zeeland 19 jaar, twee ton en drie scholen verder voor 55-plussers berco de belangrijkste bron van inkomsten voor Bruse hulpstichting Katinka Polderman treedt op Opfriscursus autorijden Wandeling voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER A GERRY WEBER dinsdag 1 september 2009 S De leerlingen lopen in de voormalige Britse kolonie in schooluniform. golftoernooi op poten te zetten. Het werd een blijvertje. Vrijdag 4 september beleeft het Elimu Chari ty Cup gedoopte jaarlijkse golftoer nooi de tiende editie. „Het is echt onze belangrijkste bron van in komsten", zegt oprichter en voor zitter van Elimu Foundation Els de Zeeuw uit Bruinisse. Zelf concentreert zij zich op het onderhouden van de contacten tussen de Nederlandse en de Keni- ase tak van Elimu Foundation. De organisatie van het golftoernooi laat zij over aan golfenthousiast Paul Lenos. „En die regelt dat echt tot in de puntjes", steekt De Zeeuw de loftrompet. „Echt hele maal top." Iedereen die vrijdag meedoet aan het golftoernooi krijgt een Eli- mu-shirtje. De deelnemers wor den ontvangen met koffie en een bolus en kunnen en voordat het toernooi daadwerkelijk begint in slaan op de driving range van Gre- velingenhout. Eind van de och tend volgt een laatste briefing en na de lunch vertrekken de golfers naar de holes. Enkele tientallen golfers van bedrijven uit hele Ne derland worden vrijdag in Bruinis se verwacht. De Zeeuw: „En het is mijn ervaring dat het er behoorlijk fanatiek aan toegaat. Netwerken is bij golf belangrijk, maar bij dit toer nooi gaat het de deelnemers ook echt om de sport." Het jaarlijkse .toernooi heeft inmiddels een uit stekende reputatie opgebouwd. „En dat merk je. Bedrijven komen nu elk jaar terug omdat ze het zo'n leuk evenement vinden. Som mige teams zijn al de volle tien jaar dat dit golftoernooi bestaat bij ons." Het jaarlijks golftoernooi brengt behoorlijk wat geld in het laatje van Elimu. Doorgaans brengt het evenement een bedrag van tussen de to.ooo en 15.000 euro op. De Zeeuw: „En voor dat geld kun je in Kenia aardig wat doen." De strijd om de Elimu Charity Cup op Grevelingenhout begint vrijdag om 13.00 uur. De deelne mers worden verspreid over de achttien holes van Grevelingen hout. Als - letterlijk - het start schot klinkt komen de golfers in actie. Na de prijsuitreiking om 18.00 uur volgt de aanloop naar het diner. Op veler verzoek is geko zen voor een mosselmaaltijd, 'ge drenkt in stemmige witte wijnen'. WEMELDINCE - Katinka Polderman uit 's-Heer Abtskerke treedt woens dag 23 september om 20.00 uur op in dorpscentrum De Wemel in Wemeldinge. Polderman werd de afgelopen tijd bekend door optre dens in theaters en op tv in België en Nederland. ZlERiKZEE - Senioren die hun rij vaardigheid willen bijspijkeren, kunnen een opfriscursus autorij den volgen van Veilig Verkeer Ne derland, afdeling Schouwen-Duive- land. In vier middagen (14, 21, 28 sep tember en 5 oktober) komen ver keersregels aan bod en wordt een oogtest en een reactietest gedaan. Ook doen de cursisten een rijvaar- digheidstest in hun eigen auto met een erkende rij-instructeur. Deze rit vindt in Goes plaats op een tijd stip buiten de cursusmiddagen om. De cursus wordt gegeven in het Multi Functioneel Centrum in Zierikzee en kost 20 euro. Opge ven kan tot uiterlijk 10 september bij John Prins van VVN Schou- wen-Duiveland, 0111 647155 of jwprins@zeelandnet.nl. OOSTKAPELLE - Terra Maris heeft woensdag een wandeling door de landschapstuin bij het museum in Oostkapelle op het programma staan. Thema is 'Zoutplanten' Stichting Oecumenisch Studentenpastoraat Hogeschool Zeeland Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden per 23 november 2006. De rekening en verant woording en het plan van verdeling liggen vanaf 21 augustus 2009 gedurende twee maanden ter inzage ten kantore van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland te Middelburg. De vereffenaar. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51