bootje de Noordzee op Toedracht ongeluk nog onduidelijk 3 Goes ontruimde onterecht kwekerij Bijna 9 ton voor Ride for Roses commentaar Bootvissen dinsdag 1 september 2009 is de maximale windkracht „ledereen die dat wil, kan met een bootje op de Noordzee gaan varen." Ed Kraszewski, woordvoerder van de waterpolitie De zee is vaak vriende lijk, maar soms ook levensgevaarlijk. Dat moet steeds weer aan toeristen worden uitgelegd. Afgelopen weekeinde verdron ken twee Duitsers bij Ouddorp. Zij voeren met hun notendopje bij stevige tot harde wind het gevaarlijke Slijkgat uit. Dan is één plotseling krullende golf ge noeg om zo'n nietig bootje te la ten zinken. Gelukkig gaan de meeste boot vissers prima voorbereid de zee op. Zij hebben vaak goede, snel le scheepjes die, als het echt moet, ruim voor de bui weer in de veilige haven kunnen zijn. Dat blijkt ook wel uit het gerin ge aantal ongelukken. Toch vra gen de twee verdrinkingsgeval- len om een antwoord. Er is vrijwel geen badstrand dat niet door een complete red dingsbrigade wordt bewaakt. Maar op die paar trailerhellin gen langs de kust gaat in het hoogseizoen rijp en groen zomaar te water. Ook daar is een vorm van toezicht zeer gewenst. Aanhangers bij de trailerhelling op de Brouwersdam. foto Dirk-Jan Cjeltema door David Duijnmayer STELLENDAM - Wat er zaterdag pre cies met de twee Duitsers is ge beurd, is gissen. „De toedracht is nog helemaal niet duidelijk", zegt woordvoerster Lisette van Bale van de politie Rijnmond, „maar volgens hun partners waren het er varen bootvissers." De twee mannen stonden met hun partners op een camping in Renesse. Bekend is dat zij rond zes «mmmmmms GOES IN CONCERT Nagenieten van Goes in Concert? Op www.pzc.nl/cultuur een video van het concert op de Goese Markt. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stuur uw Zeeuws-Vlaamse kustver- sterkingsfoto naar www.pzc.nl/fo uur 's ochtends met de auto van uit Renesse zijn vertrokken. Het tweetal ging in Stellendam het wa ter op met een motorbootje van vierenhalve meter. Zij zouden volgens de vrouw van de 40-jarige rond 12.00 uur terug zijn. Toen zij niet kwamen opda gen, waarschuwde de vrouw de po litie. Aan het eind van de middag meldde een plezierjacht dat in het Slijkgat, voor de kust van Goe- ree-Overflakkee, een lichaam dreef Wat er in de tussentijd ge beurd is, weet niemand. Het was ruw weer, maar volgens KNRM-woordvoerder Gerard van der Linden nu ook weer niet uit zonderlijk ruw. Volgens Ron Zegers van de KNRM in Hoek van Holland, is het niet onmogelijk dat het bootje gekanteld is. „Het Slijkgat staat be kend als slecht vaarwater en er stond een behoorlijke wind. Maar het blijft gissen." De lichamen van de twee Duitsers dreven 'een paar honderd meter' van elkaar van daan, zegt KNRM-schipper Eric Rodenhuis, die met de reddings boot Christien van KNRM-station Stellendam de twee lichamen heeft geborgen. Hun boot is niet te ruggevonden, wat het waarschijn lijk maakt dat deze gezonken is. De politie Rijnmond is op zoek naar ge tuigen die zaterdag iets gezien hebben of die gezien hebben dat er iets is aan gespoeld: 0900-8844. door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Goes heeft volgens de Middelburgse rechtbank onterecht een 'hennep kwekerij' ontruimd uit een huur woning. Volgens de gemeente was die actie op 16 januari 2008 nodig omdat die kwekerij voor een onvei lige situatie zorgde. De bewuste huurder stapte naar de rechter, omdat hij vond dat de gemeente onrechtmatig handelde. De rechtbank heeft hem gelijk ge geven. Persrechter H. Witsiers gaf gisteren desgevraagd aan dat Goes een officiële opdracht tot ontrui ming gaf, nadat er al ontruimd was. Er was ook geen deugdelijk onderzoek verricht naar de onveili ge situatie in de woning, aldus de rechtbank. Zo was er bij de ontrui ming geen medewerker van de Delta aanwezig en was er ook niet vastgesteld dat de 'kwekerij' op een andere manier overlast veroor zaakte. Ook werd duidelijk dat de Goese milieuambtenaar niet die 'kwekerij' heeft geïnspecteerd. Vol gens de huurder van het pand ging het slechts om een beperkt aantal planten die hij teelde voor eigen medisch gebruik. De recht bank heeft zich echter niet uitge sproken over de rechtmatigheid van de inval. In een soortgelijk geval besliste de rechtbank dat Terneuzen wel goed handelde bij een ontruiming. Zo wel vooraf als achteraf hebben die medewerkers goed hun werk ge daan, aldus de rechtbank. L8NGEWAARD - Bijna elfduizend deelnemers aan de Ride for the Ro ses in het Gelderse Lingewaard hebben dit weekeinde een bedrag van 886.874,63 euro bij elkaar ge fietst. Het was voor de twaalfde keer dat het evenement in Neder land werd gehouden. De op brengst is bestemd voor KWF kan kerbestrijding. Vorig jaar werd de Ride for the Ro ses vaanuit Goes door Zeeland ge reden. Toen waren er bijna twaalf duizend deelnemers die 1.492.046 euro bij elkaar fietsten. Daarvan ging ruim 420.000 euro naar de or ganisatie en andere kosten, zodat uiteindelijk 1.071.720 euro over bleef. De Ride for the Roses, die onder meer drie verschillende toertoch ten omvat, begon zondag vanuit het centrale punt van Lingewaard, de veiling Plantion in Bemmel. De deelnemers konden kiezen uit drie afstanden; 100, 50 of 25 kilometer. Het evenement is een vervolg op het initiatief van zevenvoudig Tour de France-winnaar Lance Armstrong en wordt elk jaar in een andere plaats gehouden. De KWF Kankerbestrijding ge bruikt het geld onder meer om on derzoek te doen naar voorkoming en genezing van de ziekte kanker. De tocht in Lingewaard verliep zonder noemenswaardige inciden ten en het weer zat mee. Er is spra ke van dat de Ride for the Roses volgend jaar in Bergen op Zoom wordt gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3