Jeugdvakantieweek is Twee huurders op donatiefeestje RWS 22 Automobilist rijdt over voet wandelaar PZC www, bezorgers, nl Verwarring over gemeentegids Informatieochtend whiplashpatiënten Levenloos lichaam gevonden op uienveld Drukte voor pontje Veere-Kamperland Hockeyclub werft leden bij Goes Kinderstad woensdag 2 september 2009 „De kinderen kunnen zich tijdens deze week lekker uitleven, alles mag in principe: door Frank Balkenende GOES - Het was de bedoeling er een feestje van te maken, maar slechts 2 van de 41 huurders van woningcorporatie RWS die een woningproject voor aidswezen in Zimbabwe meefmancieren, kwa men dinsdag opdagen. Ze kregen een officieel certificaat (een foto in een mooie lijst met de tekst: medehuisbaas) van Stichting Homeplan die in het Zimbabwaan se Hatcliffe twintig zogeheten ron- davels bouwt. Dat zijn traditionele hutten. Omdat de RWS 25 jaar bestaat kon den de zesduizend huurders kie zen uit een cadeau. Naast contan ten was één daarvan was een bij drage van 25 euro aan het project van Homeplan. De RWS verdub belde, dat bedrag en een schilders bedrijf dat veel voor de corporatie werkt, deed ook nog een duit in het zakje. Daarmee komt het tota le bedrag uit op 2500 euro. Huurders Tanita Schuit uit Goes en loan van de Ree uit Wissenker- ke, die samen met de andere 39 huurders medehuisbaas worden, hoefden niet lang na te denken. „We hebben het zo goed in Neder land", zegt Schuit. Daar is Joan het mee eens. „Kijk, 25 euro is een ka pitaal in dat land. Daar kun je mensen al een eind mee op weg helpen." Zimbabwe is door de politieke in stabiliteit en corruptie een moei lijk land voor ontwikkelingsprojec ten. Homeplan durft het project aan omdat wordt samengewerkt met een betrouwbare lokale part ners. Katholieke zusters zullen het a ids wezenwijkje runnen. Mede-organisator Marlies Krijger Ik wapen me tegen fietsendieven reactiés: 442 Dorpsbos Oud-Sabbinge is niet heilig eens oneens 135% I 65% KLOETINGE Op de Oostmolenweg in Kloetinge is gistermiddag rond half twee on bekende automobilist tegen of over de voet van een zestienjarig meisje gereden. Het meisje liep daar samen met een 40-jarige vrouw uit Goes. Tus sen hen in voerden ze een paard mee. Een achteropkomende auto reed zo dicht langs het meisje dat haar voet werd geraakt en ernstig verwond. In eerste instantie stopte de bestuurder, maar na een woor denwisseling reed hij door. De man reed, samen met een vrouw, in een lichtgrijze auto. of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNeR NieuwsMedia GOES Bij Goese bedrijven heerst verwar ring over advertenties in een inter- gemeentegids. Het bedrijf Internet- gemeentegids uit Groningen bena dert bedrijven, verenigingen en in stellingen met de vraag of ze tegen betaling in deze digitale Goese ge meentegids willen staan. De ge meente onderstreept dat dit geen initiatief van haar is. Zij vermeldt zelf instellingen gratis in de Weg wijzer, een papieren uitgaven die huis-aan-huis wordt verspreid. GOES Het Whiplash Informatiecentrum Europa (WIE) houdt op dinsdag 8 september in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes een informatieoch tend voor mensen met een whip lash, hun partner en familie. Ervaringsdeskundigen van het WIE beantwoorden vragen over whiplash en geven informatie over behandelaars en juridische afhan deling van letselschade. De infor matieochtend is van 10.00 tot 12.00 uur, toegang gratis. OUD-VOSSEMEER Op een uienveld aan de Vrijbergse- dijk in Oud-Vossemeer is gister middag het levenloze lichaam van een oudere man gevonden. Volgens een woordvoerster van de politie is er geen misdrijf in het spel. Het slachtoffer is zo goed als zeker een natuurlijke dood gestor ven. Vermoedelijk is de man onwel geworden toen hij op het veld aan het werk was. Hulpdiensten heb ben nog een poging gedaan hem te reanimeren, maar die hulp mocht niet meer baten. Dagbladbezorger van het Jaar 2009 Stem op uw dagbladbezorger en maak kans op een gratis krantenabonnement. www.worddagbladbezorger.nl VEERE - Was Zeeland vroeger afhankelijk van zo'n honderd pontjes, van daag de dag zijn er een stuk of achttien fiets- en voetveren voor recreatie ve doeleinden. Zoals die van Veere naar Kamperland. Vanaf mei tot eind au gustus zette het veer al meer dan 8.600 fietsen en voetgangers over. Dat is evenveel als het hele vorige seizoen. foto Lex de Meester GOES - De Goese Mixed Hockey Club (GMHC) grijpt het evene ment Goes Kinderstad aankomen de zaterdag aan om nieuwe jeugd leden te werven. Daarvoor wordt het parkeerterrein voor de V8cD omgevormd tot kunstgras hockey veld. De GMHC richt zich vooral op jon gens vanaf vijf jaar, die vanaf dit seizoen lid kunnen worden. Voor heen was zes jaar de minimum leeftijd. Volgens de club melden zich de laatste jaren meer meisjes dan jongens aan. Om meer jon gens aan te trekken, heeft de GM HC een nieuw trainingsprogram ma ontwikkeld, speciaal toege spitst op vijfjarigen. 180 kinderen toveren het grasveld achter de Westhof in Krabbendijke om tot huttendorp tijdens de Jeugdvakantiewee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24