4l binnenland Plasterk wil een hoger Hoogleraren willen Ramadan Wooncorporaties moeten personeel beschermen tegen geweld huurders Koningin Beatrix terug bij 'haar' universiteit Omstreden Taser drie keer ingezet Minister ziet wel iets in het Californische model dinsdag 1 september 2009 DEN HAAG - Woningcorporaties moeten hun medewerkers tijdens hun werk in vooral achterstands wijken van de grote steden be schermen tegen agressieve huur ders. Dat stelt de Arbeidsinspectie in een rapport dat gisteren is gepre senteerd. Volgens de inspectie heeft bijna de helft (45 procent) van het perso neel van woningcorporaties tij dens werkzaamheden te maken ge had met geweld. Vooral onderhoudsmedewerkers, woonconsulenten en medewer kers die achterstallig huur komen innen worden door huurders ver welkomd met scheldpartijen of fy siek geweld. Zij zouden volgens de Arbeidsin spectie niet meer alleen op pad mogen worden gestuurd, maar al leen in een team. Het probleem van het toegeno men geweld tegen medewerkers speelt vooral in de grote steden. „De meeste meldingen komen uit de probleemwijken van de grote steden door het hele land", aldus gisteren een woordvoerder van de Arbeidsinspectie. Woningbouw verenigingen zouden hun perso neel geweldstrainingen laten vol gen en moeten zorgen voor een minimuminzet bij risicovolle ta ken. „Het is niet verstandig om een werknemer in zijn eentje op huisbezoek te sturen", aldus een woordvoerder van de Arbeidsin spectie. In zeven procent van de in cidenten wordt fysiek geweld ge bruikt tegen de corporatiemede werkers. Koepelorganisatie Aedes trekt extra geld uit om agressie tegen werknemers te voortaan voorko men. „Hoeveel is nog niet bekend. De aanpak van agressie is onder deel van de cao-besprekingen. Die lopen nog", aldus een woordvoer der gisteren. Volgens de Aedes-woordvoerder moet de ernst van de situatie ook weer niet worden overdreven. „De Arbeidsinspectie zegt wel dat wo ningcorporaties in zeventig pro cent van de gevallen tekort schie ten, maar niet zo erg dat er een boete is uitgedeeld of een kantoor is gesloten." DEN HAAG - De arrestatieteams van de politie maken mondjesmaat ge bruik van het omstreden stroom stootwapen, de Taser. Sinds 1 mei is het wapen driemaal ingezet. Dat blijkt uit gegevens van het ministe rie van Binnenlandse Zaken. De arrestatieteams van de politie en marechaussee draaien een jaar lang proef met de Taser. De korps chefs zien in het wapen een min der dodelijk alternatief voor vuur VAN wapens. Het elektrische pistool vuurt twee pijltjes af aan draden, waardoor een verlammende stroomstoot van 50.000 volt wordt gezonden. Het wapen is omstreden. Mensen rechtenorganisaties in de VS breng en het in verband met enkele hon derden overlijdensgevallen. Vol gens de fabrikant is echter nooit vastgesteld dat de Taser daarvan de hoofdoorzaak was. LEIDEN - Koningin Beatrix onthult een bronzen reliëfsculptuur aan de gevel van de Universiteit Leiden. De sculptuur verbeeldt op symboli sche wijze dat Willem van Oranje in 1575 de stad Leiden een universi teit schonk. De koningin opende gis teren het gerenoveerde Academiege bouw van de Universiteit Leiden, Minister Plasterk wil het onder scheid tussen hbo en universi teit laten verdwijnen. Uitval mbo'ers in hbo te hoog. Jongeren moeten te snel kie zen. Onderwijsinstellingen zien wel iets in het idee van minister. DEN HAAG - De universiteiten'en het hbo zien wel iets in het idee van minister Ronald Plasterk om tot één vorm van hoger onderwijs te komen. Daarin zou het onder scheid tussen hbo en universiteit verdwijnen. Minister Plasterk zei gisteren tij dens de opening van het acade misch jaar op de Universiteit Twente dat het onderscheid tus sen een wetenschappelijke oplei ding en beroepsgerichte vakken niet meer van deze tijd is. „Er ontwikkelt zich een reële be hoefte aan toegepast onderzoek in het hbo en er zijn hbo-studies die dicht tegen beroepsgerichte univer sitaire studies aanzitten. Verder is de uitval van met name mbo'ers in het hbo veel te hoog en zien jongeren zich gedwongen te jong te kiezen, waardoor ze verkeerd kiezen." De minister concludeerde dat in het huidige onderwijsstelsel een veel te diverse groep studenten door twee types onderwijs wordt geperst. Hij ziet wel iets in een stel sel als in Californië, waar het ho ger onderwijs is verdeeld in vier ni veaus. Alle opleidingen zijn daar breed, kleinschalig en hebben een hoog 'PAT-WORDT VOETBA AMSTERDAM - Vier hoogleraren van de Universiteit van Amster dam willen dat islamoloog Tariq Ramadan op de UvA wordt aange steld als gastdocent. Dat schrijven zij in het universiteitsblad Folia. „Het zou de Universiteit van Am sterdam sieren als Tariq Ramadan hier welkom zou worden geheten. Daarmee zouden we duidelijk ma ken dat de UvA niet meedoet aan de hetze tegen moslims die vin den dat de islam voor hen ook van belang is buiten de privésfeer", schrijven wetenschappers Paul Aarts, Michiel Leezenberg, Anne- lies Moors en Ruud Peter. Ramadan kreeg twee weken gele den te horen dat hij niet langer welkom is als integratieadviseur bij de gemeente Rotterdam en als gasthoogleraar burgerschap en identiteit aan de Erasmus Universi teit. Burgemeester en wethouders en de universiteit vinden dat zijn werk voor het door Iran gefinan cierde station Press TV niet te com bineren is met zijn functies. De wetenschappers vinden dat het ontslag „principiële vragen op roept. De belangrijkste is welke in vloed de financier van een leer stoel heeft op het functioneren van de hoogleraar die de leerstoel bezet. Het is goed universitair ge bruik dat de financier op afstand wordt gezet. Wetenschappers moe ten onafhankelijk zijn en omstre den standpunten kunnen inne men in het publieke debat." Tariq Ramadan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4