Jongeren willen startersvoordeel Dynamisch in automatisering De Column pas begonnen fl <2 O O U Strandvlees 02 Foto: duofoto broor 2WaVe-IT is een automatiseringsbedrijf dat zich met name richt op financieel-economische projecten voor het Midden- en Klein bedrijf tot circa 50 werknemers, de vaak vergeten groep waarop de Nederlandse economie drijft. door Loes van der Hoeven Henk Willeboordse (49) en Jeroen Vreeke (34) zijn ervaren IT-specialis- ten die maar al te goed weten dat het voor MKB-öndernemers moeilijk is tijd vrij maken voor hun administra tie en computerbeheer, met alle ge volgen van dien. Zij hebben een all round financieel/economisch dien stenpakket samengesteld waarmee zij MKB-ers veel werk uithanden ne men en die zich volledig kunnen con centreren op hun eigen bedrijfsactivi teit. De bedrijfsnaam 2WaVe-lT is ge vormd uit de initialen van de starters. De twee golven passen perfect bij ves tigingsplaats Zoutelande. "Onze werkwijze en dienstenpakket zijn net zo dynamisch als onze naam", vertel len Henk en Jeroen enthousiast. "Dankzij onze jarenlange ervaring mogen onze opdrachtgevers rekenen op maatwerkadvies en -dienstverle ning. Daarnaast kunnen wij alle beno digde hardware leveren, installeren en inrichten en het netwerk van onze op drachtgevers opzetten en onderhou den. Onze andere specialiteit is het opzetten van centrale documenten en relatiebeheersystemen op basis van bewezen Microsoft-producten. Ver der is 2WaVe-IT reseller van onder meer Mamut, het complete financieel/administratieve software pakket voor zowel starters als bestaan de ondernemingen. Wij spelen met het door onszelf ontwikkelde planner systeem, de 2WaVe-IT Online Plann- ner, in op de populaire Zeeuwse spe cialiteit: tijdelijke verhuur van onroe rende en andere zaken." "Het bijhouden van de bezetting en de planning van de verhuur van bij voorbeeld (hotel) kamers, camping plaatsen, appartementen, strandcabi nes, maar ook van fietsen, auto's, graafmachines of gereedschap is vaak een ondergeschoven kind", vervol gen de ondernemers. "Dit zijn echter belangrijke bronnen van inkomsten, waarvoor geen planningsysteem be schikbaar was. Daarom hebben wij Bedrijf: 2WaVe-IT Eigenaren: Henk Willeboordse en Jeroen Vreeke Plaats: Zoutelande Begonnen: tweede helft van 2008 Meevaller: Wij hadden als snel di verse leuke opdrachten, waarvan de eerste al binnen een maand na onze start. Tegenvaller: Het in eerste instan tie door ons geselecteerde boek- houdpakket van Microsoft werd snel uit de markt gehaald.. Vanuit Nederland wilde de leverancier we reldwijd gaan opereren, maar zag daar vanaf toen de verkoop in Duitsland stagneerde. Dat heeft ons tijd en geld gekost., e-mail: info@2wave-it.nl onze 2WaVe-IT Online Planner ont wikkeld, een gebruiksvriendelijk sys teem waarmee de meest recente gege vens van elk verhuurd object direct online beschikbaar zijn en waarmee ook de historie en de toekomst daar van zichtbaar kunnen worden ge maakt. Het biedt mogelijkheden voor het aanmaken van een rekening voor de klant, alsmede uitgebreide rappor tage. Overzichten van aankomst en vertrek in een gekozen periode, maar ook openstaande bedragen behoren tot de standaardmogelijkheden. Het systeem kan eventueel op verzoek worden aangepast aan de eigen wen sen. Een pluspunt van een online sys teem is dat de gebruiker geen omkij ken heeft naar hardware of back-ups." Samenwerken binnen een bedrijf, maar ook met andere bedrijven op bij voorbeeld projectbasis, vraagt om uit wisseling van documentatie. Dit maakt het gebruik van documentma- nagement tot een hot item. 2Wa- Ve-IT is gespecialiseerd in het opzet ten en onderhouden van gebruiks vriendelijke documentmanagement systemen, waamiee elk document snel en professioneel is te traceren. Voor het opzetten van deze systemen wordt gebruik gemaakt van Micro soft Sharepoint portal server (MOSS) of de gratis variant Windows Share point Services (WSS). Vooral de overheid kan jongeren