Klappen incasseren I )RV A- Komkommertijd boost column Pre Soft 03 I mold Vanderlyde gelooft niet in doemscenario's, ook niet in tijden van economische malaise. De gastspreker van BOOST 2009, het BtB evene ment bij uitstek in Zeeuws-Vlaan deren, gaat uit van het adagium dat succes maakbaar is. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - „Wat er ook ge beurt: probeer in je eigen "kracht te staan. Dan kom je overal doorheen. Je moet klappen kunnen incasseren. Je kunt wel eens een knock down op lopen, maar je moet een knock out zien te voorkomen. Hoe? Onder an dere door je goed voor te bereiden, een prima conditie te hebben en goed in balans te zijn", zegt Vanderly de, drievoudig Europees Kampioen Boksen en drievoudig Olympisch bronzen medaillewinnaar. Het thema van BOOST 09 is Fighting for Busi ness. Aan starters of ondernemers die een innovatief nieuw concept in de markt zetten, wordt via de BOOST een unieke kans geboden om een mooie investeringspremie en de nodi ge zakelijke ondersteuning te win nen. Het totaalbedrag voor de eind winnaar is 50.000 euro, waarvan de helft in natura middels financiële en juridische ondersteuning. Eind deze week sluit de aanmeldingstermijn voor potentiële kandidaten. Inschrij ving is mogelijk door het indienen van een ondernemingsplan bij de Ju nior Kamer Zeeuws-Vlaanderen, de organisator van de BOOST. Een spe ciale BOOST-commissie zal de on dernemingsplannen kritisch beoorde len, waarbij onder andere gelet wordt op ondernemerschap, marktstrategie, producten/diensten, verkoop en dis tributie en uiteraard financiële onder bouwing. De ondernemers met de beste ondernemingsplannen worden medio september uitgenodigd voor de finale ronde. Deze bestaat in eerste Boksgoeroe Arnold Vanderlyde en BOOST-voorzitter Michel de Ruys- scher. Foto: Camile Schehtraete instantie uit een drie maanden duren de begeleiding door specialisten om het ondernemingsplan verder uit wer ken en de start van de onderneming of de nieuwe entiteit in het bestaande bedrijf in gang te zetten. Award De genomineerde ondernemers zul len op vrijdag 20 november in het Terneuzense Scheldetheater strijden om de BOOST Award 2009. De in Antwerpen woonachtige Arnold Van derlyde (46), die zich anno 2009 profi leert met zijn eigen bedrijf Sport Business, gaat op het BOOST-po- dium het gesprek aan met de genomi neerden. Uiteindelijk is het per tradi tie de zaal die de winnaar aanwijst. Vanderlyde zorgt met zijn bedrijf voor een verfrissing van organisaties, geeft managementtrainingen en work shops. Hij begeleidt veranderingspro cessen binnen bedrijven, verruimt het blikveld, 'interesseert, motiveert en in spireert'. Arnold vergelijkt onderne Microsoft j Websites Maatwerk software Webapplicaties Database ontwikkeling Content Management Management Informatie Webshop Online nieuwsbrief ERP software Zoekmachine optimalisatie PreSoft Information Systems B.V. Internet Intranet Software Advies 1 0113-222800 www.presoft.nl men met topsport. „In deze tijd van recessie moetje toch vertrouwen blij ven houden om vooruitgang te boe ken. Ik geloof heel erg in de kracht van samenwerking, synergie, geza menlijk succes, uitwisselingen, rela ties, netwerken. De genomineerden, jonge ondernemers met fighting spi rit, moeten zich door tegenslagen heen zien te boksen om succesvol te zijn. Topsport is een goede metafoor voor het bedrijfsleven. Een topspor ter moet zich goed voor kunnen be reiden op de wedstrijden en fysiek en mentaal goed in balans zijn. Een suc cesvolle ondernemer moet net als een topsporter trainen om te groeien, doorzettingsvermogen hebben, afspra ken nakomen, enzovoorts. Je moet de juiste attitude hebben. Vertrou wen, integriteit en passie, ik noem dat de Vip-waarden, zijn fundamente le principes om je aan vast te houden. Topsport is eigenlijk een afspiegeling van het leven. Het kan hard en bru taal zijn; de ene keer zit het mee, de andere keer zit het tegen; je kunt win nen, maar ook verliezen. Ik zou top sport niet iedereen aan willen raden, het is niet voor iedereen weggelegd", verklaart Am old Vanderlyde. „Ik heb in de ring veel fysieke crises meege maakt, zoals tegen de Cubanen. Je kunt het echter ook als een uitdaging zien: hoe kun je de stomi overwin nen?" Zijn boek Fighting for Success is een inspiratiebron op weg naar suc ces en geluk. „Fighting for Success wil zeggen dat je vecht voor je idea len. Je eigen succes is maakbaar. Niet alleen in de sport, maar ook in het be drijfsleven