daar doe je het allemaal voor' zeeland 19 Oud-militair commandant Stoffels belicht Operatie Market Garden Stadswandeling belicht bewogen geschiedenis vestingstad Axel Eiland van Meijer dinsdag 1 september 2009 Z Een pyramide, maar met meer breedte dan hoogte. Evert van Asselt oefent met drie kegels. Hij kan het met vijf, maar had er slechts drie bij zich. TERNEUZEN - Net als in overig Zeeuws-Vlaanderen wordt de ko mende tijd in Terneuzen stilge staan bij de bevrijding, nu precies vijfenzestig jaar geleden. Er staan verschillende lezingen op het pro gramma. Eén ervan wordt ver zorgd door oud-legercommandant Ko Stoffels uit Terneuzen. Hij heeft een lange carrière als militair achter de rug, onder meer als com mandant van het 41e Geniebatal jon. Hij was ook geruime gedeta cheerd op het NAVO-hoofdkwar- tier in Brussel en Casteau. Daar verdiepte hij zich in de grootste luchtlandingsoperatie uit de Twee de Wereldoorlog, de operatie Mar ket Garden (Slag om Arnhem). Donderdag 17 september om 20.00 uur verzorgt Stoffels daarover een lezing voor de Heemkundige Vere niging Terneuzen in hotel l'Escaut aan de Scheldekade. Stoffels geeft uitleg, maar beantwoordt ook vra gen. Hij doet dat met de kennis, die hij onder meer vergaarde tij dens gesprekken met oogetuigen. Stichting Oecumenisch Studentenpastoraat Hogeschool Zeeland Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden per 23 november 2006. De rekening en verant woording en het plan van verdeling liggen vanaf 21 augustus 2009 gedurende twee maanden ter inzage ten kantore van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland te Middelburg. De vereffenaar. SPUI - Staatsbosbeheer houdt zon dag een gratis excursie door het na tuurgebied Eiland van Meijer. Ver zamelen om 14.00 uur bij de mo len in Spui. Laarzen meenemen. AXEL - De Werkgroep Promotie Axel houdt zaterdag 12 september (Open Monumentendag) een bege leide stadswandeling door Axel. Een deskundige gids van het Gid- senteam Zeeuwsch-Vlaanderen maakt de deelnemers wegwijs in de historie van het stadje. De route leidt langs monumenten en toont de nog zichtbare sporen van de bewogen geschiedenis van de vestingstad. Maar daarnaast wordt er ook uitge breid aandacht besteed aan de jon gere geschiedenis met bijvoor beeld de bijbehorende typische bouwstijlen. De stadswandeling begint om 10.00 uur bij het Stadhuis aan de Markt en eindigt ongeveer twee uur later bij het museum in de Noordstraat. Al bij al is de wande ling zo'n drie kilometer lang.. Deelname is gratis. Belangstellen den wordt verzocht tijdig aanwe zig te zijn bij het stadhuis- Informatie: VW Zeeuws-Vlaande ren, 0115-621022 ofinfo@vwzvl.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59