een maaltijd over te slaan Roompotsluis een week dicht voor scheepvaart purnir maar ligt er deze dagen verlaten bij Goeree betaalt aan Brouwersdam lÉl VAN €54,95 NU X ^€39.95^ VINTERSPORT Duitsers aangehouden voor bedrijfsdiefstal Man na vlucht toch in handen van politie Aanhoudingen na diefstal meubilair Levenloos lichaam op uienveld aangetroffen NEELTJE JANS - Vanaf de Ooster- schelde de Noordzee opvaren, is van maandag 21 tot en met vrijdag 25 september onmogelijk. Dan is de Roompotsluis gesloten voor al le scheepvaart. De stremming is onafgebroken, dus dag en nacht. Reden is dat de deuren uit de sluis worden verwij derd. De deuren lopen over rails. De wielen onder die deuren zijn versleten en moeten worden ver vangen. Een bok hijst de deuren uit de sluis en zet ze op de loswal aan de binnenhaven. Daar worden van elke deur de onderrolwagens vervangen. Volgens Rijkswater staat gaat het wisselen van de rol wagens vrij snel. Het meeste werk zit in het aan- en afkoppelen van leidingen en elektra. Een aantal be roepsschepen uit de binnenhaven wordt aan de buitenzijde afge meerd. De stremming gaat maan dag 21 september om 8.00 uur in. Bij slecht weer wordt het werk een week uitgesteld. De post Oud dorp meldt de stremming. Ook van 9 tot en met 20 november is de Roompotsluis gesloten. Dan wordt de hele kolk gereinigd. Het werk gebeurt vanaf een werkbak in de sluis. Deze stremming is al leen overdag. Vóór 8.00 uur, na 17.00 uur en in het weekeinde kan de sluis worden gebruikt. COEDEREEDE - Een bedrag van 170.000 euro moet de gemeente raad van Goedereede morgena vond op tafel leggen als medefina- cier voor het plan Brouwer- dam-Zuid, op Schouws grondge bied. Schouwen-Duiveland betaalt een half miljoen mee aan dit plan, dat onder meer voorziet in een onder waterdorp, een ecoboerderij en een reuzenrad. De gemeentelijke en provinciale bijdragen (totaal 1,2 miljoen) zijn bedoeld om van het rijk de rest van het ruim 5 miljoen euro kostende deelplan los te krij gen. Het plan Brouwersdam-Zuid valt goed bij ondernemers. Er zijn al veel initiatieven ingediend, waar onder genoemd reuzenrad. Over dit plan houdt de gemeente Schou wen-Duiveland morgenavond een inspraakbijeenkomst. Die begint om 19.00 uur in het gemeentehuis in Zierikzee. Stem op uw dagbladbezorger en maak kans op een gratis krantenabonnement. Boswachter Karei Leeftink inspecteert de drooggevallen bodem van het Noordervroom bij Westkapelle. foto Ruben Oreel woensdag 2 september 2009 ERIK big 22-2!. !DI lü 611? 41 RITTHEM De politie Zeeland heeft maandaga vond twee Duitse mannen van 33 en 26 aangehouden op de Engeland- weg in Ritthem. Zij worden ver dacht van diefstal van een porte monnee bij een bedrijf aan de En- gelandweg. De portemonnee is ei gendom van een 29-jarige IJmuide- naar, die voor zijn werk op bezoek was in het bedrijf. Ook de twee aangehouden mannen brachten vanwege werkzaamheden een be zoek aan het bedrijf. ZOUTELANDE De politie heeft maandag rond 02.00 uur, na een korte achtervol ging, een man aangehouden in de Swalingestraat in Zoutelande. De 27-jarige Duitser zat in een auto toen de politie hem signaleerde en benaderde. Daarop ging de man er vandoor. Bij zijn aanhouding bleek hij allerlei gestolen goed, waaron der autopapieren, een autoradio en cd-roms, bij zich te hebben. Hij is in verzekering gesteld en het gesto len goed is in beslag genomen. VLISSINGEN Drie mannen zijn dinsdagochtend vroeg aangehouden in de van Dis- hoeckstraat in Vlissingen wegens diefstal. De drie, 24, 25 en 27 jaar oud en woonachtig in Vlissingen, worden verdacht van het weghalen van vier bruine terrasstoelen en een tafel. De politie verzoekt de ei genaar van de gestolen terrasmeu belen zich te melden bij het politie bureau in Vlissingen of te bellen naar 0900-8844. OUD-VOSSEMEER Op een uienveld aan de Vrijbergse- dijk in Oud-Vossemeer is gister middag het levenloze lichaam van een oudere man gevonden. Volgens een woordvoerster van de politie is er geen misdrijf in het spel. Het slachtoffer is zo goed als zeker een natuurlijke dood gestor ven. Vermoedelijk is de man onwel geworden toen hij op het veld aan het werk was. Hulpdiensten kon den hem niet meer reanimeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47