stimuleren een eigen bedrijf te starten. Dat blijkt uit onderzoek van Stichting Jong Onderne men onder haar studentenondernemers en zakelijke coaches. Van de studentenondernemers denkt 60 procent dat aantrekkelijke belastingre gels jongeren hoofdzakelijk over de streep trekken. Bij de coaches van deze jonge ondernemers denkt maar liefst 76 procent dat deze maatre gel effectief is. Het huidige economische klimaat houdt jongeren (66 procent) in ieder geval niet tegen om een eigen bedrijf te beginnen. door Ron Gregoor MIDDELBURG - Naast belasting voordeel zien studentenondernemers het verspreiden van gratis starterspak- ketten (50 procent) en een verrui- ming van de startsubsidie 46 pro cent) als mogelijke maatregelen om jonge mensen te stimuleren een eigen onderneming op te zetten. Mentoren zien meer mogelijkheden in het aanbieden van gratis coaching (52 procent) en het bieden van socia le voordelen voor starters (51 pro cent). Met drie procent van de afge studeerden die een eigen zaak begin nen, is Nederland hekkensluiter op het gebied van jonge starters in Euro pa. Uit een onderzoek van de stich ting blijkt echter dat er voldoende ani mo is onder jongeren voor een eigen zaak. Maar liefst 84 procent van de studen ten wil hoogstwaarschijnlijk een ei gen bedrijf beginnen na de studie, kre dietcrisis of niet. Uit eerder onder zoek bleek al dat ondernemers een po sitieve houding hebben ten opzichte van de kredietcrisis. Ook bij studen- tenbedrijven lijkt dit het. geval. Zo laat slechts 25 procent van deze jonge entrepreneurs zich beïnvloeden in be sluitvorming door het huidigfe econo mische klimaat. Ruim 85 procent van deze respondenten geeft aan nog steeds hetzelfde of zelfs meer risico te nemen met zijn of haar onderne ming. Scholen worden door 85 procent van de respondenten gezien als belangrij ke omgeving om ondernemerschap te bevorderen. Daarom ondei-strepen zo wel studenten (80 procent) als mento ren (60 procent) het belang om in het onderwijs meer aandacht te besteden aan ondernemerschap. Met haar spe ciale programma's maakt Jong Onder nemer daarom kinderen en jongeren bekend met alle facetten van het on dernemerschap. i-H 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 210.000 exemplaren. Unrcrvm: Adelinde Geerings Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes U heeft, hoop ik, een vakantie gehad. Weer hele maal uitgerust, gebruind en een paar pondjes zwaarder op de zaak teruggekeerd? Het is u gegund na dit zware eerste half jaar. En ikzelf? Ik ben uitgerust, ge bruind door de Nederlandse zon en veel te zwaar. Wat dat betreft staat mij de komende maanden, nog wat te wach ten, er moet minstens tien ki lo af. Toen ik na twee weken op de krant terugkwam, riep ieder een: zo, weer naar Grieken land geweest? Nee, ik ben lekker in eigen land gebleven. Of liever ge zegd, in eigen 'streek. Met dank aan de weergoden heb ik dertien-veertiende deel van mijn vakantie doorgebracht aan de Zeeuwse kust. Mijn goddelijk lichaam heeft het zand van zowat de hele kust- route aangeraakt, van Cad- zand, met een uitstapje naar Knokke, tot Dishoek, Zoute lande, Domburg, Kamperland en Haamstede. We hebben op strandjes gelegen waar we nog nooit geweest waren. En dat is heerlijk. Als de zon schijnt is er geen beter vakan tieland dan Zeeland, 's Mor gens bakkie koffie in het dorp, zwembroek aantrekken in een openbaar toilet op het strand, lezen op een gehuurd bed, witbiertje in een strand tent, pizzaatje of mosselen in Vlissingen, Middelburg, Bres- kens of Haamstede en dan weer naar huis, slapen in je ei gen bed. Het was een van de betere vakanties van de afge lopen tien jaar. Wat ik een-veertiende deel van de vakantie deed? Daar schaam ik me een beetje voor. Ik was in Zandvoort. Dat vonden we zo leuk dat we al ver voor de middag op een terrasje in Amsterdam za ten. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc. nl Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94