is het van belang positief te denken en vooral positief te dóen, zo- datje kunt uitblinken." De JK Zeeuws-Vlaanderen is er alles aan gelegen om het economisch kli maat in Zeeuws-Vlaanderen te stimu leren. „Of het overleven is in de hui dige economische crisis? In feite wel, maar zeker nu moet als je onderne mer veel improvisatievermogen heb ben en optimaal gebruik maken van omstandigheden en kansen. Daarnaast is het belangrijk om een stukje buffer te hebben, wat vlees op de botten te hebben, met name een goede liquidi teitspositie", aldus voorzitter Michel de Ruysscher van de BOOST-com missie 2009. Hoofdsponsors van BOOST 09 zijn Rabobank, notariskantoor Verhaegen Verhaegen, Scott Advocaten, Schipper/OAZ, Retarco Shipping BV, Technotron, Bouman Kantoor Totaal, Multraship en 'de Onderne mer'. Aanmelding kandidaten en sponsors BOOST: www.jkboost.nl mr. Anja Zandee-Dingemanse is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Middelburg a.zandee@drv.nl Het was vakantietijd en dus heeft het wetgevingsproces even stil gelegen. Belangwekkende jurisprudentie was er niet. Daarom in deze column een paar tips waar u wellicht dit jaar nog uw voordeel mee kunt doen. Successierecht: u bent niet zomaar 'partner van' De beoogde ingangsdatum van de nieuwe Successiewet is 1 januari 2010. Een belangrijke wijziging is de aanscherping van het partnerbegrip. Onge huwd samenwonenden worden straks voor de heffing van successierecht niet altijd meer als partner aangemerkt en komen daardoor niet meer in aanmer king voor de hoge vrijstelling van partners. Alleen partners die op hetzelfde woonadres ingeschreven staan, een notarieel samenlevingscontract met we derzijdse zorgplicht hebben en geen bloedverwant zijn, worden straks voor het successierecht als partner aangemerkt. Is er geen notarieel samenlevings contract dan is bij overlijden na 1 januari 2010 dus aanmerkelijk meer succes sierecht verschuldigd. Deze aanscherping van het partnerbegrip heeft al tot veel commentaar geleid. Het is dus nog niet zeker of het ook doorgaat. Wees er echter op voorbereid en neem indien nodig maatregelen. Auto van de zaak: thuis lunchen is géén privégebruik Heeft u een auto van de zaak en gebruikt u deze auto ook voor privé-ritten, dan krijgt u een bijtelling voor dit privé-gebruik van 25% van de catalogus- waarde van de auto. Alleen als u minder dan 500 kilometer per jaar aan privé- ritten maakt, hoeft er geen bijtelling plaats te vinden. Met behulp van scan auto's en de inzet van extra medewerkers controleert de belastingdienst het gebruik van zakelijke auto's. Woon-werkverkeer is zakelijk. Onlangs heeft de rechter beslist dat ook de rit woon-werk die u maakt om thuis te lunchen zakelijk is. De fiscus mag zich niet bemoeien met het motief om in werktijd een extra ritje naar huis te ma ken. Deze uitspraak schept ruimte: alles wat er van huis naar werk wordt ge reden, is in fiscale zin zakelijk verkeer. Of de inspecteur in beroep gaat is niet bekend. Aftrek van ziektekosten in 2009: soms mag het wél Eind vorig jaar is er veel over geschreven: de aftrek van ziektekosten wordt af geschaft. Alleen in 2008 zijn de uitgaven voor brillen, de premie voor de aan vullende zorgverzekering e.d. nog aftrekbaar en vanaf 2009 niet meer. Som mige ziektekosten zijn echter ook in 2009 nog steeds aftrekbaar. Zo kunnen tandartskosten, kosten van een gehoorapparaat of kunstgebit, kosten van fy siotherapie, logopedie ook in 2009 ten laste van het inkomen worden ge bracht. Bewaar de nota's en betalingsbewijzen van deze uitgaven dus, want wellicht vormen deze uitgaven toch een aftrekpost. VAR: vraag altijd verklaring arbeidsrelatie Steeds meer mensen kiezen voor het zelfstandig ondernemerschap en werken voor opdrachtgevers die tijdelijk extra mankracht of specifieke kennis nodig hebben. Deze opdrachtgevers willen een Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) om te voorkomen dat zij toch loonheffing en premies moet afdragen. De VAR biedt de zelfstandige en de opdrachtgever de zekerheid van de fiscale kwalifi catie van de werkzaamheden. De VAR kan het gehele jaar worden aange vraagd en is maximaal één jaar geldig. Na deze luchtige onderwerpen beginnen we alweer reikhalzend uitte zien naar de eerste proefballonnen vooruitlopend op 'de derde dinsdag van sep tember'. We hopen dat de wetgever blijk geeft van goede ideeën! ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van ruim 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95