Zeeland PZC Elmo moet nog even geduld hebben Coeree betaalt mee aan Brouwersdam-Zuid Vakantielijstje SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 29 Onderzoek VWA naar schadelijkheid kattenver jager vertraagd Bakkersdemonstratie in Coemanszorg Brand in winkel aangestoken almanak Spierballenvertoon bij eerste editie Dutch Lowland Games Biogas beweegt Zeeland 21 Woensdag 2 september 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Dewi Cigengack zierikzee - De politiek, dieren vrienden, kattenbezitters en men sen die kampen met kattenpoep in hun tuin: zij wachten allemaal op de uitslag van het onderzoek naar de schadelijkheid van de kat- tenverjager. De Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) test of het apparaat, dat ho ge geluiden maakt om katten weg te jagen, effect heeft op de gezond heid van mens en dier. Dat onder zoek heeft vertraging opgelopen. „Inmiddels zijn er Kamervragen over gestéld, waar wij ook ant woord op moeten geven", zegt VWA-woordvoerder Astrid Berg man. Aanleiding voor het onder zoek is een klacht uit Zierikzee van het baasje van kat Elmo. Elmo zou getraumatiseerd zijn door de ultrasone geluiden van het appa raat. De bezitter van de kattenver- jager (de buurman van Elmo) werkt zelf bij de VWA, maar dit heeft volgens Bergman niets te ma ken met de vertraging. Op de dag dat het artikel over de kattenverjager in de PZC ver scheen, stelde de Partij voor de Dieren (PvdD) Kamervragen over het apparaat. De partij wil weten wat de ministers Gerda Verburg (natuur) en Ab Klink (volksge zondheid) ervan vinden dat 'kat ten en honden van aangrenzende tuinen uit hun eigen gebied wor den verjaagd omdat de ultrasone trillingen het zenuwstelsel versto ren'. De PvdD maakt zich zorgen over het welzijn van mensen en dieren die 'gedurende vele uren per dag' aan het gepiep worden blootgesteld, en wil een verbod op het particulier gebruik van katten- verjagers. Met Elmo gaat het inmiddels stuk ken beter, zegt Lia Storm van Stich ting Dierenvrienden Schouwen- Duiveland. „Ze is nog wel wat ang stig." De kattenverjager van de bu ren staat uit, in aftvachting van het onderzoek van de VWA. Storm kreeg naar aanleiding van de publiciteit één e-mail van een Zeeuws-Vlaamse kattenbezitter, wiens kat ook getraumatiseerd is door een kattenverjager. Storm ad viseert mensen die last hebben van katten in hun tuin, Afrikaan- tjes te planten. „Dat is wél een diervriendelijke oplossing." &mm. m wmm mmssm as dreischor - Vrijwilliger Leen Knop bakt bo lussen in het Streek- en Landbouwmuseum Coemanszorg. Het toeristenseizoen loopt ten einde en daarmee komt ook een eind aan de demonstratiemiddagen van het museum in Dreischor. Gisteren was de voorlaatste. Zaterdag kan voor het laatst worden gekeken naar het dorsen, malen en builen van het graan. De demonstraties sluiten aan op de wis- goedereede - Een bedrag van 170.000 euro moet de gemeente raad van Goedereede morgena vond op tafel leggen als medefma- der voor het plan Brouwer- dam-Zuid, op Schouws grondge bied. Schouwen-Duiveland betaalt een half miljoen mee aan dit plan, dat onder meer voorziet in een on derwaterdorp, een ecoboerderij en een reuzenrad. De gemeentelijke en provindale bijdragen (totaal 1,2 miljoen) zijn bedoeld om van het rijk de rest van het ruim 5 miljoen kostende deelplan los te krijgen. Het plan Brouwersdam-Zuid valt goed bij ondernemers. Er zijn al veel initiatieven ingediend, waar onder genoemd reuzenrad. Over dit plan houdt de gemeente Schou wen-Duiveland morgen een in spraakbijeenkomst om 19.00 uur. renesse - De brand in een kleding winkel aan de Lange Reke in Ren- esse is vermoedelijk aangestoken, denkt de politie. Daarbij raakte de benedenverdieping van de winkel in de nacht van maandag op dins dag zwaar beschadigd. De brand ontstond na midder nacht. Een buurman alarmeerde de brandweer, die kon voorkomen dat de brand oversloeg naar belen dende panden. De technische re cherche stelt een onderzoek in. seltentoonstelling 'Van Graan tot Brood' uit 2008, die dit jaar wegens succes in reprise ging. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Dochterlief stond op het punt van vertrek naar La Douce France. Een zelfstandige meid die op haar toe komst is voorbereid. Echter wel met enige hulp van papa, want toen ze aan het inpakken sloeg en de vakan tieuitrusting in de kamer had uitge stald, riep ze: „Papa, waar is de lijst van spullen die je niet moet vergeten als je op vakantie gaat? Die had jij toch ergens gelegd?" Papa zocht en vond de checklist. Zo kon dochterlief met een gerust hart afreizen naar het zonnige zuiden. Een dag later kwam er een telefoon tje uit de buurt van Dijon. „We heb ben alles meegenomen, alleen zijn we één ding vergeten: de pil!" Tja, daar wist papa ook even geen oplossing voor. Ook besefte hij met een dat dit verstrekkende gevolgen kon hebben. En dat het nooit aan zijn vakantielijstje kon liggen, want ja, eigen schuld, dikke bult.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67