Dorps- en wijkhuizen mogelijk dicht deDRVKKERY Veldtocht 22 en 23 21 29 Toekomst Arne, Dorpshuis Sint Laurens en wijkcentra Dauwendaele en Molstraat onzeker almanak De gezusters Nooijens hebben 'primeur' van de Kunstroute Sterke koffie en luister selectief Donderdag 3 september 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Sluiting dreigt voor dorpshuizen De Arne (Arnemui- den), het Dorpshuis (Sint Lau rens) en wijkcentra Dauwendaele en Molstraat in Middelburg. De ex ploitatie vormt een steeds groter fi nancieel probleem voor de ge meente, blijkt uit een notitie over de welzijnsruimten. Er ligt echter nog geen concreet voorstel tot sluiting. De gemeente raad wordt wel gewaarschuwd dat sluiten een reële optie is. Sluiting heeft alles te maken met de woonservicezones. Het hart daarvan wordt gevormd door wel zij nsaccomodaties en grand cafés waar mensen met zorg terecht kunnen voor hun dagbesteding. In de visie van de gemeente zijn dat de plaatsen waar wijkbewoners el kaar ontmoeten. Het beheer en de exploitatie loopt echter slechter. Onder meer om dat ze vaak minimaal worden be zocht. Daar komt ook nog eens bij dat zorgaanbieders steeds minder bereid zijn geld in die welzijns ruimten te steken. Ook wordt de gemeente geconfronteerd met be zuinigen en dalende inkomsten. Dit alles leidt er toe dat het dage lijks bestuur van de gemeente met de raad en anderen betrokkenen wil praten over de toekomst van de woonservicezones en vooral over de exploitatie van de welzijns- ruimtes en grand cafés. In de noti tie meldt het college alvast dat bij de Maisbaai geen grand café noch een welzijnsruimte komt, zoals eerst wel de bedoeling was. Omwo nenden moeten voor dagbesteding uitwijken naar andere centra. De Molstraat lijkt uit financieel oogpunt niet te behouden, zo valt ook op te maken uit de notitie, 'on danks dat de gebruikers er zeer ge hecht aan zijn'. „Er zal tact en over redingskracht nodig zijn aan de huidige bezoekers te verplaat sen." De Arne blijkt zeer slechts bezocht te worden. Volgens de no titie levert sluiting op jaarbasis een voordeel op van minimaal 38 mille maar zal bij de Arnemuidse bevol king 'veel stof doen opwaaien'. Ontmoetingscentrum Dauwendae le wordt te weinig gebruikt voor een rendabele exploitatie en in Sint Laurens moet gekeken wor den of het lukt welzijnsruimten te creëren in de Brede School. Woensdag 30 september om 20.00 uur is in Grand Café Willem om 20.00 uur een discussie over de toe komst van de servicezones. Bingo bij Grand Café Willem, een activiteit die nog wel veel publiek trekt. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl „Een oorlogsschip", wees de man op de dijk bij Terneuzen. „Een Belgisch oorlogsschip", vulde ie mand anders aan. „Het gaat beginnen", constateerde nummer drie, „de Tiendaagse Veld tocht van de 21ste eeuw is begon nen." Ze gingen er eens goed voor zitten. Gewapenderhand zouden de Vlamin gen de naleving van het verdrag over de verdieping van de Schelde op eisen. Mooi spektakel voor een mooie vroege herfstdag. „Een baggerschip", wees de man op de dijk bij Terneuzen. „Een Belgisch baggerschip", vulde nummer twee aan. „De verdieping gaat beginnen", stel de de derde vast. „Ik zei toch dat het wel weer met een sisser zou aflopen", reageerde spreker een. Het klonk een beetje teleurgesteld. t/m zaterdag 5 september Zeeland Nazomerfestival Ontmoetingsplaats van het festival: De Drvkkeiy: toegangskaartjes, foto-expositie en een speciale ZNF-lunch. dagelijkse talkshow de Nazomertafel in de brasserie van 15.00 - 16.00 uur l schrijvers en muzikanten. Zie ook: www.drukkerijmiddelburg.nl voor het dagelijkse programma van de Nazomertafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23