hand wordt ge legd aan de Kunstroute Koudekerke die van daag om 13.00 uur van start gaat. Alvast een voorproefje. Van objecten in het rustieke bui tengebied tot schilderijen in de nieuwbouwwijk en werk van drie. exposanten in de molen. Knetterend komen twee tuktuks uit Vlissingen tot stilstand op het Dishoekplein in Dishoek. Het is ge lijk gedaan met de rust als ook nog eens zes luid kwekkende dames uit de voertuigjes stappen. 'Oh, wa leuk', roept er één met Brabantse tongval. „Kunst, mogen we efkes kijken?" De zes gezusters Nooijens - het is hun jaarlijkse zussendag - zorgen voor nogal wat beroering op het pleintje. Drie oranje contai ners, die deel uitmaken van de Kunstroute Koudekerke, worden op dat moment ingericht door ex posanten die meedoen aan de Kou- dekerkse Kunstroute. Niemand doet moeilijk en de dames uit Et- ten-Leur mogen 'efkes' in de con tainers kijken. Jammer voor John Muller, voorzitter van de Koude- Programma Vandaag: 19.30 uur, Accordeonver eniging Accordeola in wozoco De Brouwerij aan de Tulpstraat. Donderdag: 13 tot 21 uur/Kunst route met 40 exposanten op 25 lo caties in Koudekerke, Dishoek (kunstcontainers) en het buitenge bied. Vrijdag: 10 tot 21 uur, Kunstroute met 40 exposanten op 25 locaties in Koudekerke, Dishoek en het bui tengebied. Vrijdag: 19.00 uur, Harmonie Voor waarts in zaal De Couburg. Zaterdag: 10 tot 17 uur, Kunstrou te met 40 exposanten, nijverheids- markt Gróenist; antiek en curiosa Jan Brasser, Groeneweg/Bergweg. Informatie: Molen De Lelie en wetn site: www.koudekerkeuitdekunst.nl Margriet de Vries: „Ik vind het erg leuk onn nu voor het eerst mee te doen aan de Kunstroute in m'n eigen dorp." kerkse Dorpsraad. Hij is nog bezig aan de constructie in 'zijn' contai ner om z'n werk aan te bevestigen. Dus zien de Brabantse zussen slechts de blauwe 'stempels' die een houten frame ondersteunen. Zijn werken, van anderhalve meter bij anderhalve meter gaan er pas 's avonds 'aan'. De voorbereidingen voor de route in en om Koudekerke zijn in volle gang. Startpunt is molen De Lelie, tevens informatiecentrum, aan de Middelburgsestraat. Daar zijn drie dames druk in de weer om hun werk te etaleren. „Het stof is net opgetrokken, want we hebben eerst geveegd", vertelt Thea van Soelen. „Ik heb me bru taal zelf aangemeld, want ik dacht dat alleen Koudekerkse kunste naars mee mochten doen en ik kom uit Vlissingen." Haar schilde rijen staan langs de wand, klaar om opgehangen te worden. Inge Caljouw worstelt met vlechtwerk, gebruikt als basis voor beton. „Mijn vriend heeft die op maat ge maakt, zodat ik mijn olieverven daaraan kan hangen." Yvonne Smid haalt haar laatste werk uit de auto. Een rode roos in pastelkrijt van haar hand contras teert met de verweerde muur van de molen. „Ik doe niet graag steeds dezelfde dingen, vandaar dat ik nu ook andere materialen probeer. Dus niet altijd pastelkrijt. Soms moet ik dan echt met mezelf worstelen." Verderop in de Lange Voorhout, Koningshof, straalt Margriet de Vries. De professioneel kunstena res - haast verontschuldigend voegt ze er aan toe 'ja, dat is m'n beroep' - woont sinds 2,5 jaar in Koudekerke en is na een ziektepe riode weer aan het werk. „Heer lijk, sinds mijn komst naar Zee land heb ik veel meer inspiratie. Misschien door het licht, de ruim te, ik weet het niet. Maar ik voel mé hier thuis. Het is zo'n stimu lans voor me geweest." Margriet doorliep de Koninklijke Academie voor beeldende Kunst in Den Bosch na haar opleiding aan de Academie voor Tekenleraren in Til burg. „Ik laat hier onder meer werk zien, gebaseerd op schetsen die ik heb gemaakt in de repetitie ruimte van het Nationaal Ballet in Amsterdam. Ik laat me vaak inspi reren door beweging, zowel die van het menselijk lichaam, als die in de natuur." Van de 25 locaties in de Kunstrou te ligt een aantal in het buitenge bied. Zoals op de hoek van de Groeneweg en de Bergweg waar de buitenobjecten van de tweede professionele kunstenaar in de rou te, Anneke de Witte, te zien zijn. Anneke, afkomstig uit Koudeker ke, toont een aantal beelden uit haar serie Eilanden. „Mijn afkomst speelt absoluut een rol in mijn werk. Walcheren is een eiland en ik kom daar vandaan. Die link zie je terug. Maar het begrip eiland is voor mij ook een soort metafoor voor het leven. Je moet uiteinde lijk alles zelf, dus alleen, oplossen. Mijn beelden zijn heel gevoelsma tig. Ik refereer ook aan gevoel. Bij Petra Kas staan drie objecten van mij: 'The almost perfect island', de eerste in de serie; Inish, Iers voor eiland en 'Most beloved rock'." 'Oh, kunst da's leuk, mogen we efkes kijken' Een van de gezusters Nooijens uit Etten Leur in Dishoek foto's Lex de Meester Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 17 WWW.tmCWO0nWlnk~elS.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25