Ruzie tussen Gent en Brugge SU/O zeeland 125 ■■AO/ 7, 1 TILROE OPUH Elmo moet nog even geduld hebben Showtime!!! DELSCHER. Gentse campagne wekt woede burgemeester Brugge Aardenburg strijdt voor behoud stadhuis Man na vlucht toch in handen van de politie Duitsers aangehouden voor bedrijfsdiefstal Carnavalsclubs bijna in nieuwe loods woensdag 2 september 2009 Voor de shows van a.s. zaterdag moet u van tevoren uw plaats reserveren Tel. 0113 227607. Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl B door Wout Bareman CENT - De stadsbesturen van Gent en Brugge liggen met elkaar over hoop. Directe aanleiding is een ad vertentiecampagne, waarin de stad Gent wordt aangeprezen als 'veel authentieker dan het mooie Brugge'. Burgemeester Patrick Moenaert van Brugge reageerde woedend met een brief op poten aan zijn Gentse collega Daniël Ter- mont. Die zegt dat hij niet uit is op ruzie, maar zeker geen excuses zal aanbieden. De historische Vlaamse steden Gent en Brugge steken elkaar, in de strijd om de toerist, al jaren naar de kroon. Moenaert: „Brugge wordt in die campagne beledigd. Gent verkoopt zichzelf als authen tieker dan Brugge. Ik vind het on gepast om een zusterstad aan te vallen. Gezien de economische cri sis kunnen we beter samen cam pagne voeren als dé Vlaamse kunststeden." Gent gebruikte voor de promotie campagne een citaat uit National Geographic Traveler Magazine. Termont: „Van intrekken van de campagne is geen sprake, want het ging om een eenmalige campagne, gevoerd in het magazine van vlieg tuigmaatschappij Brussels Airli nes. Dat gebeurde in juli en die maand is alweer een tijdje voorbij, dus de campagne ook." Hij verzekert overigens dat Gent niet uit is op ruzie met de Brugge lingen. Er is volgens Termont im mers sprake van 'een goede band' tussen de twee steden. Maar de burgemeester van Gent is ook weer niet van plan excuses aan te bieden aan de burgemeester van de even verderop gelegen stad. „Ik zal hem een keer trakteren op een weekendje Gent, zodat hij ook eens een authentieke historische stad kan zien." Een pesterijtje, zoals Brugge in het verleden ook al eens uithaalde met wervende affiches op de Gent se trams. De verhoudingen zijn overigens ook vertroebeld door re cente uitspraken van burgemees ter Termont over de verbreding van het Schipdonkkanaal, dat Zee- brugge een betere aansluiting op het Europese vaarwegnet moet be zorgen (Schelde-Seine). Termont noemt de verbreding een aanslag op het landschap en de na tuur. Hij pleit voor uitbreiding van de estuaire vaart vanuit Zeebrugge buitenom over de Noordzee naar de Westerschelde en Gent, waar bijvoorbeeld containers verder kunnen worden doorgevoerd naar Europa. ZOUTELANDE De politie heeft maandag rond 02.00 uur, na een korte achtervol ging, een man aangehouden in de Swalingestraat in Zoutelande. De 27-jarige Duitser zat in een auto toen de politie hem signaleerde en benaderde. Daarop ging de man er vandoor. Bij zijn aanhouding bleek hij allerlei gestolen goed, waaron der autopapieren, een autoradio en cd-roms, bij zich te hebben. RITTHEM De politie heeft maandagavond twee Duitse mannen van 33 en 26 aangehouden op de Engelandweg in Ritthem. Zij worden verdacht van diefstal van een portemonnee bij een bedrijf aan de Engeland weg. De portemonnee is eigendom van een 29-jarige IJmuidenaar, die voor zijn werk op bezoek was in het bedrijf. Ook de twee aangehou den mannen waren daar aan het werk. HULST Carnavalsverenigingen uit Hulst en omgeving kunnen vanaf eind november terecht in een nieuwe bouwloods aan de Meridiaan op be drijventerrein Hogeweg IV in Hulst. Gisteren is de bouw begon nen. De kosten bedragen ruim 900.000 euro. De loods dient ter vervanging van de werkplaats die eind januari 2008 in vlammen opging. AARDENBURG - Een groot deel van Aardenburg hoopt dat de actie tot behoud van het voormali ge stadhuis op de Markt net zo'n groot succes zal worden als de actie voor het openhouden van het zwembad. Een goede maand geleden protesteerden vijfhon derd Aardenburgers tijdens de 'befietsing' van Sluis in het belfort tegen het voornemen het zwembad te sluiten. Sluiting van het zwembad is voorlopig van de baan. Aardenburg hoopt dat er nu ook een toekomst gloort voor het stadhuis. Het college van Sluis wii het voormalige bestuurs centrum van Aardenburg verkopen. De gemeente raad stak daar een stokje voor en vroeg om een toekomstplan voor alle gemeentelijke gebouwen om een goede afweging te kunnen maken. Dit plan is er nog steeds niet. Ook Bond Heemschut, dat opkomt voor gebouwen met een belangrijke historische e betekenis, is fel gekant tegen het voornemen het voormalig stadhuis te verkopen en te laten slopen. foto Camile Schelstraete Janine Dousma uit Kapelle, oud-leerlinge van het Buys Ballot College (nu Ostrea Lyceum) in Goes, heeft haar huisartsenbul be haald aan de Universiteit van Utrecht. Dousma studeerde genees kunde aan de Universiteit van Maastricht. BRIL (MONTUUR EN guazen) ffiEasötaocs'Oa' door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - De politiek, dieren vrienden, kattenbezitters en men sen die kampen met kattenpoep in hun tuin: zij wachten allemaal op de uitslag van het onderzoek naar de schadelijkheid van de kat- tenverjager. De Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) test of het apparaat, dat ho ge geluiden maakt om katten weg te jagen, effect heeft op de gezond heid van mens en dier. Dat onder zoek heeft vertraging opgelopen. „Inmiddels zijn er Kamervragen over gesteld, waar wij ook ant woord op moeten geven", zegt VWA-woordvoerder Astrid Berg man. Aanleiding voor het onder zoek is een klacht uit Zierikzee van het baasje van kat Elmo. Elmo zou getraumatiseerd zijn door de ultrasone geluiden van het appa raat. De bezitter van de kattenver- jager (de buurman van Elmo) werkt zelf bij de VWA, maar dit heeft volgens Bergman niets te ma ken met de vertraging. Op de dag dat het artikel over de kattenverjager in de PZC ver scheen, stelde de Partij voor de Dieren (PvdD) Kamervragen over het apparaat. De PvdD wil een ver bod op het particulier gebruik van kattenverjagers. Met Elmo gaat het inmiddels stuk ken beter, zegt Lia Storm van Stich ting Dierenvrienden Schouwen- Duiveland. De kattenverjager van de buren staat uit, in afwachting van het onderzoek van de VWA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27