eland 3 en verfrissingsdoekjes 'Haast maken met diepere vaargeul in Westerschelde is niet nodig' Beerput Ton Brandenbarg voor de Cultuur woensdag 2 september 2009 „Even met de waterkoker door de regenton en we hadden Commentaar water om ons te wassen en om koffie te zetten. Je moet is het preventieve kookadvies van creatief zijn als er geen water uit de kraan komt." Evides. Alvorens het water te drin- ken eerst drie minuten koken Loes piatjouw uit Lamswaarde Gisteren ging een beerput open over het Medisch Spec trum Twente. Een neuroloog, die hij herhaling dui delijk onbekwaam was, werd er jarenlang de hand boven het hoofd gehouden. De man ver klaarde patiënten ten onrechte ongeneeslijk ziek, maar zijn col lega's en de leiding van het zie kenhuis stopten zijn fouten weg. Ook medische staven van andere ziekenhuizen hebben waarschijnlijk onvoldoende zelfhelend vermogen. Minister Klink werkt aan dit probleem door de ziekenhuisdi recties meer greep op hun spe cialisten te geven, en door le den van het bestuur hoofdelijk aanspreekbaar te maken op de kwaliteit. Verder komt er een zwarte lijst van medici die ooit in de fout zijn gegaan én Klink wil artsen al na één klacht schorsen. Zo dreigen overal de relaties tussen artsen en patiën ten te verharden. Na misstan den als in Twente is dat bijna onvermijdelijk, maar niemand wordt er beter van. De laatste flessen drinkwater passeren de kassa bij Albert Heijn. Hulst is vaker getroffen door storingen foto's Camile Schelstraete Voorzitter Rüffilü! Inwoners van de gemeente Hulst zijn eerder geconfronteerd met for se storingen aan een van de nuts-voorzieningen. In het weekeinde van 26 en 27 no vember 2005 zitten bijna dertigdui zend inwoners meer dan een dag in de kou. Door zware regenval en ijzel ('extreme weersomstandighe den', aldus Delta) braken de boven grondse kabels tussen Terneuzen en Hulst. De kabels waren te zwaar en te dik geworden. Oost-Zeeuws-Vlaanderen draaide die zaterdag een groot deel van de dag op noodaggregaten. Bijna een jaar later is het weer raak. Bij een storing op 24 novem ber 2006 zitten 9800 Oost-Zeeuws-Vlaamse gezinnen zonder gas. De oorzaak is een te krappe diameter van een afsluiter in een tijdelijke aansluitleiding van een gasontvangststation. Weer bijna een jaar later, juli 2007, treft een stroomstoring een deel van de Hulster binnenstad. Graaf werk in de Bierkaaistraat was de oorzaak. De brandweer heeft een tankwagen opgesteld bij Terhole. MIDDELBURG - Ton Brandenbarg, directeur van de Zeeuwse Biblio theek, is de nieuwe voorzitter van de Raad voor de Cultuur Zeeland. Hij volgt Jaap van der Doef op, die sinds april vorig jaar interim-voor zitter was. Van der Doef was be- noemd nadat de vorige raad collec tief was opgestapt, omdat de leden vonden dat hun adviezen door het provinciebestuur onvoldoende se rieus werden genomen. Naast Brandenbarg, die gisteren of ficieel is benoemd, bestaat de nieu we Raad voor de Cultuur uit drie leden van de huidige interim-raad: Dianne Hoogstrate, Ludo Heesters en Johan de Koning. door Ben Jansen MIDDELBURG - De Tweede Kamer moet zich niet laten opjutten. De verdieping van de Westerschelde heeft geen haast. Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland) heeft de fractievoorzitters in de Tweede Kamer een brief met deze strekking gestuurd. Robesin doet de oproep het don derdag in het Kamerdebat bij het thema 'natuurherstel Westerschel de' te houden. De Kamerleden moeten zich niet laten verleiden af te glijden naar het brandende on derwerp 'derde verdieping'. Hij er kent dat die verdieping is overeen gekomen met Vlaanderen, maar meent dat ernstig valt te betwijfe len of er onmiddellijk gebaggerd moet worden, omdat de Antwerp se haveneconomie geen langer uit stel zou verdragen. Het Statenlid beroept zich daar voor op een publicatie van de Duit se investeringsmaatschappij Lloyd Fonds. Die stelt dat pas in 2012 weer sprake zal zijn van evenwicht tussen vraag en aanbod in de we reldwijde containervaart. Lloyd Fonds heeft een analyse gemaakt op basis van de bevindingen van wetenschappelijke instituten en consultants. De conclusie luidt dat het blijft moeilijk te voorspellen hoe het containeraanbod zich zal ontwikkelen. Duidelijk is dat de laatste tijd oudere containersche pen zijn verschrot en nieuwe zijn afbesteld. Lloyd Fonds verwacht dat eerst het everwicht tussen vraag en aanbod in de sector van de kleine containerschepen (tot 3000 stuks) zal worden hersteld. Pas in 2014 of 2015 doet zich dat voor in het segment van schepen van 10.000 containers of meer. Robesin in zijn brief: „Dat de vaar geul in de Westerschelde dus zeer dringend moet worden aangepast op de ontvangst van de grootste containerschepen, is dus onzin. Dat kan in een geleidelijk tempo." op zaterdag 26 september mee aan de 3e Paauwe fietstocht en schrijf u in. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn lenen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl 0U1 Zonnemaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autom'muten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3