effeweg.nl Premier Rusland Daait de Dolen Vrijlating van Corruptie wordt in supervoordelige busreizen Libië weigerde miljardendeal met BP Paarden vluchten voor vuurzee Californië Bijen kluts kwijt door golven van zendmasten Andorra Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 dinsdag 1 september 2009 Aan de vooravond van de herdenking van de inval in Polen in 1939, veroordeelt premier Poetin in een open brief het pact van de Sov jet-Unie en nazi-Duitsland. De pr van Vladimir Poe tin was internationaal nooit echt goed. Als Russische leider profi leerde hij zich vooral in eigen land. Gisteren echter publiceerde de Poolse krant Gazeta Wyborcza een open brief van Poetin 'aan alle Polen'. Het stuk moet de spannin gen tussen Rusland en Polen over de Tweede Wereldoorlog vermin deren. Poetin is vandaag in Polen voor de herdenking van de Duitse inval in Polen, het begin van die oorlog. „Schaduwen uit het verle den mogen het heden en de toe komst niet langer belasten", schrijft Poetin. „Ook niet tussen Polen en Rusland." Als eerste Russische leider ooit, noemt hij in de brief het Molo- tov-Ribbentrop Pact - waarbij Hit- Ier en Stalin Polen verdeelden - achteraf bezien 'onaanvaardbaar'. Hij stelt wel dat Rusland als gevolg van de Westerse politiek indertijd weinig andere keuzes had. De Russische premier zegt ook de Poolse gevoeligheden inzake Ka- tyn - de massamoord in 1940 in het door de Russen bezette deel van Polen - te begrijpen. Inhoude lijk gaat hij niet in op Katyn. De Russische premier biedt Polen een nieuwe vriendschap aan, ana loog aan de handreikingen van Ba- rack Obama aan talloze 'vijanden' van de VS. Samenwerking is het motto, aldus de Rus, die erop wijst dat de verzoening tussen Frankrijk en Duitsland de oprich ting van de EU mogelijk maakte. De Britse premier Brown ligt weer onder vuur. Er komen steeds meer aanwijzingen dat Londen een rol speelde bij de omstreden vrijlating van een Li- biër die tot levenslang was ver oordeeld wegens de aanslag in Lockerbie. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - De Britse regering blijft volhouden dat Brits-Libische olie deals geen rol speelden bij de vrij lating van Adbelbaset Ali Moha- med Al-Megrahi, de man die ver oordeeld is voor de bomaanslag in 1988 op een Amerikaans passa giersvliegtuig boven het Schotse Lockerbie. Ruim anderhalve week nadat de Schotse minister Kenny MacAskill de doodzieke Libiër vrij liet op humanitaire gronden, staat de affaire volop in de Britse spot lights. Londen doet de vrijlating af als een Schotse beslissing, maar de betrokkenheid van de Britse rege ring wordt steeds duidelijker. Al-Megrahi kreeg in Libië een hel denontvangst; tot grote woede van de VS. De Britse premier Gor don Brown noemde de feestelijke ontvangst in Libië pas vijf dagen la- LOS ANGELES - Politiemensen en vrij willigers helpen bij het evacueren van paarden die worden bedreigd door de vuurzee ten noorden van Los Angeles. Meer dan zesduizend brandweerlieden zijn ingezet om de brand met een front van 30 kilome ter te bestrijden. Het vuur ver- Hoogtepunten: panoramatour Andorra o.l.v. gids, valleientocht, dagtocht Barcelona met stadsrondrit, Seu d'Urgell, het Olympisch Pare del Segre, bergdorp Os de Civis, vallei van Nuria. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, welkomstdrankje bij aankomst in Andorra, Nederlandstalige gids op dag 3 en 6, vervoer per Comfort Class touringcar. NEW DELHI - Elektromagnetische golven van zendmasten vormen een bedreiging voor honingbijen. Dat blijkt uit de resultaten van een gisteren gepubliceerd onderzoek in de Indiase deelstaat Kerala. Ruim ïoo.ooo mensen werken daar in de bijenteelt. Het afnemen van de bij enpopulatie bedreigt hun inkom sten. De elektromagnetische gol ven verstoren de navigatie van werkbijen die nectar verzamelen. Als een zendmast in de buurt van een bijenkorf stond, konden ze niet terugkeren, aldus milieudes kundige Sainuddin Pattazhy. Daar door stortte de kolonie binnen tien dagen in. Ook in Nederland neemt de bijenstand onrustbarend snel af. door onze correspondent Ad BloemendaaB TEL AVIV - De getrouwen van Ehud Olmert lijken zich weinig zorgen te maken. „Je zult zien: het loopt met een sisser af', voorspelde de woordvoerder van de Israëlische ex-premier die afgelopen weekein de officieel is aangeklaagd wegens corruptie. De sfeer in Israël is ech ter de afgelopen jaren veranderd. Corruptie wordt niet langer gezien als een onuitroeibaar kwaad. Olmert lean voor zijn vergrijpen - fraude, misbruik van vertrouwen, vervalsing van documenten en be lastingontduiking - vijftien jaar de cel indraaien. De tenlastelegging noemt bovendien als verzwarende omstandigheid dat hij zijn positie lang en systematisch heeft mis bruikt om zich te verrijken. Wat Olmerts advocaten ook niet optimistisch kan stemmen, is de recente uitspraak van het hoogge rechtshof dat politieke corruptie hard moet worden aangepakt. De opperrechters noemen het 'de pest voor de samenleving' en advi seren 'afschrikwekkende straffen'/ Israëliërs klagen vaak dat er vroe ger leiders waren en nu alleen maar politici. Op mensen als Da vid Ben-Goerion en Menachem Begin had corruptie geen vat. Ze werkten van vroeg tot laat in het nationaal belang en koesterden geen of bescheiden verlangens. In die visie zijn Benjamin Netanya- Hoogtepunten: Montmartre, Sacré-Coeur, Place du Tertre, Louvre, Place de la Concorde, Champs Elysées, boottocht over de Seine, Eiffeltoren, Versailles. vervoer per Tourist Class touringcar. Hoogtepunten: Praag, Praagse burcht, de Sint Vitus kathedraal, stadswandeling beneden en bovenstad Praag o.l.v. een gids, boottocht rivier Moldau, i, Kokorindal, glasfabriek in Novi Bor, Detenice, Jicin. 4 hotelovernachtingen, 4 maal diner, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. gratis comfort class gratis extra beenruimte. Vertrek: 2 november, 22 december Meer informatie? Ijs™ Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. /WaS Alle fouten voorbehouden. Ptij2en zijn vanaf en per persoon, excl €15,- reserveringskosten, i \\Vl/ eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). sgr Kiik voor meer informatie op VHVW.effewea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6