De toekomst begint op Contacta contacta Compleet assortiment voor bouw en afbouw IIEHII L0GUS I Thema Plaza ICSIGNMAKERS goed gezien De zomervakantie zit erop! In die periode hebben veel ondernemers zich bewust of onbe wust beraden over de toekomst van hun organisatie. Uit de stroom van aanmeldingen voor Contacta.nl 2009 blijkt meer dan ooit het besef dat bedrijven zich moeten laten zien om gezien te worden. door Loes van der Hoeven GOES - "De afgelopen weken staat bij Contacta.nl de telefoon rood gloeiend. Er is nog standruimte be schikbaar, maar 'vol' betekent bij ons echt vol!", vertelt projectleider Jeanet Menheere. "Niet verwonderlijk, want Contacta.nl 2009 is veel meer dan een bedrijvenbeurs. Het is een nieuw, uitdagend en vooral uitnodi gend podium waarop overheid, be drijfsleven en onderwijs op allerlei ma nieren laten zien dat zij geloven in de toekomst van Zeeland!" Contacta.nl vindt plaats van 13 tot en met 15 oktober 2009 in de Zeeland hallen Goes. Op 14 oktober houdt de Provincie Zeeland in Schouwburg 'De Mythe' in Goes van 19.30 tot cir ca 22.00 uur het symposium 'Sterker en Duurzamer'. De kernvraag tijdens dit symposium is: "Hoe zorgen we er samen voor dat Zeeland sterker en duurzamer uit de economische crisis komt?" En zou 1 WERK(T) Gevelreclame b0uwb0rden autobelettering bewegwijzering displays vlaggen reclameborden technologieweg 11 4311 rv bruinisse 0111 485 485 www.imcsignmakers.nl Vlnr Nout Nagtegaal en Jeroen van den Oord van ROC Zeeland. sterker ook duurzamer zijn? Of is duurzamer sowieso sterker in de toe komst? Tijdens het symposium beantwoor den topsprckers Herman Wijffels en Ruud Koornstra deze en andere vra gen. Ook Zeeuwen (uit bedrijfsleven, onderwijs en^overheid) komen aan het woord. Naast aandacht voor sti mulering van een duurzaam denken en handelen zal er op het symposium aandacht zijn voor het korte-ter- mijn-perspectief. Zonder overleving op de korte ter mijn heeft het geen zin te investeren op de lange termijn. De Provincie Zeeland nodigt ieder een van harte uit, het symposium 'Sterker en Duurzamer' op 14 okto ber vanaf 19.30 uur in de Mythe in Goes bij te wonen. Vanaf 8 septem ber is meer informatie over het volle dige programma en de inschrijvings mogelijkheden te vinden op www.contacta.nl en www.zee- land.nl. Voorafgaand aan het sympo sium kunnen de deelnemers in de Zeelandhallen Goes vanaf 14.00 uur Contacta.nl bezoeken met zijn circa 250 stands en het Thema Plaza. Vanaf 18.30 uur worden bussen ingezet van af de Zeelandhallen naar De Mythe. Na het symposium brengen de bussen de bezoekers aan het symposium 'Ster ker en Duurzamer' weer terug naar Bouwmaterialen, sierbestrating, hout- en plaatmaterialen, natuursteen, tegels en sanitair, kasten, plafonds en vloeren voor meer informatie bezoek onze vestiging Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl de Zeelandhallen. Vitaminen "Veel bedrijven hebben door de eco nomische crisis blauwe plekken opge lopen. Op ons inspiratie-eiland, het LMG-plein, geven wij die onderne mers tegen minimale kosten de nood zakelijke vitaminen waannee zij weer lekker in hun vel zitten", zegt directeur/eigenaar Perry Kentin van full service reclame- en nuiltimediabu- reau Leisure Media Group uit Roosendaal. "Al bij de opening van ons Goese kantoor vorig jaar oktober, hebben wij besloten, dit jaar met een inspirerend, breed opgezet plein pre sent te zijn op Contacta.nl, te meer omdat ik zelf uit Goes kom. Samen met vier Zeeuwse partners bieden wij een laagdrempelig totaalconcept om bedrijven een functionele facelift te geven. Gezonde oppeppers dus, zoals een actuele reclame-uiting, logo of website, nieuw sanitair, tegels of na tuursteen, een fris verfje of wanddeco ratie, nieuwe beglazing of glasdecora tie of een complete, actuele kantoor inrichting. Een professional zet de wensen van de bezoeker ter plekke om in een inspirerende schets, waar op wij en onze partners onze gratis ad viezen baseren. Dat gebeurt