Heitinga móet naar Everton Nederland 35 \J 33 37 Belgische bond schorst Witsel tot 23 november Amoah legt aanbod Twente naast zich neer Verdediger van Oranje heeft geen keus, net als naar AC Milan vertrokken Huntelaar Romano Denneboom De Nederlandse topclubs raakten gisteren, op de laatste dag dat transfers mogelijk waren, geen belangrijke voetballers kwijt. Landskampioen AZ behield Mounir El Hamdaoui, Ajax kan langer over Luis Suarez beschikken en Jonathan de Guzman werd niet weggekaapt bij Feyenoord. Toch werd er nog wel flink gehandeld. De belangrijkste transfers op een rij. Thomas Buffel EvanderSno Voetballer Oude club Nieuwe club John Heitinga Atlético Madrid Everton Youssouf Hersi FC Twente. AEK Athene Tim Vincken* Feyenoord Excelsior EvanderSno* Ajax Bristol Arne Slot* Sparta FC Zwolle Berry Powel* ADO Den Haag De Graafschap Romano Denneboom* FC Twente Sparta Fouad Idabdelhay* NAC Breda RKC Waalwijk Oussama Assaidi De Graafschap SC Heerenveen *verhuurd Rus pakt maar drie games en sneuvelt in eerste ronde US Open Hoofdklasser Hoek sneuvelt ook in districtsbeker Woensdag 2 september 2009 Tip? sport@pzc.nl De laatste voetbaltransfers BRUSSEL - Het sportcomité van de Belgische voetbalbond heeft Axel Witsel van Standard Luik een schorsing opgelegd tot 23 novem ber voor zijn schandalige over treding op Anderlecht-speler Mar- cin Wasilewski. Die liep door de trap van de speler van Standard zondagavond een open beenbreuk op. Daarnaast moet Witsel een boete van 2500 euro betalen en wordt zijn dossier overgedragen aan de Europese - en wereldvoetbalbond. De Uefa en Fifa kunnen beslissen Witsel ook internationaal een schorsing op te leggen. Standard Luik maakte dinsdag be kend tegen de straf in beroep te gaan. Als de straf gehandhaafd blijft, mist Witsel tien competitie wedstrijden en een bekerwedstrijd van Standard Luik. BREDA - FC Twente heeft kort voor het sluiten van de transferdeadli ne tevergeefs een poging onderno men om Matthew Amoah los te weken bij NAC. Het contract van de trefzekere aanvaller loopt na dit seizoen af. Hoewel de Bredase club het ver zoek van FC Twente aanvankelijk nog in beraad had genomen, was Amoah een stuk resoluter in zijn oordeel: hij wilde het seizoen per se afmaken bij NAC. De spits, die met zijn land Ghana zeer vermoe delijk uitkomt op het wereldkam pioenschap in Zuid-Afrika, stond vorig seizoen ook al in de belang stelling van FC Twente. NAC Breda heeft de 28-jarige aan valler al aangegeven dat het graag met hem door wil. Maar voorlo pig lijkt de voormalig speler van Vitesse, Fortuna Sittard en Borus- sia Dortmund rustig af te wach ten. door Leon ten Voorde KATWIJK - De uitgang van de trans fermarkt is soms net een dolle draaideur die de spelers op de vreemdste plekken afzet. Voor veel voetballers is het verblijf in de etala ge een dwaas avontuur en nu het slot er weer voor een klein halfjaar tje opzit, weerspiegelt zich dat op 1 september als geen ander in de se lectie van het Nederlands elftal. Neem nou John Heitinga. De ver dediger hoorde van alle kanten dat zijn club Atlético achter zijn rug tot een akkoord met Everton is ge komen, maar maandag meldde hij nog doodleuk dat hij helemaal geen zin had in de Engelse club, omdat hij zo werd gewaardeerd in Madrid. Maar als Oranje dinsdaga vond de voorbereiding op de duels tegen Japan en Schotland begint, ontbreekt