41 binnenland 'Trui gemaakt voor 'Overheid niet aldoor terechtgewezen' de ondernemer Actueel Regionaal Nieuws 'Stukken over Prinsjesdag op vrijdag naar Tweede Kamer' peter van straaten Cramer vindt lagere btw led niet nodig UITBUITING Merken laten onder erbarmelijke omstandigheden ;-r Schadeclaims na drama Koninginnedag Speelgoedbarbecue kan gevaarlijk zijn OM erkent fouten in onderzoek moordzaak 'Duurzaam lintje' voor prinses Irene Klimmers overleven val van honderd meter 'Illegaal' overlijdt in arrestantencomplex woensdag 2 september 2009 Lees er alles over op www.deOndernemer.nl DEN HAAG - Het bestuur van de Tweede Kamer wil dat alle leden op de vrijdag voor Prinsjesdag kun nen beschikken over de begrotings stukken waarin het kabinet zijn plannen voor volgend jaar presen teert. Op die manier is er volgens het bestuur voldoende tijd om goed voorbereid meteen na Prins jesdag het tweedaagse Kamerdebat DEN HAAG - Milieuminister Jacque line Cramer (PvdA) vindt verla ging van het btw-tarief van 19 naar 6 procent voor led-verlichting niet nodig. Mensen verdienen in een paar jaar tijd de duurdere aan schafprijs terug, betoogde zij giste ren in de Tweede Kamer. Regeringspartij CDA pleit er juist voor het btw-tarief'heel snel' om laag te brengen. Fractiewoordvoer ster Liesbeth Spies wil de consu ment zo 'verleiden' om duurdere led-lampen te kopen. Cramer was opgetrommeld door GroenLinkser Kees Vendrik omdat de aloude gloeilamp vanaf gisteren uit de winkelschappen moet ver dwijnen. Hij wil niet alleen een la ger btw-tarief, maar is er ook voor dat de overheid zo snel mogelijk overstapt op de duurzame led-lamp. Op dat punt deed de be windsvrouw wel toezeggingen. Spies botste een paar jaar geleden nog met de PvdA-bewindsvrouw toen die pleitte voor het uitban nen van de gloeilamp. In Europees verband is daarna afgesproken om het peertje, te beginnen met die van 100 watt, geleidelijk uit de ver koop te halen om energie te bespa ren. In 2012 mag in Europa geen gloeilamp meer worden verkocht. v. - - '.i - "4 X. r.- - - /V'-. over de plannen te houden. In het verleden kregen Kamer en media enkele dagen voor Prinsjesdag on der voorwaarde van geheimhou ding alle stukken. Omdat de afgelo pen jaren vrijwel alle maatregelen steeds binnen korte tijd uitlekten en al voor Prinsjesdag in het nieuws waren, is die embargorege ling nu uit de gratie geraakt. Een vrouw in Indiase stad Fatehpur Sikri droogt stroken kleding. In Nederlandse modewinkels hangt veel kleding die tegen een hongerloon in India is gemaakt. foto GPD DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg (LNV) vindt niet dat de over heid keer op keer wordt terechtge wezen door de Raad van State, om dat de natuur- en milieuregels niet goed zouden worden toegepast. Dat bleek gisteren uit haar ant woorden op vragen van de Partij voor de Dieren (PvdD). Tweede Kamerlid Marianne Thie- me (PvdD) hield de minister voor dat de Raad van State recent het uitdiepen van de Westerschelde stillegde vanwege onduidelijkheid over de gevolgen voor natuur en milieu. Eerder gebeurde volgens Thieme hetzelfde bij de aanleg van de Maasvlakte 2, verbreding van snelweg A4, de bouw van drie ko lencentrales en de kokkelvisserij. Verburg stelt dat tegenover deze voorbeelden veel besluiten staan waar geen beroep tegen is aangete kend. Zij vindt niet dat zij de na- tuur- en milieuwetgeving zorgvul diger moet toepassen. „Het is voor de overheid een basisbeginsel dat zij handelt in overeenstemming met de vigerende wet- en regelge ving, ook op het gebied van na tuur en milieu. Crisis of geen cri sis", aldus de minister. „Juist om dat rechtmatig handelen te waar borgen, staan bij de bestuursrech ter beroepsmogelijkheden open te gen besluiten van de overheid." T M TOCH BARÏTEAI HILVERSUM Tot nu toe hebben 39 gemeenten schadeclaims ontvangen in ver band met festiviteiten die niet door konden gaan na de aanslag op Koninginnedag in Apeldoorn. Dat blijkt uit een inventarisatie van RTL Nieuws onder alle Nederland se gemeenten. De meeste claims zijn ingediend door horecaondernemingen en Oranjeverenigingen. DEN HAAG Een speelgoed barbecue van Alle- hand Wooden Toys blijkt gevaar lijk voor kleine kinderen. De to maat en een paprika die aan de spiesen zitten zijn te klein voor kinderen jonger dan drie jaar. Ze kunnen het materiaal in de mond stoppen en stikken, meldde de Voedsel en Waren Autoriteit giste ren. Het houten speelgoed is in di verse winkels in het land verkocht. APELDOORN Het Openbaar Ministerie (OM) in Zutphen erkent dat er fouten zijn gemaakt in het onderzoek naar de moord op Gert Nijkamp. Officier van justitie Pollyan Spoon maakte gisteren op een zitting duidelijk dat het onderzoeksteam er zo wei nig van bakte dat het wel vervan gen moest worden. De gouden tip bleef drie maanden in een la lig gen. DEN HAAG Minister Cramer (Vrom) speldde gisteren in Den Haag een lintje op bij Irene van Lippe-Biesterfeld. Geen koninklijke onderscheiding - de koningin kwam er niet aan te pas - maar een blijk van waarde ring voor het werk van Irene voor een duurzame samenleving. „U heeft een belangrijke dimensie toe gevoegd aan het debat over duur zaamheid", aldus Cramer. WENEN Twee Nederlanderse bergbeklim mers in Oostenrijk hebben onwaar schijnlijk veel geluk gehad. Na de beklimming van de bijna 3800 me ter hoge Grossglockner overleef den de beide bergsporters op de te rugweg een val van maar liefst 100 meter. Een 36-jarige klimmer liep zware verwondingen op. Zijn bege leider wist de val zonder verwon dingen te doorstaan. HOUTEN Een 40-jarige arrestant is maandag morgen overleden in een arrestan tencomplex in Houten. Er wordt sectie verricht op zijn lichaam. Hoe de man om het leven kwam is onduidelijk. De politie pakte hem donderdag in Maarssen op wegens wildplassen. Hij bleek illegaal in Nederland te verblijven en zat daarom in vreem delingenbewaring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4