Bangige Rus is snel klaar Massale valpartij ontsiert vierde etappe Vuelta Wonden likken Contador zeventien keer getest in Tour Massa pas volgend seizoen terug in F1 Kroon krijgt sportieve vrijheid hij ploeg BMC US OPEN Tennisster pakt maar drie games in eerste ronde van Grand Slamtoernooi woensdag 2 september 2009 MADRID Touwinnaar Alberto Contador is in de afgelopen Ronde van Frankrijk zeventien keer gecontroleerd op doping. Dat zei de Spaanse wielren- ner gisteren voor een televisiezen der in Madrid. „Ik doe er mijn beklag niet over, want het dient de geloofwaardig heid van de sport", aldus de 26-jari- ge Contador, die in juli de Tour voor de tweede keer won, over het veelvuldig bezoek van de doping- controleurs. MIAMI De Formule i-coureur Felipe Massa zal volledig herstellen van het hoofdletsel dat hij opliep bij zijn zware crash eind juli op de Hunga- roring. Dat maakte Ferrari gisteren be kend na uitgebreid medisch onder zoek van de Braziliaan in de Ameri kaanse stad Miami. De Italiaanse renstal sluit echter uit dat Massa dit raceseizoen al te rugkeert in de rode bolide. VENLO Wielrenner Karsten Kroon heeft een tweejarig contract getekend bij de ambitieuze Amerikaanse wieier- ploeg BMC. Het management van de ploeg bevestigde gisteren ook de komst van wereldkampioen Alessandro Ballan, de Amerikaan George Hincapie en de Duitser Mar- cus Burghard. De Amerikaan Jim Ochowitz is de manager. „Ik krijg volledige sportieve vrij heid binnen de ploeg", zei Kroon. NEW YORK - Arantxa Rus is gistera vond in de eerste ronde van het US Open uitgeschakeld. De hoogst gerangschikte Nederlandse tennis ster was kansloos tegen de Italiaan se Sara Errani, een speelster uit de top vijftig. In de eerste set slaagde Rus, de nummer 112 van de we reldranglijst, er niet in een game te pakken, in de tweede .bood ze meer tegenstand: 0-6 3-6. Rus (18) debuteerde op baan 14 van Flushing Meadows. Het werd geen succes. De linkshandige Westlandse sloeg weliswaar vijf aces - haar opponente geen een - maar liet ook zeven dubbele fou ten noteren. Ook produceerde ze veel meer afzwaaiers dan de vier jaar oudere Errani, die al sinds 2002 deel uit maakt van het prof circuit. Het was de tweede nederlaag voor Rus tegen Errani in enkele maan den. In juli ging de Nederlandse in Portoroz ook hard onderuit tegen de Italiaanse: t-6 0-6. Het begin gis teren was ook weinig bemoedi gend. „Door de aanvangsspanning serveerde Arantxa een stuk min der. Dat werd afgestraft", aldus Ed dy Bank, die haar voorlopig als vas te coach begeleidt. In de tweede set voelde Rus zich wat meer op haar gemak. Het duel I werd een echt duel, waarbij ze bij 3-4 wel kansen kreeg op 4-4. „De afspraak was Errani aan te pakken op haar tweede opslag. Dat durfde ze toch nog niet echt, bang om af gestraft te worden. Deze vrouwen uit de top honderd vertellen eigen lijk wat er moet gebeuren wil je ze verslaan. Dat heeft Arantxa nu er varen", aldus Bank. Rus, teleurgesteld over het ver loop van de eerste set, kreeg de 4-4 niet van haar racket en verloor de partij met 6-3. „Ze heeft er in elk geval in de tweede set nog een wedstrijd van kunnen maken. Ik heb er ook gezegd dat ze dichter bij dat niveau van Errani zit dan de uitslag doet vermoeden. De sla genwisselingen waren in de twee de set ook een stuk taaier. Ze durf de te wachten op de momenten om toe te slaan. Het ging toen een stuk beter", analyseerde Bank de snelle partij. Rus blijft nog enkele dagen in New York. Ze hoopt via een om weg alsnog toegelaten te worden in het hoofdtoernooi van het dubbelspel, waarin ze met de Belgische Kirsten Flipkens nog niet is toegelaten. „Wellicht veran dert dat woensdag nog", hoopte Bank. Daarna komt de Nederlandse naar huis om in Alphen aan den Rijn aan te treden. Arantxa Rus, de enige Nederlandse deelneemster aan de US Open, was kansloos tegen de Italiaanse Sara Errani. Ze pakte slechts drie games. foto Jason Szenes/EPA door Patrick Delait LUIK - Wie niet tegen bloed kan, had gistermiddag niks te zoeken bij de finish van de vierde Vuelta-etap- pe in Luik. Een massale valpartij op 2,5 kilometer van de finish richt te zoveel schade aan dat de ronde dokters handen tekortkwamen om de gewonden te verzorgen. Win naar Andre Greipel was een van de weinigen die wel heelhuids over de finish kwam. In een chaotische finale raakte de Duitser