De gezusters Nooijens 22 Vlissingen wacht met open armen op komst sociale instellingen GEBRUIKTE FIETSEN PAKHUISVERKOOP Zomeravondconcert Luctor et Emergo Avondwandelingen door Middelburg Heldhaftig optreden beloond met applaus donderdag 3 september 2009 door Maurits Sep VLISSINGEN - Twijfels in Middel burg en vragen in Veere. In Vlissin gen daarentegen zien ze de samen voeging van de Sociale Dienst Wal cheren, de Kredietbank Walcheren en werkvoorzieningsbedrijf Lété helemaal zitten. De instellingen hebben dan ook hun oog op Vlissingen laten vallen om op de Kenniswerf samen on der één dak te gaan zitten. Dus waar Middelburgse fracties zich af vragen wat de meerwaarde voor Middelburg is van deze operatie, zijn ze daarvan in Vlissingen wel overtuigd. Zorgen zijn er in de Vlissingse raad wel, want wat als Middelburg uiteindelijk niet instemt met de ge zamenlijke huisvesting, luidt de vraag aan wethouder Frans Prins (PvdA, sociale zaken). „Dan gaat het niet door", is zijn antwoord. „En dan moeten we nadenken over andere oplossingen, want er moet echt iets gebeuren aan de er barmelijke huisvesting van deze diensten." Ze voldoen namelijk niet aan de ar- bo-eisen; zeker de kantoren van de Sociale Dienst en de Krediet bank in Vlissingen niet. Dat deden ze al niet toen die instanties er een paar jaar geleden introkken, maar destijds waren ze ook al als 'tijde lijk' bedoeld. Prins heeft al wel een plan-B mocht de samenvoeging niet door gaan, maar wil daar nog niks over zeggen. Omdat hij er nog helemaal niet aan wil denken dat hij dat plan nodig heeft. „Ik heb het plan voor de gezamenlijke huisvesting voor de poorten van de hel wegge sleept en ik heb een positieve in druk gekregen van de gesprekken met mijn mede-bestuursleden in 'Sinds mijn komst naar Zeeland heb ik veel meer inspiratie. Misschien door het licht en de ruimte en het feit dat ik me hier thuis voel' Kunstenares Margriet de Vries in Koudekerke deze diensten, de wethouders van Middelburg en Veere." Financieel is er volgens Prins geen bezwaar mogelijk tegen het plan. Niet één maar twee bureaus heb ben de operatie doorgerekend en beide komen tot een positief oor deel. De totale investering in de sa menvoeging onder één dak be draagt 23 miljoen euro. Weliswaar is gezamenlijke huisvesting op de Kenniswerf 96.000 euro per jaar duurder dan verspreid onderdak, maar de drie instanties hebben ook de opdracht gekregen efficiën ter te werken en dat moet precies 96.000 euro per jaar opleveren. „Dan kan de operatie budgettair neutraal worden uitgevoerd en dat is ook de opdracht." De ondernemingsraden van de So ciale Dienst Walcheren, de Krediet bank Walcheren en Lété hebben al positief geadviseerd over de sa menvoeging onder één dak, zegt directeur Kees van Beveren van de Kredietbank Walcheren. De drie gemeenteraden nemen eind sep tember een definitief besluit. Daar na doen de algemene besturen van de instanties dat. Volgens de huidige planning kan de groenloods van Lété in Middel burg in maart 2010 worden ver plaatst. Het gebouw van het ROC Zeeland in Vlissingen - waar de in stanties samen intrekken - wordt dit en volgend jaar verbouwd. In de tweede helft van 2010 verhui zen de Sociale Dienst en de Kre dietbank naar de Kenniswerf In 2on en 2012 worden daar de nieu we werkplaatsen gebouwd, zodat Lété in 2012 van Middelburg naar Vlissingen kan verhuizen. Op ter mijn volgt dan ook ADZ, dat nu in Vlissingen op bedrijventerrein Bas- kensburg zit erCclat sinds dit jaar formeel onder Lété valt. Zaterdag 5 september van 9.00 tot 15.00 Kerspel 3 (achterzijde winkel) van kinderfietsen tot elektrische fietsen Profile Van den Driest Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118 612410 ZOUTELANDE Muziekvereniging Luctor et Emer go geeft vanavond, donderdag 3 september, in de Catharinakerk in Zoutelande het jaarlijkse concert als afsluiting van het zomersei zoen. Het begint om 20.00 uur, een half uur eerder gaan de deuren van de kerk open. Er wordt een gevarieerd muziek programma gebracht met onder an dere marsmuziek, volksliederen en populaire muziek. Luctor et Emer go bestaat uit een fanfare, slagwerk groep en een looporkest. MIDDELBURG Elke donderdag tot en met 29 okto ber worden er avondwandelingen door Middelburg gehouden. Tij dens deze tochten vertelt een gids vanalles over het verleden van de Zeeuwse hoofdstad en staat hij of zij stil bij een aantal van de 1200 monumenten. De tocht starts steeds om 19.30 uur op de hoek Damplein/Korte Delft. Een kwar tier eerder zijn kaarten te koop bij de Primera op die hoek. De wande ling neemt ongeveer anderhalf uur in beslag. ii£8BSSBS9SBS$3 DE NAJAARSCOLLECTIE UGG'S VOOR DAMES, HEREN EN KIDS IS COMPLEET mmbk MIDDELBURG - Een 19-jarige Middel burger is gisteren rond 12.10 uur aangehouden door een 42-jarige Vlissinger. De Middelburger had even tevoren een poging gedaan om een 59-jarige man uit Vlissin gen te beroven van zijn mobiele te lefoon. Dit was gezien door diverse getuigen. Eén van hen sprak de ver meende dader aan en vertelde hem dat hij was aangehouden. Hierop ging de dader ervandoor. Nadat de getuige hem tot twee keer toe had achterhaald, kwam de politie ter plaatse en heeft de 19-jarige ver dachte aangehouden. De getuige kreeg een applausje van omstan ders vanwege zijn heldhaftige optre den. Werk uit de serie Eilanden van Anneke de Witte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24