onbesproken gedrag Beestachtig dinsdag 1 september 2009 kwekerijen De Bierkreek en De Singelhof geopend. foto's Truus Klok kere dikke groene pol met fijn blad. In de winter net blonde prui ken. Prachtig met sneeuw erop." 3. Miscanthus 'Yacu Jima' „Japans prachtriet. Deze soort bloeit heel lang en heeft een mooie, bolronde groeiwijze. Wordt 1.60 meter hoog en bloeit met blonde, elegante pluimen." 4. Molïnea 'Transparent' „Het pijpestrootje, een Nederlands gras. Heel fijn, met dunne aren van 1.50 meter hoog die als een gordijn het zonlicht filteren. Wor telt diep en is wonderwel geschikt voor zowel natte als droge plek ken. Groen met spectaculaire gele herfstverkleu ring. 5. Hakonechloa macra. „Alweer uit lapan. Dit gras kan zelfs diepe schaduw aan en ver draagt zowel natte als droge grond. Spectaculair geel met mahonie- rood in de herfst, 60 cm hoog." Tot slot een tip voor mensen met allergieën, die vaak last hebben van stuifmeel. „Nagenoeg stuif- meelvrij zijn grassen die niet of zo laat bloeien dat er geen rijp stuif meel geproduceerd kan worden. Miscanthus 'Morning Light' met smal, witgenerfd blad bloeit pas in november. Miscanthus 'Gracili- mus' idem dito. Stuifmeelloos en wintergroen of liever winterzwart is 'zwart gras' oftewel Ophiopo- gon 'Niger'. Supersterk, droogte en natverdragend en bij uitstek een plant om in een mooie ter- ra-cotta pot te zetten!" Wie wil zien hoe grassen mooi in een tuin in te passen zijn, kan in het weekeinde van 5 en 6 sepem- ber ook kijken bij de prairytuin van Rammekenshof aan de Ram- mekensweg 11 in Ritthem. Miscanthus 'Kleine Silberspinne' (prachtriet), heel geschikt voor kleinere tuinen. Miscanthus 'Jacu Jima', prachtriet. Rechts Miscanthus 'Malepartus', links Achnatherum brachitricha of dia mantgras, rechtsvoor Eupatorium 'Riesenschirm' (leverkruid), linksvoor de witte herfstaster 'Septemberschnee'. Het zal je gebeuren: je loopt tegen een glazen deur! 'Hoe heet je' en 'hoeveel vingers steek ik op', is de vraag van de ver pleegkundige op de eerstehulp- post waar je terecht gekomen bent. Naderhand blijkt ook dat je er wel even door van de kaart bent geweest. In een soortgelijke situatie beland de de jonge vogel die vermoedelijk tegen een windscherm of raam van een woonhuis was gevlogen. Gelukkig voor het dier dat de be woners zich over hem ontferm den, anders was de kans groot dat het in de klauwen van een kat be land was. Onze buren kwamen met het dier bij ons. We hadden duidelijk met een jong van de grote bonte specht te maken. De rode pet, die alleen de jongen vertonen, sloot - vergissing uit. Wat ermee te doen? Het dier in een kooi geplaatst en testen of er nog activiteit vast te stellen viel door mijn hand bij zijn kop te houden ('Hoe heet je' en 'hoeveel ingers steek ik op'). Prompt hapte de vogel agressief en de ogen kregen een felle, heldere uitdrukking. Desondanks bleef hij toch enigs zins versuft op de bodem van de kooi zitten. We besloten hem een nacht over te houden om er zeker van te zijn dat hij niets mankeer de. Toen ik enkele uren later pools hoogte ging nemen hing het dier boven in de kooi aan de sterke klauwen, waarvan twee tenen naar voren gericht zijn en twee naar achteren. Daarmee heeft de vogel de moge lijkheid om zich stevig vast te ha ken aan zelfs loodrechte boom stammen. De houding met de kop tussen de veren verried dat het dier sliep. De andere morgen vroeg besloot ik de vogel los te laten in een bosje in de buurt waar hij gevonden werd. Hoewel eerst wat onzeker vloog hij vervolgens het bosje in en zocht een plaatsje op een door de wind gevelde boom. Waarschijn lijk zal hij op den duur gaan roe pen om de aandacht van de ouder vogels te trekken. Wanneer ze inderdaad in de buurt zijn zullen ze hem zeker vinden en zich over hem ontfermen. Ho pelijk is dit het geval. Is dit niet zo dan is onze vriend op zichzelf aangewezen, in de hoop niet lastig gevallen te worden door kraaien, eksters of gaaien waaraan hij alsnog ten prooi zou kunnen vallen. Jong van de grote bonte specht. In Goede Aarde De kwekerij en tuin In Goede Aar de is gevestigd aan de Kapitalen- dam 7 in Biervliet. Tel. 0115-402301. E-mail: info@kwekerij-ingoedeaarde.nl, website: www.kwekerij-ingoede- aarde.nl. Open: half maart tot no vember, vrijdag van 13 uur tot tot zonsondergang, zaterdag 9-17 uur. Grassendagen: weekeinde van 4, 5 en 6 september. Herfstgrassen- dagen: weekeinde van 2, 3 en 4 ok tober. Biervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69