Uitweg in dilemma Westerschelde PZC Prinses Margriet, premier Balkenende en minister Verhagen bezoeken Zeeland mmmm ss% Nieuw! r Actie! Vandaag in de Het laatste kwartier voor Beachboom Kunst met ergernis en genoegen Op pad in Goes Uit eten in Renesse Mooie kostuums, modern bewustzijn zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN x\j// Herfst? 18° Honderd liter water koken is lastig Doden bij aardbeving op Java DONDERDAG 3 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 207 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 MIDDELBURG - Veel hoog bezoek in Zeeland gisteren. Prinses Margriet kwam naar de Abdij om daar een standaardwerk over 400 jaar Amerikaans-Nederlandse betrekkingen in ont vangst te nemen. Premier Jan Peter Balkenen de bezocht eerst Yara in Sluiskil en opende daarna in Middelburg het academisch jaar van de Roosevelt Academy. Minister Maxime Verhagen ging 's morgens foto Lex de Meester (I) en Ruben Oreel eerst naar de kerncentrale in Borssele en 's middags was hij aanwezig bij de uitreiking pagina 2: Roosevelt Academy is excellent van het boek in de Koorkerk te Middelburg. pagina 3: commentaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 Vanavond debatteert de Tweede Kamer over de Westerschelde. Er is mis schien een alternatief voor de lastige keus tussen ont- polderen of een noodwet. De schorsing van de ver dieping van de vaar geul in de Westerschel de door de Raad van State heeft het kabinet en de Twee de Kamer in een lastig parket ge bracht. Toch de Hertogin Hedwige- polder onder water zetten, zoals eerst de bedoeling was? Of toch een noodwet voorbereiden? Beide oplossingen zijn onaantrek kelijk. De eerste is, na wat de afge lopen jaren is voorgevallen, vrijwel onbespreekbaar geworden in Zee land en in Den Haag. De tweede is door Ben Jansen welhaast een blijk van bestuurlijk onvermogen, omdat na de Wester- schelde-noodwet van 1997 is ge zegd: dat was eens maar nooit weer. En intussen groeit in Ant werpen het ongeduld. De uitweg in het dilemma is wel licht letterlijk te vinden in de uit spraak van de Raad van State. Bij de behandeling van het schorsings- verzoek is in het geding gebracht dat de verdieping van de vaargeul de oppervlakte ondiep water in de Westerschelde met 0,7 procent zal verminderen. Dat komt neer op 40 hectare. Als het nu zou lukken ergens in de Westerschelde deze oppervlakte te compenseren, is de kou voorlopig uit de lucht. Het ar gument van de natuurbescher ming ontzenuwd, de Raad van Sta te tevreden gesteld en de baggerbo- ten kunnen aan de slag. Er alleen één kleinigheid: waar vind je die 40 hectare? De Wester schelde mag dan ruim 30.000 hec tare meten, geschikte delen voor aanleg van natuur voor herstel of compensatie zijn nauwelijks te vin den. De afgelopen jaren is het ge bied zorgvuldig uitgekamd om mo gelijkheden voor nieuwe natuur te vinden. De provincie heeft met moeite de 300 hectare bijeen gekre gen die ze zelf aan het natuurher- stel moet bijdragen. Ook de com missie Nijpels heeft vruchteloos naar alternatieven gezocht. De speurtochten waren zo grondig dat het maar de vraag is of het lukt nog eens 40 hectare te vinden. Burgemeesters verdienen te weinig reageer op www.pzc.ni zie pagina 4 en 5 BralziaTïïr reacties: 334 Consument moet goedkope kleding boycotten eensSjgg! 34% L_,8 1688 555530» GRATIS Nokia 6700 Ingebouwde gps-ontvanger 5 megapixel camera Perfecte geluidskwaliteit 2-jarig Hi Online 25 €19,95 Mobiel internet, nu 1 €20,95 internet op je mobiel van.ê^^'S'voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1