uw logistieke bedrijfsstructuur infotorial Vraagt u zich wel eens af. 'Zijn mijn logistieke processen wel meegegroeid met SBB LogisticsServices de ontwikkelingen binnen mijn organisatie?" „c M. Smallegangehof23, 4331 WC Middelburg T 0118 46 77 67 M 0611 047755 LOGISTICSSERVICES geeft u het antwoord! E iNFO@LOGISTICSSERVICES.NL I WWW.LOGISTICSSERVICES.NL Foto: LogisticsServices Foto: Kees de Kroo Het doel van elke bedrijfsactiviteit is, optimale winst genereren uit de gemaakte omzet. Om dat te kunnen realiseren, moet de ondernemer zich regelmatig afvragen of de logistieke processen binnen zijn organisatie meegroeien met de doorgevoerde ontwikkelingen. Alleen daarmee kan hij zijn doel voortdurend blijven bereiken. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Voor het overgrote deel van de ondernemers is het optimali seren van hun logistieke bedrijfsstructuur geen core business. Met deze tijdrovende inspanning genere ren zij immers geen omzet, dat doen zij wel met de verkoop van hun producten en/'of diensten. Dit kan resulteren in een situatie waarin ondernemers geen totaal overzicht van de werkelijke gang van za ken binnen hun bedrijf meer hebben. Niet elke onderneming beschikt over re levante logistieke expertise. Dat is ook niet nodig. Het is efficiënter, dit soort werkzaamhe den uit te besteden. LogisticsServices uit Middelburg is gespecialiseerd in het ver zorgen van een gestroomlijnde logistieke omgeving binnen organisaties en de vol ledige implementatie daarvan. Tegen ge ringe kosten is het logistieke proces daar na weer gezond, volledig up-to-date en klaar voor de toekomst. Kostenbesparend Directeur Ton Vermeulen: "De rode draad door onze werkzaamheden is het realiseren van kostenbesparingen. Om te kunnen oogsten, moet altijd eerst gezaaid worden. Met andere woorden: aan het behalen van een optimale winst gaat doorgaans een investering vooraf. De bes te score die daarbij tot nu toe haalbaar is geweest, is 1:6, één deel van de investe ring betalen en er zes delen winst mee be halen. Dat is één van de uitgangspunten van Lo gisticsServices. Zo'n hoge toegevoegde waarde vereist een zorgvuldige en plan matige aanpak. Die kan drie tot zes maanden vergen, wanneer het logistieke werkproces van een organisatie als geheel wordt uitge voerd. Vanzelfsprekend is het ook moge lijk, delen van een organisatie te laten on derzoeken, zoals de optimalisering van het bedrijfsbureau of het rollend mate rieel, het maken van werkinstructies, de voorbereidingen ISO-certificering, het leggen van contacten met en het beoor delen van leveranciers. Ook het aanleg gen van een goed netwerk en het opzet ten en implementeren van een project zijn onderdeel van de werkzaamheden." Werkproces Het logistieke werkproces van een orga nisatie onderscheidt de volgende fasen: - In een korte periode verzorgt Logistics Services een organisatorische en proces matige scan van de organisatie. Deze quick scan toont de knelpunten bij bij Ton Vermeulen. voorbeeld voorraadbeheer, inkoop, ver koop of personeelszaken. - Na de eerste, korte analyse kan worden vastgesteld of er mogelijkheden zijn om de knelpunten dieper te analyseren, wat tot de gewenste kostenbesparing kan leiden; - Bij een positieve situatie verzamelt Lo gisticsServices veel gegevens om een duidelijk beeld te verkrijgen van het functioneren van de gehele organisatie; - Alle beschikbare gegevens worden ge analyseerd en onderscheiden in produc Foto: duofoto tiviteit, voorraadbeheer, inkoop en doorstroming van alle goederen in het gehele proces en de wijze waarop het management met deze gegevens om gaat; - Tijdens de evaluatie wordt bepaald, welke disciplines de grootste besparing kunnen opleveren. En vooral waarop voor het management de focus ligt voor het verdere onderzoek en ontwerp van de nieuwe organisatie; - Aan de hand van alle knelpunten pre senteert LogisticsServices de nieuwe, vereenvoudigde inrichting van het lo gistieke proces; - De verbeteringsvoorstellen worden na acceptatie daarvan geïmplementeerd. Wanneer het management besluit een nieuwe, kostenbesparende werkwijze in te voeren, dan kan LogisticsServices die beschrijven om een duidelijke structuur te kunnen blijven hanteren; - LogisticsServices begeleidt de volledige implementatie in een sfeer die leidt tot het gewenste resultaat; - Daarbij worden alle stappen genomen en adviezen verstrekt die kunnen leiden tot een overall positief resultaat. Dat kan zelfs resulteren in een extra beloning voor de inspanningen die het manage ment en personeel daartoe hebben gele verd. Besparingen worden namelijk nooit door één enkele persoon gereali seerd, altijd door een team. Frisse blik "De markt staat momenteel in alle secto ren onder druk. Daardoor kunnen bij voorbeeld door efficiënt goederen in te kopen, qua behoefte van de klant en qua prijs, courante magazijnvoorraden wor den aangelegd. De prijzen van veel grondstoffen zijn namelijk nog steeds aan zienlijk lager dan in het begin van 2008. Het is dus nu het juiste moment om Lo gisticsServices uw organisatie opnieuw te laten analyseren en (herstructureren. On ze frisse blik van buitenaf zal zeker bijdra gen tot een nieuwe visie voor de toe komst van uw bedrijfl", besluit Ton Ver meulen. Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96