Libiër lijkt oliehandel Israël niet langer gedoogd 7 Meer kinderen in China met loodvergiftiging Afrikanen in Moskou in angst voor racisten *#U PS 'Ondervoeding bij 30 miljoen Europeanen' de kijkkamer Nieuw onderzoek naar dood Brian Jones de kijkkamer te sluiten dinsdag 1 september 2009 lil tssssssBsgggBBKSSSBS&KUBSSBaissBi^itKKBSsegB^tss) WENEN - Naar schatting dertig mil joen mensen in de EU zijn onder voed. Tot die conclusie kwamen voedingsexperts gisteren op een congres in Wenen. Uit hun gege vens blijkt dat 5 tot 15 procent van de totale bevolking, 40 procent van de ziekenhuispatiënten en 60 procent van de bewoners van be jaardentehuizen ondervoed is of ri sico loopt op ondervoeding. ongeëvenaard ZEISS i.Scription® brillenglazen aoed zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 PEKING - In gebieden in de Chine se provincie Yunnan, waar veel mijnbouw wordt bedreven, lijdt dertig tot zestig procent van de kinderen tot 14 jaar aan loodvergif tiging. Dat heeft directeur Liu Da- kun van de provinciale gezond heidsdienst gisteren gezegd. Liu reageerde op vragen over een nieuw ontdekt geval van loodver giftiging bij tweehonderd kinde ren in Tongdu, een gemeente bij de provinciehoofdstad Kunming. Volgens ouders is de vergiftiging daar te wijten aan een nabijgele gen industriegebied. Liu wilde niet op dit specifieke geval ingaan en weigerde verdere vragen te beant woorden. Plaatselijke milieuambtenaren zeg gen dat de vervuiling wordt veroor zaakt door uitlaatgassen van voer tuigen, berichtte de China Daily. De krant haalde echter ouders aan die zeiden dat alleen kinderen die nabij het industriegebied Dong- chuan wonen er last van hebben. Eerder deze maand werd bekend dat bij ruim 1300 kinderen in de centraal gelegen provincie Hunan en minstens 615 in de noordelijke provincie Shaanxi loodvergiftiging is vastgesteld. De vergiftiging werd in verband gebracht met metaal verwerkende bedrijven in de buurt van woonwijken en scho len. Beide fabrieken zijn gesloten. Lood kan schade toebrengen aan het zenuwstelsel en de voortplan tingsorganen en leiden tot hoge bloeddruk en geheugenverlies. De snelle groei van de Chinese eco nomie veroorzaakt grote milieu problemen. Tientallen jaren kon den bedrijven hun giftige afval on gestoord in rivieren of de bodem lozen. Lokale overheden durfden daar niet tegen op te treden. hu, Ehud Barak, Ehud Olmert pu re carrièrejagers. De nieuwe gene ratie politici neemt geen genoegen met een salaris, maar gaat voor het grote geld. Ben-Goerion bewoonde met zijn vrouw Paula een paar kamers in een kibboets. Golda Meir, Rabin en Begin namen genoegen met simpele flats in burgermanswijken van Tel Aviv en leruzalem. Netan- hyahu daarentegen bezit naast een appartement in Jeruzalem, een ka pitale villa in het luxe kustdorp Caesarea. De in een kibboets gebo ren Barak kocht een aantal jaren geleden een riant onderkomen in een peperduur villadorp bij Tel Aviv en woont nu in een hixe ap partement in een van de duurste residenties in de stad. Dat wil niet zeggen dat Netanyahu en Barak in weelde leven door corruptie. Ze hebben hun fortuin vergaard door de kansen te pakken die hun poli tieke achtergrond hun bood. In lu we politieke jaren bewerkten ze in de VS het lezingencircuit en dien den allerlei instanties als adviseur. Voor Israëlische politici vormt de Amerikaanse joodse gemeenschap lucratief werkterrein. In dat milieu 'Afschrikwekkende straffen zijn nodig bij corruptie, de pest voor de samenleving' zijn het sterke benen die de weel de kunnen dragen en volgens de aanklagers is Olmert door de knie ën gegaan. Miljonair Moshe Talansky zou vriendschap met de bekende politi cus hebben gekocht voor meer dan een half miljoen dollar in dis crete enveloppen. Voor zijn reizen naar de VS liet Olmert zich door allerlei instanties tegelijk betalen. Van het overschot vierde hij met zijn gezin vakantie in Europa. Tot zijn aftreden, eerder dit jaar, stond Olmert bekend als iemand die alle