Sollied sneuvelt in Heerenveen 28 en 29 27 29 Babel wel bij Oranje, Ooijer en Afellay niet Feyenoord ontbindt contract Tiendalli Ajax beslist vandaag over spits Pantelic Karsten Kroon heeft een nieuwe ploeg Piet van der Molen (73) overleden Hoogerland laat zicSi zien, Henderson wint Noorse trainer verspeelt zijn krediet en wordt weggestuurd 'Horrortackle' Witsel onderwerp van gesprek op minisymposium Dinsdag 1 september 2009 Richard de Koek kan alleen maar tevreden zijn over zijn duiven Tip? sport@pzc.nl ZEIST André Ooijer en Ibrahim Afellay hebben zich bij bondscoach Bert van Marwijk afgemeld voor het Ne derlands elftal. De twee PSV-spe- lers kampen met blessures. Ooijer heeft liesklachten, Afellay onder vindt hinder van een hamstring blessure. Van Marwijk heeft Ryan Babel van Liverpool'als vervanger opgeroepen. De aanvaller was in eerste instantie afgevallen voor de interlands tegen Japan (zaterdag) en Schotland (9 september). ROTTERDAM Feyenoord heeft het contract van Dwight Tiendalli ontbonden. Daar door kan de verdediger ook na van daag in alle rust op zoek naar een andere club. Zowel Feyenoord als Tiendalli zag geen basis voor verde re samenwerking. De voormalig jeugdinternational verruilde FC Utrecht drie jaar geleden voor Feye noord. Hij werd halverwege zijn tweede jaar verhuurd aan Sparta. Vorig seizoen speelde hij nog 22 competitieduels voor Feyenoord. AMSTERDAM Ajax maakt vandaag bekend of het Marko Pantelic inlijft. De bijna 31-jarige spits onderging gistermid dag het eerste deel van de medi sche keuring. De aanvaller tekent een contract in Amsterdam als hij behalve fysiek in orde ook wed- strijdfït is. Ajax verhuurt aanvaller Darko Bodul voor de rest van het seizoen aan Sparta. Bristol City leent Evander Sno een jaar. Daley Blind heeft nog geen tijdelijke werkgever gevonden. VENLO Wielrenner Karsten Kroon heeft een nieuwe werkgever gevonden. Dat bevestigde de renner van Team Saxo Bank na de derde rit van de Ronde van Spanje. De naam van de ploeg maakte hij nog niet bekend. „Dat wil de ploeg zelf doen", aldus Kroon. Hij reed de afgelopen jaren voor de ploeg van Bjarne Riis. Kroon gaat er vanuit dat hij voor zijn nieuwe werkgever de Ronde van Frankrijk rijdt. HUIZEN Voormalig sportbestuurder Piet van der Molen is op 73-jarige leef tijd overleden. Van der Molen was in het verleden voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Wiel- ren Unie en de Atletiekunie. Daar naast was hij bestuurslid van het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Sport Federatie. Van der Molen was nauw betrok ken bij de fusie tussen de laatste twee organisaties, in 1993. VENLO - Johnny Hoogerland (rechts) steekt zijn duim op tijdens de derde etappe van de Ronde van Spanje. De uit Yerseke afkomstige renner van Vacansoleil maakte gisteren deel uit van een lange ontsnapping, met Raborenner Lars Boom (links) en de niet zichtbare Spanjaard Jesus Ro- sendo. Het drietal reed zo'n 170 kilometer op kop. Rosendo liet Hoogerland en Boom op ruim dertig kilometer van de streep achter, maar de Spanjaard verloor in de slotfase zelf ook het ge vecht met het peloton. De etappe eindigde in een massasprint, die werd gewonnen door Greg Henderson. In Venlo liet de Nieuw-Zeelander van Team Columbia onder anderen Borut Bozic, Os car Freire en Tom Boonen achter zich. De Zwitser Fabian Cancellara behield de leiding in het algemeen klassement. Henderson naderde hem tot op zes seconden. Jens Mouris is de beste Nederlander in het