in een re laxte, vitaminerijke omgeving. Binnenkort nodigen alle deelnemers aan het plein hun relaties en prospects uit. Dat zal ongetwijfeld aanzienlijk meer beursbezoekers opleveren. Re gistratie vooraf (bij voorkeur via www.lmgweb.nl) is dan ook noodza kelijk om teleurstellingen te voorko men." ROC Zeeland is op het The ma Plaza een van de vertegenwoordi gers van 'Onderwijs en Onderne men'. Directeur cluster Techniek Jeroen van den Oord en teamleider Werktuigbouw/voorzitter Stichting Passaat Nout Nagtegaal: "Als ROC Zeeland geven wij stude'nten méér dan een vakopleiding met kennis en vaardigheden: wij maken hen ook be wust van nieuwe technologieën, duur zaamheid en maatschappelijke the ma's. Dat promoten wij op Contac ta. nl. Zo werkte onze afdeling motor voertuigentechniek mee aan het pro ject 'Go for Africa'. Studenten en do centen rijden door hen opgeknapte oude auto's naar Gambia om ze daar Foto: duofoto aan collega-scholen over te dragen en de studenten en docenten te leren hoe zij ze duurzaam moeten onder houden. Verder besteden wij grote aandacht aan de bewustwording dat 'veilig werken' meer is dan alleen een VCA-certificaat behalen. Handelen volgens de veiligheidsregels moet een tweede natuur worden van onze stu denten. Duurzame energie gaan wij binnen onze cluster vormgeven door deelname aan de bekende Zonneboot- race en integratie van thema's binnen het onderwijs. Stichting Passaat levert een concrete, tastbare bijdrage aan kleinschalige onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden door deelne mers en docenten van Zeeuwse on derwijsinstellingen ter plekke te laten meedenken en meewerken met de lo kale bevolking. Zij hebben met succes een project in Ethiopië uitgevoerd en starten in ok tober een project met een school uit Zanzibar (Tanzania). Maar wij bieden ook kennis aan Zeeuwse bedrijven om de economische ontwikkeling in Zeeland op een hoger niveau te brengen, want die blijft achter bij de landelijke. Voor het tweede achter eenvolgende jaar is het aantal nieuwe techniekstudenten gegroeid. Dat is ook nodig, want als de markt aantrekt moeten wij goed opgeleide technici beschikbaar hebben." Meer informatie: www.roczeeland.nl en i mow. stick tingpassaa t.nl Projectmanager Jeanet Menheere: "Naast het beursthema 'Samenwer ken, Netwerken' staan tijdens Con tacta.nl drie subthema's centraal: Onderwijs Ondernemen - Maat schappelijk Verantwoord Onderne men - Grensoverschrijdend Onder nemen. Woensdag 14 oktober 14.00 uur - 22.00 uur - MVO in de praktijk - Provincie Zeeland- Grens overschrijdend Ondernemen - Economisch Impuls Zeeland Donderdag 15 oktober 14.00 uur - 22.00 uur - Onderwijs en Ondernemen, Meet Greet in het kader van stages, diverse demonstraties door studenten. Vanaf 8 september op onze website www.contacta.nl: I concrete details omtrent het programma en de mogelijkheid voor onder- I nemers 0131 voorafin te schrijven en deel te nemen aai} de activiteiten op I het Thema Plaza. Ook in de beurskrant van 7 oktober 2009 zullen wij het programma vermelden." Bruisende Zeelandhallen I Naast Contacta.nl van 13 t/m 15 oktober 2009 staan de deuren |j van de Zeelandhallen wijd open voor: 9 t/m 13 september Seniorenbeurs 1 september t/m 5 oktober Kartbaan 26 t/m 27 september Snuffelmarkt 3 oktober Irish Evening Speciale activiteiten op het Thema Plaza: Dinsdag 13 oktober 19.00 uur - 22.00 uur - Hoe onderneem je in de crisis? - Kamer van Koophandel, Economisch Impuls Zeeland en Syntens. Op een praktische wijze worden de ze thema's toegelicht tijdens de drie dagen op de beursvloer op een cen traal Thema Plaza, een activiteiten plein van 120 vierkante meter. Het plein is voorzien van een podium en schennen, waarop interviews, speeddates, demonstraties, netwerk momenten en interactieve presentat: dernemers vertellen er over actuele si Projectmanager Jeanet Menhee re. Foto: duoFoto s plaatsvinden. Aansprekende 011-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105