cultuur 117 Hands Up laat oud en jong glimlachen Primera Sublieme hommage aan Brei zeeland nazomer festival LEZERSE^TRA PZC Unieke aanbieding Top Thrillers! Organisatie ZNF beziet alternatief bij slecht weer door Ernst Jan Rozendaal donderdag 3 september 2009 MIDDELBURG - Jacques Brei is ruim dertig jaar dood. Toch is hij sinds dien al twee keer op het Abdij plein verschenen. Beide keren in de gedaante van Filip Jordens. Acht jaar geleden stond hij voor het eerst op het Zeeland Nazomer festival met chansons van de legen darische Belgische zanger. Gisteren was hij terug met een uit gebreider programma. Minder gre atest hits, meer verdieping. Na een opening met: krakers als Les Fla- mandes, La valse a mille temps en Amsterdam schakelden Jordens en zijn groep Les Chopins dup' tit Ma- tin geraffineerd over op veel min der bekende nummers uit Brels oeuvre. De mimiek bleef verbluf fend. Prachtige gebaartjes en zin nen die soms werden uitgespuwd. Ruw maar ook teder, net als Brei. Dat het geen imitatie betrof maar een welgemeende hommage bleek uit het feit dat Jordens Ne me quit te pas durfde over te slaan. Hij pre senteerde de Brei die nog te wei nig mensen kennen. Filip Jordens brengt een hommage aan de legendarische Brei. foto Lex de Meester door Ali Pankow Met twee handen en een paar namaakogen valt veel lol te bele ven. Dat bewees Kleu tertheater Lejo met de voorstelling Hands up woensdagmiddag in een verscholen hoekje van het Abdij plein. Lejo liet jong en oud glimla chen daar 'onder de bomen voor de groene deur' van het Abdijcom plex. Het concept blinkt uit door een voud, maar het verdient een vet compliment voor het effect. Deze hedendaagse variant op de klassie ke poppenkast van Jan Klaassen en Katrijn biedt humor voor alle leeftijden. Tijdens de korte voor stelling komt een scala aan won derlijke figuren voorbij: een stevi ge kerel, wulpse diva's met gele en WOODY EXPRESS Op www.pzc.nl/nazomerfestival staan actuele video's, onder meer van het familieconcert van gisteren EN VERDER De publieksscore voor Filip Jordens Het weblog van Henk Schoute Recensies, video's, tweets STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De uitgebreidste site over het ZNF: www.pzc.nl/nazomerfestivai rode veertjes, een ijdele operazan ger en een zwoegende pianist. Oogjes op vingers leveren kleine, snelle wezentjes op. Met bolle kij kers op een vuist en een arm erbij verschijnt in een mum van tijd een octopus ten tonele. Voortdurend golfde een vrolijke lach door het publiek, zowel bij de volwassenen op de stoelen als bij het kleine grut op de grond er voor. Het Hands ups-spel van Lejo is dankzij Sesamstraat bekend bij de peuters en kleuters. Enkele jonge onderzoekertjes-dribbelden naar de achterkant van de poppenkast. Zij wilden wel eens weten waar die oogfiguren op handen en vin gers nou vandaan kwamen. Eén van de vriendelijke suppoosten verwees de dreumessen met zach te hand terug naar hun plek voor de kast. De magie moet tenslotte te allen tijden bewaard blijven. Eerder op deze middag werd het kinderprogramma van het Zee- land Nazomerfestival geopend met een familieconcert van de Woody Express. „Zwaai met je handen in de lucht, dan kan het niet meer stuk", nodigde Jan de Smet (bekend van De Nieuwe Snaar) zijn publiek uit vanaf het mum MIDDELBURG - De verwachtingen van slechte weersomstandigheden donderdag, vrijdag en zaterdag ge ven bij veel mensen wellicht aan leiding tot vragen over het wel of niet doorgaan van de locatievoor stellingen van het Zeeland Nazo merfestival. „We bekijken de situa tie per ochtend en zullen naar aan leiding daarvan verdere besluiten nemen. De mensen doen er goed aan onze website: www.nazomer- festival.nl te raadplegen. Daar ge ven wij voortdurend actuele infor matie over de het al of niet door gaan van voorstellingen en over eventuele alternatieven", laat zake lijk directeur Henk Schouten van het ZNF weten. grote podium op het Abdijplein. Binnen tien minuten na de eerste klanken van de Woody Express stroomde het plein aardig vol met kleintjes en volwassenen. Gitarist/zanger Jan de Smet en con trabassist Arne van Dongen slaan de goede toon aan. Ondersteund door een fijne band zetten ze een reeks swingende meezing- en luis terliedjes in. In een mum van tijd joelde het plein dat 'Alles Gooooeeeeddd' gaat. Daarna werd een muzikaal tochtje met een knar sende auto gemaakt en kleine en grote kinderverdrietjes bezongen. Zo kwamen er liedjes over zaken als zwemles, bedplassen en 's och tends wakker worden voorbij. Het concept van de Woody Ex press is gebaseerd op de liedjes, die de Amerikaanse folklegende Woody Guthrie ooit voor zijn ei gen kinderen schreef Gitarist/- zanger Jan de Smet draagt de show samen met contrabassist Ar ne van Dongen. Swingende teksten als 'Kling, klang klappen met de hamer', waarmee de muzikanten 'een huis van hout en steen' bouwen op het podium deden het beter dan meer poëtische verhaaltjes in langzaam tempo. De meeste 'kids' bleken ge komen om vrolijk te springen en te hossen. Hun concentratie zakte merkbaar als het allemaal wat rus tiger ging. Woody Guthrie verpakt op speel se wijze ook wat opvoedkunde in zijn teksten. Zo kon het gebeuren dat alle kinderen luidkeels zingend verkondigden dat 'pesten een pest is'. Lejo Hands Up, tot en met vrijdag 4 september, 16.30 en 17.30 uur. VIDEO Lezersprijs 5,95 Bij inlevering van de bon uit uw krant. Iedere week verschijnt er een advertentie. Vanaf 5 september is het eerste boek voor u beschikbaar! Adviesprijs 8,95 In totaal kunt u vier thrillers verzamelen: Het Bruidsmeisje (Ruth Rendell) Narcose (Robin Cook) Geheim dossier Odessa (Frederick Forsyth) Nachtlicht (Peter Robinson) Vier bloedstollende thrillers voor een stuntprijs Van 5 september tot en met 17 oktober kunt u spannende thrillers kopen met hoge korting bij uw Primera winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17