Boot kan in Zierikzee nog tanken zeeland 125 gUTfeproii weer barricaden op mm A/ r, I TIIROE OPTIE RECREATIE Aantal bunkerstations voor pleziervaart neemt af Showtime!!! DELSCHER. Man levenloos op uienveld ICielne csfés gnitn Duitsers aangehouden voor diefstal woensdag 2 september 2009 S Teun Bouwman op zijn bunkerstation aan de Nieuwe Haven in Zierikzee: „Er wordt meer getankt omdat vooral de motorjachten groter worden. Boven dien varen Nederlanders niet meer naar België voor rode diesel." foto Ronald den Dekker Door strengere wetgeving neemt het aantal bunkersta tions voor de pleziervaart in Zeeland af Bij Bouwman in Zierikzee kan je nog tanken. De PZC volgt deze zomer de gebeur tenissen in en rond de haven van Zierikzee. Tussendoor worden uit stapjes naar andere havens op Schouwen-Duiveland gemaakt. door Inge Heuff Een jachtje ligt langs de ponton van Watersport Bouwman in de haven van Zierikzee om diesel te tanken. Aan de andere kant staat een vrachtauto om dieselolie te le veren. Het tankstation van Bouwman aan de Nieuwe Haven in Zierikzee wordt steeds populairder onder de pleziervaarders. Er zijn niet zo veel bunkerstations meer open. Die van Scharendijke en Brouwersha ven zijn verdwenen en ook in We- meldinge, Kats en Yerseke kan de pleziervaart niet meer tanken. Co- lijnsplaat is volgens Teun Bouw man niet goed te bereiken. De alternatieve adressen liggen in Kamperland, Wolphaartsdijk en bij Marina Port Zélande aan de binnenzijde van Brouwersdam. „De wet- en regelgeving wordt steeds strenger", verklaart Bouw man de afname van het aantal sta tions. „Dat kost extra geld. Zo moet iemand binnen het bedrijf gecertificeerd zijn voor gevaarlijke stoffen. De ponton moet elke vijf Voor de shows van a.s. zaterdag moet u van tevoren uw plaats reserveren Tel. 0113 227607. Grote Markt 11-13, Goes - www.delscher.nl OUD-VOSSEMEER - Op een uienveld aan de Vrijbergsedijk in Oud-Vos- semeer is gistermiddag het levenlo ze lichaam van een oudere man ge vonden. Volgens een woordvoer ster van de politie is er geen mis drijf in het spel. Het slachtoffer is zo goed als zeker een natuurlijke dood gestorven. Vermoedelijk werd de man onwel toen hij op het veld werkte. Hulpdiensten heb ben nog een poging gedaan hem te reanimeren maar dat mislukte. jaar op de kant voor inspectie en als we morsen en er ontstaat een olievlek, kost ons dat 2.500 euro boete per keer. Dan werk je wel voorzichtig." De drukte aan het tankstation loopt gelijk op met het vaarsei- zoen. Bouwman moet hier zijn omzet in een paar maanden ma ken. Stunten met dieselprijzen zoals sommige tankstations langs de snelweg doen, is er niet bij. „Maar er wordt meer getankt, omdat vooral de motorjachten groter wor den. Bovendien varen Nederlan ders niet meer naar België voor een volle tank diesel." MIDDELBURG - De kleine horeca-on- detnemer zal binnenkort weer de barricaden op moeten, als minis ter Ab Klink van Volksgezondheid zijn voornemen om het rookver bod in eenmanszaken weer te handhaven zal uitvoeren. Tijdens de ministerraad van 11 sep tember staat het rookverbod voor de horeca op de agenda. Wat de minister voor ogen staat, is nu nog onduidelijk. Klink heeft op 8 juli dit jaar de controleurs van de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) opdracht gegeven tijdelijk niet meer te controleren op nale ving van het rookverbod in een manszaken. Dus de asbakken ble ven op de tafels en op de toog van die kleine cafés. De minister kwam tot de opschor ting door een uitspraak van de ge rechtshoven in Den Bosch en Leeuwarden. Klink gaf toen te ken Tot twee jaar. geleden mocht de pleziervaart nog de goedkopere 'ro de' diesel in België tanken. Bouw man: „Dan kwamen ze hier voor vijftig euro tanken met de opmer king dat ze 'm in Antwerpen wel vol zouden gooien. Gingen ze in groepjes voor een weekeindje naar Antwerpen; daar lekker eten en uitgaan en de tank vullen. Die tijd is voorbij." Bouwman bevoorraadt meer dan alleen de pleziervaart; hij levert ook rode diesel aan de beroeps vaart zoals mosselkotters, charter schepen en passagiersboten. Daar heeft hij het tankertje de Adriaan D voor. De ponton in de nen 'dat door die gerechtelijke uit spraken de situatie voor bedrijven zonder personeel onduidelijk was geworden'. De rechtbanken oor deelden dat het rookverbod ongel dig was voor eenmanscafés, in twee zaken aangespannen door ca fé Victoria in Breda en café De Ka chel in Groningen. Klink verklaarde 'maatregelen te zullen treffen om dat verbod op korte termijn weer te handhaven'. Daarmee wil de minister oneerlij ke concurrentie in de horeca voor komen. In juli gaf Klink aan eind augustus in de ministerraad een aanpassing van het rookverbod te bespreken. Dat is opgeschoven naar 11 september. „Er worden geen controleurs op pad gestuurd naar eenmansbedrijven, hangende de beslissing van de minister", zegt een VWA-woordvoerder. „Wij wachten nieuwe orders af." haven is ongeschikt voor de be roepsvaart. Op vrijdag vaart hij met de Adriaan D naar klanten in de ha ven van Noordland op Neeltje Jans. „Er kan 47.000 liter in het schip, dus daar kan ik wel wat schepen mee bevoorraden. Maar omdat het varen met een volgeladen schip bij winderig weer niet prettig is, heb ik nu een voorraadschip, de jelle. Dan kan ik een deel achterlaten in Zierikzee." Sinds de herinrichting van de Nieuwe Haven laat Bouwman bei de schepen bevoorraden via de los- wal aan de Engelse Kade. „De tank RITTHEM - De politie Zeeland heeft maandagavond twee Duitse man nen van 33 en 26 aangehouden op de Engelandweg in Ritthem. Zij worden verdacht van diefstal van een portemonnee bij een bedrijf aan de Engelandweg. auto kon niet meer bij de schepen komen. Bevoorraden aan de los- wal levert ook minder overlast op." Het Zierikzeese tankstation neemt al een aantal jaren vuilwater in. Sinds dit jaar is de pleziervaart zelfs verplicht om sanitair afvalwa ter op te vangen en af te geven bij vuilwaterstations. „Belgen, Duit sers en Engelsen komen regelma tig, maar Nederlanders zie ik niet zo veel. De inname valt wat tegen. Binnenkort moet de beroepsvaart dit ook doen. Dan wil de gemeen te het innamepunt verplaatsen. Waarschijnlijk naar het Luitje", al dus Teun Bouwman. De portemonnee is eigendom van een 29-jarige IJmuidenaar, die voor zijn werk op bezoek was in het bedrijf Ook de twee aangehou den mannen brachten vanwege werkzaamheden een bezoek aan het bedrijf OP DE COMPLETE BRIL" (MOHTWW EN GLAZEN) mL@üQ3£S?©t! i>,zmms wmm ms!s&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71