TURKIJE ill II 111 Waterstoring treft Hulst de ndernemer PZC 10 en 11 8 en 9 Vandaag in de bijlage: ü£ORDEEL VA/EEK totclOO KORTING Word ook abonnee! KR AS.NL Inwoners geadviseerd tot en met zaterdag geen leidingwater direct uit de kraan drinken gOS zjet Oude fout bankiers rond bonussen Rapport schetst onthutsend beeld in zaak neuroloog verder Volvo's zijn niet bestand tegen politiewerk goede service nette prijs Buitjes 20° Vrouwen behoeden voor gruwelijke dood Merkel 'buigt voor de doden' WOENSDAG 2 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 206 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 in de stoel: Louise Bedouwe Zeeuwse calamaris smaakt perfect De toekomst begint op Contacta zie ook: www.deondernemer.nl WALCHEREN op vele Turkije-zonvakanties APELDOORN - De remmen van de nieuwste auto's van de KLPD deu gen niet. Ze zijn niet bestand te gen het zware werk van de snel- wegpolitie en vliegen spontaan in brand. Het gaat om de Volvo V50 ds, een 185 pk diesel, die een top snelheid kan halen van 215 kilome ter per uur. De korpsleiding heeft verordonneerd dat met deze auto's niet harder mag worden gereden dan 140 kilometer per uur. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530' waarom zou je meer betalen Zie www.kras.nl/turkijevoordeelweek Alleen geldig op reizen met vertrek t/m. 31 oktober 2009 door Frank van Cooten HULST - Inwoners van de gemeen te Hulst wordt geadviseerd tot ze ker zaterdag 5 september geen wa ter direct uit de kraan te drinken. Deze preventieve maatregel van waterleverancier Evides is het ge volg van de grote waterstoring in Oost-Zeeuws-Vlaanderen van maandagavond 11.00 uur tot een groot deel van gisteren. Tot paniek en grote overlast heeft de waterstoring niet geleid. Inwo ners van de gemeente Hulst zijn wel wat gewend met grote stroom- en gasstoringen in het re cente verleden. Een verband tus sen de storingen is er niet, omdat de oorzaken verschillend zijn. „Het blijft toch ongelofelijk dat we de afgelopen jaren storingen met gas, stroom en nu water voor onze kiezen hebben gekregen. Wat dat betreft, zitten we in een vreemde hoek van Zeeland omdat ook deze storing alleen de regio Hulst heeft getroffen", zei de Hulster burge meester Jan Frans Mulder gisteren. Toen de storing zich maandaga vond laat openbaarde, werd in de brandweerkazerne een crisisteam geformeerd. Om iedereen zo snel mogelijk van water te voorzien, werd besloten ook water vanuit de zuiveringslocatie in Sint Jansteen in het leidingnet te pompen. De waterdruk in de leidingen bleef echter te laag. „Omdat we nog niet wisten hoe lang het zou duren voordat het lek werd gevonden, be sloten we de installatie van tap punten in de dorpen voor te berei den", aldus Mulder. „Dat bleek niet nodig te zijn, toen het lek werd getraceerd." Dat was in een bietenveld tussen de Hontenis- sestraat en Terhole. Het lek was gis teren rond 12.00 uur gedicht. De oorzaak van het lek is niet bekend. De lekkage heeft mogelijk effect ge had op de kwaliteit van het leiding water in de gemeente Hulst. Om dit vast te stellen zijn watermon sters genomen. De testresultaten zijn zaterdag bekend. Evides advi seert het leidingwater drie minu ten te koken alvorens het te drin ken. Het water is wel te gebruiken voor wassen, douchen en het toi let. Evides verspreidde gisteren huis-aan-huis een kookad- vies-kaart. Zodra het drinkwater geschikt is voor directe consump tie, krijgen de inwoners een groe ne kaart in de bus. Eventuele schadeclaims kunnen wor den ingediend bij Delta Infra, Anthony Fokkerstraat 8, 4462 ET in Goes. pagina 2 en 3: Hulst creatief met Spa en verfrissingsdoekjes DEN HAAG - Minister Wouter Bos van Financiën ziet in de bankwe reld een terugkeer van het gedrag dat heeft geleid tot de internationa le financiële crisis. „Overal zien we tekenen van oud gedrag weer op komen. Bonussen, transacties en risico's die je niet zou moeteiywil- len. Dat moet de kop ingedrukt worden", zei Bos gisteren. Bos verwees naar plannen van de Franse president Nicolas Sarkozy en de Duitse bondskanselier Ange la Merkel die de bankiers aan har dere afspraken willen binden. Bos is daar ook al enige tijd mee bezig. Hij hoopt op een gezamenlijke aanpak van de G20 die in het weekeinde in Londen vergadert. pagina 13: 'roekeloze banken onteigenen' Glashandel MELiESTE Boek vóór 7 september! Bij Woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve wordt water aangevoerd voor de toiletten. Zeeland: 2, 3, 21 tot en met 29; Binnen land: 4 tot en met 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 12; Sport: 33 tot en met 37; Televisie: 30 en 31; Bij lage: deOndernemer ENSCHEDE - De commissie Lemstra heeft gisteren het onderzoek gepre senteerd naar het falen van een neuroloog van het Medisch Spec trum Twente in Enschede. Hij ver klaarde tal van patiënten ten on rechte ongeneeslijk ziek. De in opspraak geraakte Enschede- se neuroloog Ernst Jansen Steur was zelf ziek. Via het rapport komt voor het eerst een reactie van de ondergedoken medicus naar buiten. Hij verklaart dat hij vele jaren onder behandeling was van een gedragspsycholoog. pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: grote doofpot zaak in ziekenhuis foto Camile Schelstraete Consument moet goedkope kleding boycotten zie pagina 4 en 5 reacties: 424 Gemeenten mogen best wat verdienen aan het parkeren eens 39% oneens i 61%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1