Heitinga, omdat hij op dat moment wordt gekeurd in Li verpool. Vandaag zal hij zich bij Oranje melden als speler van Ever ton. John Heitinga had eenvoudigweg geen keus. Ondanks een doorlo pend contract wilden ze bij Atléti co hoe dan ook van hem af Collega-international Klaas-Jan Huntelaar overkwam bijna hetzelf de toen hij te horen kreeg dat Real Madrid hem aan VfB Stuttgart had verkocht. Maar Huntelaar is een ei genwijze, die zich niet zomaar als handelsvee laat misbruiken. Boven dien vond hij de Duitse subtopper ook beneden zijn stand en dus wachtte hij op een echte grote club. Dat werd AC Milan dus. Het is even wennen, maar op de spelerslijst voor de wedstrijden te gen Japan en Schotland staan ach ter de namen van Wesley Sneijder en Arjen Robben Inter Milaan en Bayern München. Enkele maanden geleden noemden ze Real nog de mooiste club van de wereld, nu vin den ze allebei dat ze schandalig zijn behandeld door diezelfde club. Maar de grote gekte van de spelers- carrousel wordt natuurlijk het best De voetballers van het Nederlands elftal trainen in Katwijk. John Heitinga is er niet bij. Hij is bezig met zijn over gang van Atlético Madrid naar Everton. foto Koen van Weel/ANP gesymboliseerd door die ene speler die op de training van Oranje holt en dolt alsof er nooit iets raars is ge beurd. Rafael van der Vaart lag een maand lang als een koopje in de schappen, maar vlak voor het ver strijken van de deadline werd zijn naam- en prijskaartje alsnog wegge haald. Van der Vaart mag na de trai ning aan de verbaasde journalisten uitleggen waarom hij niet weg hoeft bij Real, terwijl hij in de gehe le voorbereiding als een paria is be handeld. Geen speelminuten, zelfs geen rugnummer en als de groep ging trainen werd hij als een pupil van het veld gestuurd omdat de grote jongens van het eerste er aan kwamen. Afgelopen zaterdag kreeg Van der Vaart plots zijn rugnummer 23 te rug, omdat de technische staf na het tellen van alle sterren tot de conclusie kwam dat 'de speciale kwaliteit' van de Nederlander toch niet voorhanden was in de selectie. „Er ontbrak toch nog wat creativi teit vonden ze." Het lijkt een grapje, maar Van der Vaart meent het serieus. Wie het al lemaal nog snapt, mag het zeggen. „Ik dacht in het begin ook: wat ge beurt hier nou", aldus Van der Vaart. „Omdat Robben en Sneijder weg waren, wilden ze me hoe dan ook houden. Het is nu in ieder ge val duidelijk dat het niet aan mijn kwaliteiten heeft gelegen dat ik aan vankelijk weg moest. Ik weet van mezelf dat ik goed genoeg ben." Hij kent de twijfels bij de buiten wacht. „Ik ben ook reëel, ik neem een risico en besef maar al te goed dat ik in het begin nog niet veel aan spelen zal toekomen. Het wordt zwaar, maar tot aan de win terstop ga ik voor mijn kans. Als ik niet aan spelen toekom, kan ik in januari altijd nog weg." Want dan opent die doldwaze spe- lersmarkt de poorten opnieuw. Tim Vincken Youssouf Hersi Stefan Babovic Voetballer Oude club Stefan Babovic* FC Nantes Kerlon Mauro Souza* Internazionale Zé Eduardo Cruzeiro Marko Pantelic Hertha BSC Morten Nordstrand FC Kopenhagen Leonardo (clubloos) Thomas Buffel Club Brugge Henrique Barcelona Afonso Alves Middlesbrough Nieuwe club Feyenoord Ajax Ajax Ajax Groningen NAC Breda Racing Genk Racing Santander Al Sadd Felix Binicewicz bron Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35