KA Notaris van Goethem is generalist -ndememer fÊm infotorial NOTARIS VAN v i Cindy van Goethem is per 1 ja nuari 2009 benoemd tot nota ris. Met ingang van die datum is ze notaris Beltman opgevolgd, bij wiens kantoor ze al geruime tijd werkzaam was als kandidaat-nota ris. Cindy van Goethem en haar ge motiveerd team van zeven mede werkers opereren vanuit een fraai monumentaal pand aan de Grote Markt in Hulst. Notaris van Goet hem is een echt regionaal kantoor met veel ervaring en knowhow op zowel familierecht als onderne mingsrecht en onroerend goed. Voor notaris van Goethem is het onder het huidige economische gesternte niet de meest gunstige tijd om te starten als nota ris. Cindy denkt echter in termen van kansen in plaats van bedreigingen. „Je wordt meteen in het diepe gegooid. Het is zeker onder de huidige economische om standigheden belangrijk om de kosten binnen de perken te houden. De bedrijfs voering gaat niet meer vanzelf, je moet er zelf meer achteraan. Natuurlijk blijf je de clientèle bedienen met de bestaande tradi tionele producten, maar je gaat wel iets meer de advieskant op. Als mensen naar de notaris komen vanwege een scheiding, wordt bijvoorbeeld tegelijkertijd geadvi seerd om ook eens naar het testament te kijken. Moet dat niet aangepast worden? Het is essentieel om notariële akten tijdig aan veranderende situaties en (fiscale) re gelgeving aan te passen. De erflater wil het opgebouwde vermogen via een testament zo voordelig mogelijk doen overgaan op de volgende generatie. Het is raadzaam om een testament om de vijf jaar te toet sen op gewijzigde omstandigheden. Situ aties zijn te veel aan verandering onderhe vig om een testament onbeperkt in een la of digitale kluis te laten liggen", aldus mr. Cindy van Goethem. Ze legt uit dat schenking bij leven tegen een gunstig be lastingtarief, vaak aantrekkelijker is dan het vermogen bij overlijden tegen een hoog tarief te laten vererven. „Los van het fiscale voordeel geschiedt schenking bij le ven met de 'warme hand'. Je krijgt er dankbaarheid voor terug. Je ziet de glim lach bij de begunstigden op het gezicht. Bij overlijden merk je daar uiteraard niks van." Cindy stelt dat mensen in allerlei belang rijke fases van hun leven met de notaris te maken krijgen. Ze kopen een huis, gaan trouwen of samenwonen, starten een be drijf, vereniging of stichting, gaan schei den en onvermijdelijk worden ze ook ge- Grote Markt 1 -3 Hulst Tel: 0114-312821 Fax: 0114-316759 E-mail: info@notarisvanooethem.nl Website: www.notarisvanooethem.nl Bij de Ondernemer zijn we op zoek naar innovatieve ondernemers. Heeft u afgelopen jaar iets innovatiefs gedaan, of gaat u dit het komende jaar doen? Laat het ons weten! Elke ondernemer die zich aanmeldt met zijn/haar innovatie krijgt een vermelding in de innovatiekrant. Neem contact met ons op: E: deondernemer@bndestem-pzc.nl T: 076-53122 77 - De innovatiekrant verschijnt op 18 november als special in de Ondernemer. Met vriendelijke groet, Johan van de Kieboom Bladmanager de Ondernemer confronteerd met sterfgevallen. Er is het nodige leed waar de notaris vaak mee te maken krijgt: Echtscheiding, faillissement, executoriale verkoop, dood. De zaken moeten echter wel goed geregeld worden zodat men óp een solide structuur kan te rugvallen. Structuur, rechtszekerheid en vertrouwen zijn essentieel. Begrippen die voor notariskantoor Van Goethem een tweede natuur vormen. Het kantoor is laagdrempelig met een hoge mate van maatschappelijke betrokkenheid. De me dewerkers komen allen uit Hulst en oms treken en weten wat er speelt in de regio. „Er is bij ons een horizontale organisatie structuur met korte communicatielijnen. Dat werkt heel efficiënt, mede omdat ie dereen van elkaar weet welke dossiers in behandeling zijn. De rechtsgebieden lo pen door elkaar heen, wat de afwisseling in het werk ten goede komt. Grote nota riskantoren werken veelal in secties waar door je het overzicht mist. Wij zijn gene ralist." Het wat 'stoffige' imago van het notariaat is volgens Cindy al lang achter haald. „Wij hebben met vele facetten van het dagelijkse leven te maken. Het notari aat is juist dynamisch; we zijn betrokken bij allerlei ontwikkelingen. Bovendien is het recht constant in beweging. De afwis seling in het notariaat spreekt me zeer aan, variërend van onroerend goed transacties en de oprichting van een nieuwe rechts persoon tot het opstellen van samenle vingscontracten en het opmaken van tes tamenten." Notaris mr. Cindy van Goethem bij haar kantoor aan de Grote Markt in Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104