LSD wil defibrillatoren bij de havens m Lampje SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 25 Stichting brengt aantal reanimatie-apparaten op Schouwen-Duiveland in kaart Vernieuwde museumsteiger valt in de smaak Genealogische Contactdag almanak Elimu Foundation bouwt scholen in sloppenwijk Mombassa Dinsdag 1 2009 Meatless smaakt naar meer Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD) wil weten waarom er geen defibrillator hangt bij de haven van Zierikzee. Ook vraagt de politieke partij of er in andere gemeentelijke havens zulke hart-reanimatieapparatuur beschik baar is en zo nee, of de gemeente van plan is die aan te schaffen voor de havens. „Hulpverleners van het Rode Kruis, die helpen bij bijvoorbeeld de Havendagen en de Deltaweek, attendeerden me erop dat er in het havenkantoor van Zierikzee geen defibrillator hangt", zegt Jac queline van Burg van LSD. „Het verbaast me dat er op zo'n drukbe zochte plek een dergelijk apparaat ontbreekt." De gemeente Schouwen-Duive land is eigenaar van vier havens: die in Zierikzee, Brouwershaven, Scharendijke en Bruinisse. In Brou wershaven heeft de watersportver eniging zelf gezorgd voor een AED (Automatische Externe Defibrilla tor). In de gemeentelijke vissersha ven in Bruinisse hangt geen AED, maar in de jachthaven van de wa tersportvereniging Bru (aan de Grevelingen) weer wel. Ook de ha ven in Den Osse (geen gemeente lijke haven) heeft een AED. De Stichting Hart voor Schou wen-Duiveland heeft in kaart ge bracht waar op Schouwen-Duive land AED's hangen. Er zijn nu veertig AED's bij de stichting be kend. Deze hangen onder meer in posten van de reddingsbrigade, be drijven zoals Zeeuwland en de Zuidhoek in Zierikzee, supermark ten, sportcentra, manege Balans in Dreischor, campings en vakantie parken en kerken. Een deel van de defibrillatoren is 24 uur per dag toegankelijk, een ander deel be perkt, bijvoorbeeld alleen tijdens kantooruren. Hart voor Schouwen-Duiveland is in 2005 opgericht op initiatief van de regionale Junior Kamer, met als doel het plaatsen van AED's ver spreid over de hele regio en het op leiden van mensen om het appa raat te bedienen. Dit is nu groten deels gelukt, vindt de stichting. De aandacht gaat nu vooral naar infor matievoorziening en coördinatie. Daarvoor is onder meer de over zichtskaart op de website gemaakt. Q www.hartsd.nl ZIERIKZEE - De onlangs met dertig meter ver lengde expositiesteiger van Museumhaven Zeeland in Zierikzee mag zich heugen in een flinke belangstelling. In juni trokken de afge meerde historische schepen 835 belangstel lenden. In juli - na verlenging van de steiger - kwamen er 1740 mensen een kijkje nemen. Het bezoekersaantal van augustus is nog niet bekend. Maar dat dit een record wordt, is al wel duidelijk. De Museumhaven deed name lijk voor het eerst mee aan de Zierikzeese Ha vendagen en dat leverde alleen zaterdag 22 augustus al drieduizend bezoekers op. De Mu seumhaven is bezig met een nieuw ponton voor de deur van de Stads Commerciewerf aan de Vissersdijk. foto Dirk-Jan GjeStema S8S88 t&SSSSSSHt,88ÜSK8Ï8S KAPELLE - Op zoek naar ontbreken de voorouders in de stamboom? Op de Genealogische Contactdag, op 5 september van 10.00 tot 16.00 uur in De Vroone in Kapelle, kun nen onderzoekers hun vragen kwijt bij experts van stichting Ge nealogische Publicaties Zeeland en de Nederlandse Genealogische Ver eniging. Zeeuwse doop- en trouw boeken zijn aanwezig, alsmede di verse bewerkingen van registers, overlopers en belastingcahieren. Tip? redactie@pzc.nl Nu de dagen korter worden en de duisternis steeds vroeger invalt, gaan de lampen in het Middelburgse huis zo rond negen uur 's avonds weer aan. Als ze het doen tenminste. Afge lopen weekeinde weigerde de ene na de andere lamp dienst. Dat kan, bedacht de heer des huizes, want de gloeilampen zijn er destijds ook allemaal tegelijk ingezet na de verhuizing. Nieuwe lampen, met een gelijke levensduur. Maar goed voor bereid als hij is, staat in de kelder kast altijd een doos reservelampen klaar. Even snel wat nieuwe erin draaien en probleem opgelost. Dacht hij. Maar nee hoor, het was en bleef donker. Totdat er toch een lampje ging branden; in zijn hoofd welis waar. Want die drie lampen, die zit ten allemaal op dezelfde verstekdoos. En die verstekdoos zit weer op het lichtnet. Tenminste, als de stekker er in zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49