Lange verkering in oorlogstijd korting 10r 25 Café voor Alzheimer gaat door HUWELIJK 'Ik was negentien toen ik bij het verzet kwam, te jong om echt bang te zijn' Carnavalsclubs eind november in nieuwe loods Super formules voor soepele gewrichten nu super voordelig! Glucon Combi Leefvitaal Glucon Combi voordeelbon woensdag 2 september 2009 Z mmm mm <mmmmmsmmmmmsmm mssm m masssssm® x-s- sa as sa aas® a -bmssmw mtos to HULST - Carnavalsverenigingen uit Hulst en omgeving kunnen vanaf eind november terecht in een nieu we bouwloods aan de Meridiaan op bedrijventerrein Hogeweg IV in Hulst. Gisteren is de bouw be gonnen. De kosten bedragen ruim 900.000 euro. De loods dient ter vervanging van de werkplaats die eind januari 2008 in vlammen opging aan de Magdalenastraat in Heikant. De ge meente Hulst steekt 300.000 euro in de nieuwbouw, de rest betaalt de brandverzekering. In de carna- valsloods komt ook een oefenruim te voor bandjes. Carnaval valt vol gend jaar vrij vroeg: het leutfeest is van 13 tot en met 16 februari. TERNEUZEN - Een nieuw tehuis heeft het Alzheimercafé Zeeuws- Vlaanderen nog niet, maar de ini tiatiefnemers vonden voor de ko mende twee bijeenkomsten onder dak in het grand café van verpleeg huis Ter Schorre. Maandag 7 september en maandag 5 oktober wordt, beide keren van af 19 uur, Alzheimercafé gehouden in het verpleeghuiscafé aan de Bachlaan in Terneuzen. De komen de twee maanden kan rustig ver der worden gezocht. Het Alzhei mercafé is bedoeld voor mensen met dementie, partners, familiele den, vrienden, hulpverleners en ie der ander die geïnteressseerd is in Alzheimer en dementie in het alge meen. Het café is de ene maand in formatief, waarbij een spreker uit leg geeft over een thema. De ande re maand is vooral informeel en geeft mensen de gelegenheid om samen met elkaar over ervaringen, problemen en andere wederwaar digheden te spreken. Het leggen van contacten staat op die informe le avonden voorop. Volgende week, maandag 7 sep tember, staat het Alzheimercafé in het teken van mogelijkheden voor zorg, welzijn en dagbesteding van thuiswonende dementerenden. Rachel van den Bossche en Herman Welvaert bleven elkaar tijdens de lange oorlogsjaren trouw, ondanks het feit dat ze elkaar maar één keer zagen. Het uit de buurtschap Het Eiland afkomstige echtpaar woont tegenwoordig in zorgcentrum Coensdike in Aardenburg. foto Camile Schelstraete door Wilma Valk Ze waren nog jong, Her man Welvaert (86) en Rachel van den Bossche (83), toen ze door toe doen van zijn zus verkering kre gen. Ze woonden beiden in de buurtschap Het Eiland bij Aarden burg, maar het contact bleef be perkt tot het schrijven van brie ven. Veel brieven. „Ik was negentien toen ik in de oorlog naar Aken moest om te werken", vertelt Herman. „Het be viel me helemaal niet. Bij bombar dementen gingen de Duitsers in de kelders en wij, buitenlanders, moesten maar achter een muur duiken als schuilplaats. Zodra ik een verlofpas kreeg, ben ik onder gedoken." Herman kwam terug in Zeeuws- Vlaanderen in contact met muziek leraar Cor Schijve uit Oostburg. Hij sloot zich aan bij de Oostburg- se knokploeg, die vooral bekend werd door de overval op het Öost- burgse distributiekantoor. Schijve had met hulp van anderen een schuilkelder onder zijn leslokaal ge maakt. Daar sliepen de onderdui kers. Voor deze en andere verzet strijders waren veel bonnen nodig, dus het overvallen van distributie kantoren of een postbode hoorde tot onze taken. „Ik was negentien toen ik bij het verzet kwam, te jong om echt bang te zijn. Eten was er altijd vol doende. We hadden genoeg bon nen, en soms hadden we ook veel leute. Vooral als we met zijn allen in een schuur moesten slapen in het stro. Wel altijd bij 'goede' boe ren." Herman, die in het verzet be kend stond als Frits, kreeg van oud-burgemeester Lockefeer van Aardenburg in 1984 het verzets- kruis opgespeld. Rachel zag haar Herman door alle- omzwervingen maar één keer in de oorlog.Maar hun verkering hield stand. Gisteren waren ze zes tig jaar getrouwd. Ze hebben drie dochters en zes van de zeven klein kinderen zijn nog in leven. Ook zijn er al weer drie achterkleinkin deren. De hele familie was gister middag in zorgcentrum Coensdike in Aardenburg waar het echtpaar sinds een goed halfjaar woont. Tij dens een druk bezochte receptie fe liciteerden vele verwanten en vrienden het echtpaar. Herman: „Alleen van de ploeg van vroeger is er jammer genoeg niemand meer. Ik ben de laatste." fiïjv. 2xSs Glucon Combi 39#0 nii voor Al jaren geldt Glucon Combi als één van de meest verkochte gewrichtenformules van Nederland. Vele duizenden Nederlanders weten inmiddels dat de unieke en hoogwaardige combinatie van Glucosamine en Chondroïtine de gewrichten soepel houdt en de opbouw van kraakbeen ondersteunt! Voor soepele gewrichten Voor de opbouw van het kraakbeen Goed voor de smering van de gewrichten Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.: 0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.:0115-451662 Body Co Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. bij aankoop van 2 verpakkingen Op Glucon Combi, Clucon Combi Max en Glucon Combi Vloeibaar Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.: 0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.: 0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Gezondheidswinkel Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83