klassement. Hij staat zesde op veertien tellen van Cancellara. Hoogerland, die in het peloton als 93e over de streep kwam, is-nu 72e, op 36 seconden van Cancellara. De Vuelta verlaat Nederland vandaag. Na de start in Venlo koerst het peloton naar Luik. foto Rudie Ottens pagina 28: de column van Johnny Hoogerland door Peter van der Meeren HEERENVEEN - Onder zijn leiding won SC Heerenveen de eerste prijs in de 89-jarige clubhistorie, maar dat garandeerde Trond Sol lied geen gram extra krediet. Gis termiddag stuurde de bekerwin naar de eigenzinnige Noor de laan uit. Officieel heette het dat de club en de trainer 'op verschillende spo ren terecht waren gekomen'. Sol lied heeft echter zijn krediet bij de clubleiding verspeeld door voort durend in het openbaar om ver sterkingen te roepen en de medi sche staf af te branden. Clubdirecteur Yme Kuiper sprak gisteravond van een zwarte bladzij de in de geschiedenis van Heeren veen, waar voor het laatst in 1992 (Fritz Korbach) een trainer aan de dijk werd gezet. Sollied werd giste ren uit België (hij had een dag vrij) teruggeroepen voor een zoge heten 'evaluatiegesprek', maar wist zondag na de nederlaag tegen NAC al dat zijn dagen in Heeren veen waren geteld. Buiten het Bre dase stadion voerden hij en Kui per 25 minuten druk overleg. De clubleiding - en niet te verge ten de Raad van Commissarissen met ex-voorzitter Riemer van der Velde alsmede 'coach van de coaches' Foppe de Haan - had toen al een streep door de samen werking gehaald. Dit nadat Sollied fikse kritiek had geleverd op de medische staf De trainer zette zijn vraagtekens bij de behandeling van de blessures (hij mist momen teel acht man) en veroordeelde de deelname van de blessuregevoelige Geert-Arend Roorda deze zomer aan een toernooi in Toulon. Roor da speelde, nota bene onder toe ziend oog van De Haan, vier wed strijden, hetgeen Sollied onbegrij pelijk vond. „Wij hadden andere verwachtin gen van de samenwerking", sprak Kuiper. Hij repte over 'optredende cultuurverschillen'. „Met name over de manier hoe wij denken over voetballen en trainen kwa men wij steeds verder van elkaar af te staan. Twee sporen volgen is niet te doen", aldus Kuiper. Hij gaf gisteravond indirect toe dat Sol- lieds publiekelijke klaagzang over het gebrek aan kwaliteit binnen de selectie en medische staf had mee gespeeld. „We voerden de laatste tijd te vaak en te veel discussies op de verkeerde plekken." Vorig seizoen zetten clubleiding en achterban al vraagtekens bij de Trond Sollied werkwijze van de Noor. Sollied kwam ermee weg door Heeren veen naar de vijfde plaats te lood sen én ten koste van FC Twente de KNVB beker te veroveren. Heerenveen - dat ook assistent Chris van Puyvelde met een af koopsom op straat zette - wenst volgens Kuiper nu een 'frisse start' te maken. „Nieuwe mensen voor de groep." Die uitspraak komt een tikje lachwekkend over, want de club schuift Jan de Jonge als inte rim-hoofdtrainer naar voren, ze- ker tot de winterstop. De Jonge speelde meer dan honderd duels voor Heerenveen, was assistent trainer en is nu hoofd opleidingen bij Heerenveen. Voorts - over nieu we mensen gesproken - is Foppe de Haan weer nadrukkelijk in beeld verschenen. De trainer die twee Europese titels won met Jong Oranje, werkte sinds juli weer bij'* Heerenveen als 'coach van de coaches'. Daarvoor was hij nog lid van de Raad van Commissarissen. Kuiper: „Foppe ziet de samenwer king met Jan helemaal zitten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45