Zuiderpark nog lang niet opgeknapt 22 en 23 Alleen flats in Zuidlandstraat Terneuzen snel tegen de vlakte Showtime!!! DELSCHER. Benzinedief in Terneuzen gepakt hulst Woensdag 2 September 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Aardenburg strijdt voor behoud voormalig stadhuis Biogas beweegt Zeeland door Wout Bareman TERNEUZEN - Woonstichting Clavis werkt aan een nieuw renovatie plan voor de wijk Zuiderpark in Terneuzen. Het oorspronkelijke plan is door recente ontwikkelin gen op de woningmarkt achter haald. Dat voorzag onder meer in een ingrijpende modernisering van twee van de drie flatgebou wen. De wijk telt in totaal 114 flatwonin gen en 146 eengezinswoningen. Clavis-directeur Robert de Ridder: „We zouden twee flatgebouwen, in de Erasmusstraat en de Zuid landstraat strippen tot het casco en ze als het ware herbouwen. Het flatgebouw in de Vondelstraat is al gerenoveerd en bestemd voor jon gerenhuisvesting. Die flat blijft vooralsnog staan, die in de Zuid landstraat gaat nog dit najaar te gen de vlakte. Over de flat in de Erasmusstraat beslissen we later, in het kader van de nieuwe plan vorming." Maar ook die moet uiteindelijk te gen de vlakte. Volgens De Ridder speelt Clavis zoveel mogelijk in op de bevolkingsontwikkeling in de regio. „Minder inwoners, minder gezinnen en steeds meer éénper soonshuishoudens en ouderen. De vraag zal dus veranderen en daar moeten we ons toekomstige wo ningaanbod zo goed mogelijk op afstemmen." De Clavis-directeur kan zich de te leurstelling bij de wijkbewoners voorstellen. Hij verwacht dat die nog maximaal twee jaar op het nieuwe renovatieplan moeten wachten. „Maar hebben we over pakweg een jaar al een mooi plan klaar, dan leggen we dat ook direct voor aan de huurders. Die betrek ken we heel nauw bij de verdere ontwikkelingen." De Ridder praat inmiddels ook met de projectontwikkelaar (Iris Vastgoed), die op de plek van het voormalige zwembad De Honte drie appartementencomplexen wil verwezenlijken. Dat gebeurt in overleg met de gemeente. De Rid der: „Het lijkt ons logisch dat, als je een nieuw plan maakt, je poogt alle ontwikkelingen mee te ne men. Daar hoort ook dit project bij." Het raadslid Pim Broekhuysen (ei gen lijst) wil overigens van burge meester en wethouders weten wanneer Iris de koopsom van 702.000 euro voldoet. Wethouder Co van Schaik: „Iris wil bouwen en heeft tot nu toe aan alle voor waarden voldaan. Lukt het niet het plan te verwezenlijken, dan staat het ons vrij met anderen in zee te gaan." Iris moest, volgens Broekhuysen, vóór 1 juni een bouwaanvraag in dienen. Van Schaik zegt dat dat in derdaad is gebeurd. Zodra de bouwvergunning is verstrekt, maakt Iris de zeven ton over. «sas»»»»»!!!*'"'1 De wijk Zuiderpark in Terneuzen dateert uit eind jaren vijftig, begin jaren zestig en is aan een grondige opknapbeurt toe. foto Camile Schelstraete Voor de shows van a.s. zaterdag moet u van tevoren uw plaats reserveren Tel. 0113 227607. Grote Markt 11-13, Goes www.rielschRr.nl TERNEUZEN - De politie heeft maan dag om 02.15 uur ter hoogte van het Beethovenbof in Terneuzen een man aangehouden wegens diefstal. De man, een 49-jarige Terneuze- naar, wordt verdacht van het ste len van benzine uit een personen auto die geparkeerd stond in de Beethovenhof Vermoedelijk heeft hij uit meer au to's benzine gestolen. De man is in verzekering gesteld. PREVENTIEF KOOKADVIES DRINKWATER - GEMEENTE HULST Vanaf maandagavond 31 augustus 2009 - 23.00 uur - was er sprake van een waterstoring in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Op dinsdag 1 september 2009 was het lek omstreeks 12.00 uur gedicht en werd de watervoorziening in het overgrote deel van Oost-Zeeuws- Vlaanderen weer hersteld. Uit voorzorg geeft Evides een preventief kookadvies voor drinkwater in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Geadviseerd wordt om water circa 3 minuten te koken alvorens het te drinken. De mogelijkheid bestaat dat de lekkage effect heeft gehad op de kwaliteit van het leidingwater in de gemeente Hulst. Om dit vast te stellen zijn watermonsters genomen. De testresultaten zijn op zaterdag 5 september 2009 bekend. Daarom geldt het kookadvies minimaal tot en met zaterdag 5 september 2009. Het is van kracht voor de gehele gemeente Hulst. U kunt het water wel zondermeer gebruiken voor wassen, douchen, het doorspoelen van het toilet, en dergelijke. Zodra de onderzoeksresultaten zijn ontvangen en zijn goed bevonden, wordt in de gemeente Hulst huis-aan-huis een groene kaart verspreid. Hierop staat aangegeven, dat het kookadvies niet langer van kracht is. Zolang u geen groene kaart ontvangt, wordt u geadviseerd het water te blijven koken. Voor nadere informatie of vragen kunt u terecht bij de Klantenservice van Delta op tel. 0800-5150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79