politieke aardschokken overleefde. Het is misschien die re putatie die zijn sterk geslonken aanhang optimistisch stemt over het komende proces. LONDEN - De dood van Brian Jones wordt mogelijk opnieuw onder zocht. De gitarist en medeoprich ter van de Rolling Stones werd in 1969 dood aangetroffen in het zwembad bij zijn huis. Hij was toen 27 jaar. De doodsoorzaak is nooit opgehelderd. De politie zegt nu de beschikking te hebben gekre gen over documenten die verband houden met zijn dood. Deze wor den nog bestudeerd. ongeëvenaard ZEISS i.Scription® brillenglazen goed zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 ter 'schokkend'. Hij weigerde ech ter zijn opvatting te geven over de vrijlating zelf Sindsdien wijzen steeds meer onthullingen op de be trokkenheid van Londen. Uit uitgelekte brieven blijkt dat de Britse minister van justitie Jack Straw bereid was de Libiër terug te sturen 'in het overweldigende be lang van het Verenigd Koninkrijk'. In een overeenkomst van Londen met Tripoli over de uitwisseling van Britse en Libische gevange nen, had Straw de dader van de aanslag boven Lockerbie willen uit sluiten. Hij ging uiteindelijk over stag omdat Libië weigerde een mil jardendeal met oliemaatschappij BP te sluiten. Kort na Straws beslis sing werden de vastgelopen onder handelingen daarover hervat. Saif Khaddafi, de zoon van.de Libische leider Muammar Khaddafi zei te gen The Sunday Times dat er een overduidelijke link is tussen de vrij lating van Al-Megrahi en het ver loop van de handelsgesprekken. Britse oppositiepartijen willen nu dat Brown alle details bekend maakt van de gesprekken met het Libische regime. De conservatieve leider David Cameron wil precies weten wat de Britse rol is geweest. Helder is dat Britse olieafspraken met Libië zwaar wegen. Uit docu menten die The Observer in han den heeft, blijkt dat Britse minis ters en topambtenaren tussen 2004 en 2007 elf keer met de Brits-Nederlandse oliemaatschap pij Shell overlegden over zakelijke kansen met Libië. Shell was een van de eerste westerse oliemaat schappijen die weer zaken deed met Libië nadat de sancties voor het niet uitleveren van de Locker- bie-verdachten, waren opgeheven. Groot-Brittannië is vastbesloten zijn energievoorziening veilig te stellen, nu de oliereserves in de Noordzee teruglopen. Door olie en gas te importeren uit Libië is het land minder afhankelijk van bijvoorbeeld Rusland. plaatst zich snel door het dichte en kurkdroge struikgewas. Meer dan 14.000 hectare is in de as gelegd en vierduizend mensen moesten hun huizen verlaten. In totaal bedreigt het vuur tienduizend woningen. En kele huizen zijn al door de vlammen verzwolgen. Zondag kwamen twee brandweermannen om bij het blus sen. Gouverneur Schwarzenegger van Californië riep vrijdag de nood toestand uit. foto Dan Steinberg/AP MOSKOU - Bijna 60 procent van de Afrikanen die in Moskou wonen, is aangevallen door racisten. Afrika nen die in de Russische hoofdstad wonen of werken, leven in con stante angst te worden aangeval len. Dat berichtte de BBC gisteren op basis van een onderzoek van het Protestantse Kapelaanschap in Moskou. Een kwart van de tweehonderd ondervraagden stelt meer dan eens te zijn aangevallen. Ruim 80 procent is uitgescholden. Er was ook een lichtpuntje: in vergelij king met negen jaar geleden is het aantal aanvallen gedaald. Veel van de Afrikanen zeggen dat ze de metro in Moskou mijden, niet naar drukke openbare plaat sen proberen te gaan en niet uit gaan op nationale feestdagen of op dagen dat er voetbalwedstrijden zijn. Uit het rapport blijkt dat veel aan slagen met voorbedachten rade plaatshebben en extreem geweld dadig zijn. Een Nigeriaan was meerdere keren in de rug gestoken en daarna neergeschoten. Een an dere man zei dat zijn belager hem probeerde te scalperen. Officieel wonen ongeveer tiendui zend Afrikanen in Moskou. In wer kelijkheid zouden dat er veel meer zijn, onder wie veel illegalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7