van Team Columbia voor op met ploegmaats Bert Grabsch I en Marcel Sieberg en de Belg Wou- ter Weylandt (Quick-Step). De vier bleven over van een zevenkoppig groepje dat ontstond toen een groot deel van het peloton weg gleed op een rotonde. Minstens der tig renners maakten kennis met het kletsnatte asfalt, onder wie klas sementsleider Fabian Cancellara. Omdat de valpartij plaatsvond in de laatste drie kilometer kreeg de Zwitser van Saxo Bank geen tijdver lies aangerekend. Kon Cancellara aan de finish nog la chen om zijn buiteling, dat gold niet voor vele anderen. Voor Chris Horner (wellicht gebroken pols) en Robert Kiserlovski (schouder) is de. Vuelta waarschijnlijk ten einde. Andre Greipel Aleksandr Vinokoerov (Astana), Martin Velits (Milram), Roger Ham mond (Cervélo), Martijn Maaskant (Garmin) en de al eerder gevallen Karsten Kroon (Saxo Bank) had den eveneens verzorging nodig. Bij de zwaar gehavende Vacanso- leü-ploeg was Marco Marcato (staartbeen) er het ergst aan toe. Teammanager Daan Luijkx hield er gisteravond rekening mee dat de Italiaan morgen niet meer aan het vertrek komt in de vijfde etappe op Spaanse grond. Het was voor Va- cansoleil niet de enige tegenvaller. Matteo Carrara (lekke band) en Ser gey Lagutin (inzinking) zagen hun klassementsdromen in een vroeg stadium uit elkaar spatten. Tussen al dat geweeklaag telde Ra bobank zijn zegeningen. Alleen sprinter Oscar Freire had de vallen de meute niet meer kunnen ont wijken, maar de schaafwonden op zijn bovenbenen baarden ploeglei der Erik Breukink geen zorgen. Kopman Robert Gesink zat onge veer in dertigste positie toen de ren ners voor hem als dominosteentjes omvielen. „Ik was een van de eer ste renners die in de remmen kon knijpen. Ik had vandaag schrik op de fiets. Ik waande me in dit weer eerder een voorjaarsrenner." Lars Boom zorgde er gisteren voor 'dat Rabobank niet met lege han den naar Spanje vertrok. Voor de tweede opeenvolgende dag meng de hij zich in een lange vlucht. Voor de etappezege kwamen Boom en zijn drie metgezellen niet in aanmerking, wel voor de berg prijs. Zowel tijdens de twee beklim mingen van de Cauberg in Valken burg als Col de Theux kwam de sprintende Boom als eerste boven. Het leverde hem negen punten op en de rode leiderstrui in het berg- klassement. door Johnny Hoogerland w at een klotegevoel zeg. Ik ben het vlieg tuig ingestapt met pijn aan mijn be nen, aan mijn kont, aan mijn ar men. De schaafwonden zitten over heel mijn lijf Wat een valpartij zeg in de finale van een etappe die voor ons zo mooi had kunnen zijn. We waren in de straten van Luik, op stukken met gladde kasseitjes, de sprint aan het voorbereiden voor Borut Bozic toen we met een mannetje of zestig, zeventig tegen de grond klapten. Wat er gebeurde, weet ik niet. Ze vielen voor me, achter me en naast me. Ik lag er midden tussen met Bozic, Leukemans en Marcato van onze ploeg. Het ergste was Marco (Marcato) eraan toe, ik moet nog zien of die terug op de fiets stapt. Da's knap lullig voor de ploeg. Het was link met die regen, maar het viel nog mee toen we in Neder land reden. Ik ben wel gevallen op weg naar de Cauberg, maar dat gaatje heb ik snel weer dicht kun nen rijden. Ik had na die lange vlucht van maandag voor de start best een goed gevoel. Het heeft in het begin even pijn gedaan, in de fi nale voelde ik me super. We hadden met Lagoetin wéér een mannetje mee in de vlucht. Ik vond het ook knap van Lars Boom, dat die voor de tweede dag in de aanval ging. Daarna bleef het op het eind veel langer bij elkaar dan ik had verwacht. Op het laatst hebben we wat prik jes uitgedeeld. Ik ben een keer ge gaan met Karsten Kroon, Lieuwe Westra heeft het geprobeerd. Toen we in Luik die lus van twintig kilo meter ingingen, hebben we alles op de sprint gezet. We hadden vier man over met Bozic als afmaker. Verder was iedereen al gevallen van de ploeg. Die ravage werd in de slotkilome- ters alleen nog maar groter. Wij maakten met de vier overgebleven renners tempo op de tweede rij. Ik denk dat Marcato als eerste viel, maar echt goed heb ik het niet ge zien. Opeen rotonde, volgens mij kwam het door een olievlek, doken we met z'n allen over elkaar. Van daag is er gelukkig een rustdag om de wonden te likken. Het komt wel goed, maar nu doet alles nog pijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75